Zkušené náhradní maminky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Droxy
Kecalka 128 příspěvků 29.12.17 11:51
Zkušené náhradní maminky

Ahoj holky, ráda bych našla maminky které zdárně mají za sebou celý proces NM. Byla by jste ochotná mi napsat co vše je třeba a celý postup? Děkuji :srdce:

Reklama

Reakce:

bejbyn
Echt Kelišová 9690 příspěvků 29.12.17 14:00

No asi nejtěžší je najít tu správnou a zodpovědnou NM.Pak s ní zajdete do Caru, kde si domluvíte vše k IVF(záleží, z jakého důvodu potřebujete NM).
Co se týče právní stránky, probíhá to tak, že během těhotenství zajde otec s NM na matriku kvůli prohlášení o otcovství a příjmení dítěte po porodu(po otci).Po porodu po skončení šestinedělí dá NM souhlas s osvojením. Po 3 měsících zažádá biomaminka o svěření do předadopční péče, za 6 měsíců od rozsudku si zažádá o adopci. S rozsudkem pak zajde na matriku a dostane nový RL, kde je jako matka poté zapsána biomaminka(do té doby tam je NM).
Dřív byly ty lhůty kratší, teď to NOZ hrozně prodloužil, bohužel :,(
Co se týče porodu, dnes už s tím mají porodnice více zkušeností a umožňují, aby byla biomaminka nejen u porodu, ale i hospitalizována na porodnici a mohla se o miminko starat, NM může být hospitalizována na gynekologii nebo na nadstadartu(aby nebyla s ostatními maminkami a jejich miminky).Záleží na domluvě mezi vámi, já byla s dvojčátky a jejich biomaminkou na 2lůžkovém nadstandartu a pomáhala jí s nimi, ale někdy chce být NM bez kontaktu s dítětem, aby k němu nepřilnula.

Droxy
Kecalka 128 příspěvků 29.12.17 14:47

@bejbyn
Největší starost mi dělá jaký pár „vybrat“ aby se po porodu nestalo, že si to vlastně třeba po porodu nebo v průběhu těhotenství rozmyslí..

bejbyn
Echt Kelišová 9690 příspěvků 29.12.17 18:07
@Droxy píše:
@bejbyn
Největší starost mi dělá jaký pár „vybrat“ aby se po porodu nestalo, že si to vlastně třeba po porodu nebo v průběhu těhotenství rozmyslí..

Jestli myslíš biorodiče, tak pochybuju, že by si to rozmysleli, když po miminku touží a nedaří se, navíc dají dost peněz za IVF a během těhotenství. Pokud by se to stalo(což je fakt hodně nepravděpodobný, možná v případě postiženého nebo nějak nemocného dítěte),tak je možnost dítě si ponechat nebo ho dát do klasické adopce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama