Kojení po lahvičce - jde to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 24.08.18 15:56
Kojení po lahvičce- jde to?

Ahoj damy! Synackovi jsou ted tyden a pul. Po porodu se krasne prisal, v porodnici ucucaval, prsa se mi uz treti den po porodu hodne nalila. Propousteli nas ale s tim, ze mimcu hode rostl bilirubin. Byl spavy, usinal u prsu a z prsu uz v podstate nepil, ale jen cumlal a spinkal. Jakmile jsem ho po pulhodine “kojeni” odtrhla, do 5 minut se probidil, hladove plakal a hledal pusinkou. 2 dny po propusteni z porodnice jsme sli za nasi doktorkou, udelala nam kontrolni kojeni a pry neco vypije, ale at radeji prijdeme jeste za 2 dny. Za dalsi 2 dny se zjistilo, ze vaha klesa, vypije jen malinko, a hlavne ma hranicni bilirubin. Doktorka nas poslala do nemocnice na modre svetlo a zustali jsme tam pres vikend 2 dny. Mlicka mi mezitim zacalo ubyvat, a sestry v nemocnici (jejich chovani je kapitola sama pro sebe) zacaly do maleho cpat UM z lahvicek. V nedeli nas propustili, ale maly byl porad slaboucky. Okamzite jsem volala do laktacni poradny a toto pondeli jsme byli na konzultaci: poradkyne mi doporucily odstrikavat MM do Avent Natural lahvicek, abych rozjela stagnujici laktaci, dokrmovala maleho UM, dokud nezesili, ze az bude mit silu sat a mleka bude dost, chytne se prsu. Zatim se mi dari zvysit mnozstvi mleka, abych UM temer vytesnila. Dnes jsem maleho zkusila prilozit k prsu, no a podobna situace jako predtim-pricicnul se, jen co se mleko spusilo, udelal par loku, pritom uz zaviral ocicka, a pak jen periodicky cumlal (ale byl stale hodne dobre prisaty). Rikam si, ze mozna je brzy, jsme teprve ctvrty den po fototerapii, ale zacinam trochu panikarit, zda syn se skutecne chytne :( Mate nekdo pozitivni zkusenosti, kdy se neco takoveho podarilo? Dekuji za odpovedi!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 24.08.18 16:00

@Noe-mi Malá taky spala je to žloutenkou.Jakmile začne usínat, tak ho lechtej po bradou, ne po tvářích. pomáhá třeba mačkat dlaně nebo tak. Mně pomohlo i stisknout prs. Prostě ho budit aspoň těch 5 min abyse napil.

A jinak v porodnici krmili hadičkou po prstu, aby se neučili pít z láhve. A pokud chceš kojit, tak bych krmila takhle ahlavně odstříkávala svoje.

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 24.08.18 16:02

@Noe-mi A jasně dítě se chytne, jen nesmíš povolit a začít ho kazit um a láhvema, pokud máš svoje. a odstříkávej i v noci. určitě můžeš půjčit osávčku.

nani77
Kecalka 418 příspěvků 24.08.18 16:13

Ahoj, starší dcerka měla také problém pít, i když mi visela na prsu třeba 3h bez přestávky, výsledek byl -5g a v prsu krvavá díra. Z lahve pila dobře a dost. Vždy jsem jí dala nejdříve na chvilku prso, potom odstříkané MM z lahve, případně UM, pak zase prso na uspání. Během několika týdnů se naučila pít z prsu a mléka bylo dost. kojila jsem ji do 2,5 let, odstavovala jsem ji ve 4.měsíci dalšího těhotenství. Drž prsa v teple, hodně pij teplé napoje a jez a spi. Držím palce!

Příspěvek upraven 24.08.18 v 16:14

Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 24.08.18 16:13

@P4ja Ja prave odsavam i v noci, co 3-4 hodiny, je to peklo :?
Jak dlouho mu to muze tak potrvat? Mesic? Nebo treba tyden? Jako kdy mu mam ty lahvicky natvrdo sebrat a trvat na prsu? Abych s tim nezacala prilis brzy a zase beubyval na vaze. Nebo naopak nepropasla ten spravny okamzik :(

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 24.08.18 16:18

@Noe-mi Nestrkej mu láhve, ale normálně krm stříkačkou a hadičkou po prstu a postupně nabízej prsy. A opravdu ho buď, když usne.

Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 24.08.18 16:29

@P4ja No mne prave i laktacni poradkyne i nase dr rekly,ze jeste nema dost sily to vycucat, zvlast kdyz prsa jeste nemam uplne tekouci. Ze pry kdyby ted se snazil cucat z prsu,tak veskerou energii spotrebuje na to cucani a nic s takovou nepribere :nevim: pry at mu necham cas… jenze kolik, to nikdo nerekl

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 24.08.18 16:39

@Noe-mi To ti nikdo neřekne. Dítě není stroj. MAlá se narodila předčasně a trvalo jí to skoro 14 dní než jsme samostatně kojily.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 24.08.18 16:41

@Noe-mi Taky jsem měla spavé dítě se žloutenkou. Odstříkávala jsem a dávala ze začátku pít stříkačkou..později jsem začala dávat MM z lahve. Odtříkávej a dávej svoje mléko buď z injekční stříkačky nebo z lahve podobná mateřskému prsu, jako má třeba značka avent.
Když usíná u sání volila bych přes tříkačku.

Janli
Kelišová 6345 příspěvků 24.08.18 16:43

Rozkrmování dítěte lahví, aby zesílilo a mohlo samo sát je normální praxe u nedonošených dětí. Tvoje lékařka a lp mají pravdu. Miminko musí zesílit, aby vůbec zvládlo kojení. Normálně ho krm dál z lahve a občas přikládej, aby si budovalo sací reflex. Pokud se bez problémů přisává, tak se lahve vůbec neboj, sací reflex mu tím nezkazíš. Já jsem takhle rozkrmovala nedonošené miminko se žloutenkou 14 dní. Za tři týdny jsme lahev zrušili úplně a kojila jsem plně. Teď kojím bez problémů už rok.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 24.08.18 16:52

Nás pustili z porodnice taky se po modrém světle, ale ta žloutenka byla taková lehčí. V porodnici mi malou dokrmovali stříkačkou, doma jsem pár dní ještě dávala občas dokrm Bebu, ale teď už plně kojím, jsou jí 4 týdny. Normálně jsem jí dávala lahvičku, mě prostě nějak nepřijde, že by se tím dítě kazilo - používám Tommee Tipee. Kojila jsem tak 10 minut max z jednoho a pak druhé a dneska už kojím na přeskáčku jedno prso jedno kojení a taky max 10 minut a bohatě jí to stačí, od narození má 1kg navíc. Ale měla jsem a mám malou co nejvíc u sebe, jak bylo teplo tak pořád bonding, nahatá jenom v plínce na mojí kůži, vždycky se napije pak na mě usne, třeba po půl hodině jí dám do postýlky a teď jí tak každé 3-4hodiny. Od narození prostě trávila co nejvíc času u mě. To by možná mohlo pomoci.

Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 24.08.18 16:58

@LLenule111 A jak jsi pak “prevedla” mimco na prso?

Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 24.08.18 17:02

@kytkalenka Takze nejdriv jsi vzdy “nakojila”, a pak az dala lahvicku? Tech 10 min kojeni v jakych intervalech? Ty 3-4 hodiny?

Noe-mi
Kecalka 102 příspěvků 24.08.18 17:16

@Janli Tak to by bylo krasne :palec: Snad i nam se to takhle podari… Mohla bys prosim napsat, jak presne jste to delali? Prikladalas treba pred kazdym krmenim? A od zacatku nebo az po nejakem case, kdy uz ti prislo,ze mimco zesililo? Jak dlouho jsi miminko u prsu nechavala?

Janli
Kelišová 6345 příspěvků 24.08.18 17:44

Já jsem to měla v porodnici řízené laktační poradkyní. Dvakrát jsem dávala z lahve, potřetí kojila. Jakmile to miminko zvládlo, střídala jsem to. Když zvládlo i tohle, dvakrát jsem kojila a jednou krmila. Pak už jsme lahev zahodila úplně. Zkus to podobně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >