8 leté dítě chodí stále po špičkách

28.12.19 14:09

8 lete dite chodi stale po spickach

Krasny den, neco podobneho tu uz bylo, ale u batolete. Syn meho brachy, druhak, chodi stale po spickach. Jeho rodice to vubec neresi a mne to prijde divne. Nemate s tim nekdo zkusenost a o co se asi jedna? Moc diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

519
28.12.19 14:14

Někde jsem četla že chození po špičkách je jeden z projevů autismu, ale těch příznaků bývá víc, to by si všimli už dávno. Ještě si vzpomínám na jednu holčičku co tak chodila, byla úplně normální, a chodila tak nejspíš jen ze zlozvyku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2410
28.12.19 14:16

@Happy Hippo Mam skoro 7.leteho, zacal to delat nedavno a ve skole mi doporucili vysetreni na hypermobilitu(dalsi faktor ohledne HM je I fakt, ze pise jak pra. e, coz pry ma souvislost).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1721
28.12.19 15:02

@Happy Hippo Mne zas rehabilitacni ujistila ze to je OK pokud to dela jen občas a ze to bývá u dětí z dvojjazycnych rodin, což my jsme, ale řešila jsem to u dvouletého, ne osmiletého :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.19 15:13

@Helca83 ja ho praave nevidim chodit jinak :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4233
28.12.19 15:21

@Happy Hippo záleží jak často chlapce vídáš.
Může se jednat o zlozvyk, ale také může jít o problém s Achilovou patou.
Autismus, který by zmiňován by byl o mnoho komplexnější problém, který by ve druhé třídě již zcela jistě vyšel na povrch.
V devíti letech půjde synovec na preventivní prohlédku k pediatrovi a pokud by to byl takový problém, jak v těch úvodních větách popisuješ, tak pediatr zcela jistě bude tot řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
28.12.19 15:47

@Happy Hippo Já chodila po špičkách hodně dlouho, jsem hypermobilní a byl to způsob jak kompenzovat dopad nevhodné obuvi na má chodidla. Ve zkratce chůze po špičkách nebyla tolik bolestivá jako normální chůze v příliš úzkých a tvrdých botách. Po špičkách jsem chodit přestala chodit až když jsem objevila barefoot obuv a normální chůze přestala bolet. Takže mě to přešlo až ve 26 letech. Je pravda že v období puberty to nebylo moc znát protože jsem to maskovala vysokými podpatky aby mě s chůzí pořád někdo neotravoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2410
28.12.19 16:14
@Helca83 píše:
@Happy Hippo Mne zas rehabilitacni ujistila ze to je OK pokud to dela jen občas a ze to bývá u dětí z dvojjazycnych rodin, což my jsme, ale řešila jsem to u dvouletého, ne osmiletého :think:

Ze se vetru, ja tohle resim(viz.vyse) se synkem(je mu skoro 7)…zijeme v Anglii, doma mluvime 50/50.Mohu se zeptat, zda to rehab. sestra jeste nejak rozvedla, Tu teorii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1721
28.12.19 16:21

@Sue.Ellen Moc to nerozvijela, jen rekla ze jsou na to studie a ze to takovehle deti obvykle delavaji, kdyz jsou unavene nebo nejak oslabene, coz jsem si na synovi potvrdila… takze kdyz vidim ze chodi po spickach, snazim se mu doprat klidovy rezim. Pripadne na ni muzu poslat kontakt v SZ, verim ji, chodim k ni dlouho a jde o RHB Mudr., je i hodne pecliva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
8.1.20 18:25

Syn 9 let taky chodí doma po špičkách a ortoped řekl, že z toho vyroste, že to nemáme řešit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
8.1.20 18:51

Myslím, že by to řešit chtělo. Můj bývalý z toho nevyrostl, a vzhledem k tomu, že tak chodil ve svých 35, tak už z toho asi ani nevyroste.. Mě vyčítal, že dupu, ale že sám má evidentně zdravotní problém, to neviděl. A nevypadá to zrovna dobře, zvlášť u chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama