7 let bez menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Corrisek
Povídálka 32 příspěvků 29.12.17 22:12
7 let bez menstruace

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost. Od 15 jsem 9 let brala HA, hned po vysazení jsem otěhotněla a dnes mám sedmiletého raubíře :)
Problém je, že od porodu (tedy 7 let) nemám žádnou MS (vůbec žádnou, ani špinění), sliznice vůbec neroste. Za tu dobu jsem dvakrát měnila gynekologa a byla i v CARu. Hormonalní profil v pořádku, hladina všech hormonů je v normě, děloha v pořádku (byla jsem i na laparoskopii, žádné srůsty ani nic podobného). Byla jsem i na CT kvůli hypofýze a nic. Podle doktorů nemám žádný problém. Ovulaci mám, ale pokud jsem za tu dobu otěhotněla, vajíčko se nemá jak uchytit (7 let se nijak nechráním).
Ještě bych ráda jedno dítě měla, ale do umělého oplodnění se mi nechce, podle doktora ani neni jisté, jestli bych reagovala na stimulaci sliznice, takže řešením by byla náhradní matka, což pro mě nepřipadá v úvahu (nemít dítě, uvažuji samozřejmě jinak).
Předepsal mi estrofem, ale po přečtení příbalového letáku mě to celkem odradilo. Je tady někdo, kdo taky nemá žádnou MS a otěhotněl? Co Vám zabralo?
Jaké máte zkušenosti s tím estrofemem?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 29.12.17 22:13

A zkoušela jsi nějaké bylinné přípravky, když se ti nechce do toho, co ti napsal lékař?

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.12.17 22:16

Taky bych zkusila bylinky

Uživatel je onlineČerná vdova
Echt Kelišová 8028 příspěvků 29.12.17 22:18

Zkus hormonální jógu.

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 29.12.17 22:21

Sice mi momentálně ms chodí 3× do roka, ale alespoň nějakou mám. Na úpravu cyklu a hlavně na sliznici piju kontryhel.. Je dobrý na regeneraci a hlavně růst sliznice.. A nově zkouším kapky gynex na úpravu cyklu.. Jedná se taky o bylinky a měli by pomoct k hormonální rovnováze..

prekvapenana2
Kecalka 223 příspěvků 29.12.17 22:23

Závidím :lol: škoda že si to nemůžeme vyměnit (já už další dítě neplanuji) ;)

Corrisek
Povídálka 32 příspěvků 29.12.17 22:25

Pár měsíců gynex a taky jsem půl roku cvičila horm. jógu. obojí bez efektu.
Ještě zkusím kontryhel.
Ten estrofem bych zkusila, ale nějak nevěřím, že po těch letech se to rozjede. Když mi ho mudr psala, tak se na něj moc netvářila (dle jejich slov: je to pro tělo velká darda hormonů), čímž mě znejistila a příbal. leták mě úplně odradil.
Proto by mě zajímaly vaše zkušenosti s estrofemem. Hlavně zkušenosti těch, které vůbec nemenstruují.

Efka2015
Závislačka 4810 příspěvků 29.12.17 22:29

Estrofem/Estrimax bere hodně žen, které mají stimulované cykly při transferech, bere se do 12tt, taky jsem se při pročtení příbal. letáku zhrozila, ale když nebylo zbytí..

Být Tebou, dám šanci hormonální józe + byliny.

Corrisek
Povídálka 32 příspěvků 29.12.17 22:29

Mě už to normáně leze i na mozek :-D
V práci holky nadávaji, že dostaly MS a mě se pravielně zdají sny, že jsem to dostala a po probuzení jsem zklamaná, že zas nic :-D

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 29.12.17 22:39

@Corrisek Zkus kontryhel, je dobrý, já ho pila od druhého cyklu bez HA a hned jsem otěhotněla. Poradila jsem ho kamarádce, která se snažila půl roku, včera mi volala, že fakt pomohl, koupila si ho, postavila na kuchyňkou linku (že ho začne pít od dalšího cyklu) a byla těhotná :mrgreen: :pankac:

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.17 22:46

@Corrisek zkus napsat Podhorne. (Naděje). Diky ni jsem po 7 letech zkouseni prirozene otehotnela. Sestavila mi bylinnou kuru primo na me problemy. :palec: predtim jsem podstoupila IVF, ladovala do sebe hormony, estrofem, utrous a spoustu dalsich. Drzim pesti! :hug:

Corrisek
Povídálka 32 příspěvků 29.12.17 22:53

@Envie no hned jsem to omrkla a jdu psát :palec: díky za tip

pedigka
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 29.12.17 22:59

Ten estrofem jsou hormony, ale jsou i daleko silnejsi hormony a vyssi davky nez tohle. Takze byt tebou bych to zkusila a ten konthryhel taky.

V prubehu brani HA predpokladam, ze se ms rizene dostavovala. Jak dlouho trvala?
Jak to bylo s ms pred HA? Byla pravidelna?

Corrisek
Povídálka 32 příspěvků 29.12.17 23:10

@pedigka Před HA jsem nikdy s MS problém neměla, naprosto pravidelná. A ano, i když jsem brala HA, byla pravidelná.
Po těch letech si spíše myslím, že to nějak souvisí s porodem (i když byl bez komplikací). Po porodu mi zastavovali laktaci, tak třeba se tím zastavila i ta MS (tím, že mi nikdo nedal odpověď, hledám souvislosti všude).

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 29.12.17 23:17

@Corrisek Po vysazení HA jsi otěhotněla hned?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama