Strava pro dítě 5. měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leonarose
Povídálka 31 příspěvků 25.08.18 10:34
Strava pro dítě 5 měsíc

Ahoj holky. Jedeme 5 měsíc ještě ne ukončený. Ale můj syn je proste divny :D chápu ze se vyvíjí a mění se všechno ale už jsem z toho na palici vstává v 6 jde spát po jídle v půl 10 to už mi u toho usina a usne hned třeba ale za 45 min zase je vzhuru pak další dvě hodiny nebo 3 zase jídlo a za půl hodiny zase otvírá oči takhle to je cely den a v půl 7 kdy byl už 3 hodiny vzhuru jde úplně spát takže koupel jídlo atd ale pořad se budi co půl hodiny prdiky to nejsou zuby má už dva dolní prořezany takže pochxbuju ze by mu takhle zase rostli další. Začala jswm mu dávat na noc kaši od hami mu nesedla to celou noc proprdel a budil se tak dávám od nutrilonu ta nevím jestli mu sedí ale taky se budi častěji predtim šel spát v půl 7 v 8 max a budil se v půl 2 a v půl 5 cca a pak až ráno teď se budi do 9 a směje se na mě a přitom je unavený ale nejde mu spát. Budi se častěji na jídlo a vstává už pravidelně v 6 v půl 7 ráno. Je to hrozny. Přijde mi jak kdyby ta kaše nebyla sytejsi. Přemýšlím jestli to mléko už pro nej není málo syty protože i po něm se budi. Ale nutrilon 2 je až od ukoncenyho 6 měsíce co jsem četla. Nevím co mám dělat aby byl spokojený a najedeny. Čím jste krmily svoje 5 měsíční dítě vy kolik a co jste jim dávali na spaní večer pokud jste na UM. Dekuju

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

hapolda
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 25.08.18 10:46

Kase se prave na zasyceni na noc nedoporucuje, neni to pravidlo. U moji mladsi dcery to pomohlo, u starsi ne, ta se taky budila casto. Zkus misto kase treba zeleninovou polivku. Nemela by byt po ni takova zizen jako po kasi :nevim: chce to zkouset no, na kazdeho plati neco jinyho, na nekoho nic :)

Leonarose
Povídálka 31 příspěvků 25.08.18 10:49

@hapolda
Aha aha :D polevku když ještě nemáme ukončeny 5 měsíc ? :/ zatím jsem malému dala jenom mrkvicku, patyzon a brambor, broskev.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 25.08.18 10:50

Mimo kaše má už zavedené příkrmy? Já ty kaše nevím… já je začala dávat až kolem 7-8m, je to plné sacharidu a na noc těžko stravitelné. Tělo si neodpočine jak by mělo. Kaše jsem dávala vždy ráno nebo dopoledne. Je to sladká večeře. V 5m jsem měla zavedené pouze obědy zeleninové a jinak UM. Kolem 6m jsme přidali přesnidavky dopoledne, pomalu maso, lepek jsem zaváděla cca 6m a to kuskusem. Na večeři měla dlouho pouze UM, snad do 10m, už nevím přesně a potom jsem dávala zeleninové polévky husté. Různé. Já zavaděla příkrmy od asi 4-5m a potom teda pomalu. Co měsíc to dalsí chod. Ale ty kaše fakt poslední a ještě jenom domácí snad do roka. Ty hami a takové to je sladké hrozně moc. Dělalal jsem rýžové,pohankové, ovesné.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 25.08.18 10:51
@Leonarose píše:
@hapolda
Aha aha :D polevku když ještě nemáme ukončeny 5 měsíc ? :/ zatím jsem malému dala jenom mrkvicku, patyzon a brambor, broskev.

Myslím že to je brzo na polévku. Naší malé stačil v 5m fakt to UM celý den, a na oběd zeleninové příkrmy.

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 25.08.18 10:52

No někdy kaše nefunguje :? A je po ní žízeň. Jedině zkoušet něco jinýho k večeři. V tom věku jsem dávala holce na noc 230 ml UM, teď jí bude 6 měsíců, dostane kaši v půl 6 a spát chodí v 9, takže za ty 3 hodiny dostane ještě kolem 200 ml mlíka na noc a zatím to tak funguje, že pak chrápe.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 25.08.18 10:53

A z kaše ho může bolet bříško. Je to těžce stravitelné.

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 25.08.18 10:57
@Veru1987 píše:
Myslím že to je brzo na polévku. Naší malé stačil v 5m fakt to UM celý den, a na oběd zeleninové příkrmy.

No v 5 měsících jsme to taky tak měli. Na oběd masozelenina nebo jen zelenina a jinak stačilo mlíko, i na noc :nevim:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 25.08.18 11:04
@Overlook píše:
No v 5 měsících jsme to taky tak měli. Na oběd masozelenina nebo jen zelenina a jinak stačilo mlíko, i na noc :nevim:

Já jsem trošku odpůrce těch sladkých kaší celkově, zvláště na večer učit na sladké večeře… taky je to pak o návyku.

LLenule111
Závislačka 3366 příspěvků 3 inzeráty 25.08.18 11:21

Tak kaše jsou i neslazené např.Nominal nebo z DM. U nás jede kaše Hami malinová, píší že je bez cukru, ale něco tam asi je, není to čistě přírodní.

Leonarose
Povídálka 31 příspěvků 25.08.18 11:24

@Veru1987 já to míchám 160 ml a 3 odmerky mléka a 2 kaše ze by i to bylo těžký na nej ?9

slečna97
Kecalka 127 příspěvků 25.08.18 11:50

Hlavně kaši dávej ráno, na noc je těžce stravitelná, a spíš bych se pokoukla po přírodních kaších než po těch srá.kách jako je hami, nutrilon apod., jsou zbytečně slazené ;) ;)
a uričtě bych zaváděla zeleninu a po měsící maso
ps. zeleninovou polévkou myslela uživatelka řidší příkrm ;)

slečna97
Kecalka 127 příspěvků 25.08.18 11:50

Hlavně kaši dávej ráno, na noc je těžce stravitelná, a spíš bych se pokoukla po přírodních kaších než po těch srá.kách jako je hami, nutrilon apod., jsou zbytečně slazené ;) ;)
a uričtě bych zaváděla zeleninu a po měsící maso
ps. zeleninovou polévkou myslela uživatelka řidší příkrm ;)

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 25.08.18 11:53
@Leonarose píše:
@hapolda

ta brosmev je špatně :), nejdřív neslazené příkrmy a pak až ovoce, když si zvykne na chut sladkou už nebude pravděpodobně chtět masozeleninové příkrmy
takže bych měsíc najela na zeleninu, to znamená mrkev dát můžeš ale přidala bych trošku másla či olivového oleje, aby byla lépe stravitelnější, brambor klidně taky, a do ní bych přidala trošku jeho um, a budeš mít z toho kaši :think: :think: , dále můžeš malému dát cuketu s bramborem a mixnout to, když už jsi brambor zkoušela, dále můžeš dát dýni, lilek, :)
a po tom měsíci najed na maso králičí, telecí, krůtí, a tak ty méně tučná :)

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 25.08.18 12:18

Já bych se na ty kaše na noc vyprdla. Kdyby po nich spal, tak ano, ale když to stejně nefunguje, tak je to zbytečně těžký na noc. Něco jinýho nebo prostě mlíko. Určitě se budí hlady? Třeba to je jen období, že prostě špatně spí. Nebo nemá žízeň? Co dudáka?
Jestli chceš přikrmovat, tak ale postupně, nejdřív různou zeleninu k obědu, za 2-4 týdny do toho maso. Ovoce jako poslední, to je sladký a jsou pak mlsný. Kaši taky můžeš zařadit, ale jako na noc, když to nefunguje na spaní, to je asi zbytečný.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Prahu zahltily zelené koloběžky: Rozpadají se a ohrožují všechny kolem!

Ulice Prahy v posledních týdnech zaplavil světový fenomén – zelené... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >