SOS děti našly Ježíška , co teď?

538
17.12.19 21:51

SOS deti našly Ježíška , co teď?

Prosím o radu, zabalíla jsem všechny dárky a dala do úložného prostoru pod rohovou sedačku, kde deti vim ze nikdy nechodí, Přikryla jeste dekama. Jenže Dnes jim zapadla nějaká kulička do otvurku mezi sedačku a ten úložný prostor a oni ten úložný prostor otevřeli, asi i tam Hrabali, nebyla jsem u toho a manžel je zastihl, ze stali úplně zarazeni. Nevím co teď, byl to můj syn a jeho kamarád a oba jeste věří, ( do teď věřili) ze dárky nosí Ježíšek. Napada vás nějaká rada co s tím? Jak
To částečně zachránit? Mají oba devět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10980
17.12.19 21:53

U devítiletých už bych teda pohádky nevymýšlela :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7423
17.12.19 21:53

Máte říct, že to ježíšek nestíhá všechno v jeden večer a že si to sem tam uloží někde už dopředu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
17.12.19 21:58

Zabalit darky do noveho baliciho papiru? A rict ze tyto darky jsou pro pribuzne/kamaradky? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.19 21:58

Jednou to přijít muselo :oops:
Je to právě jedna z věcí, kterou na vánocích nemám ráda.. ta lež s Ježíškem.
Proč si nemůžou dává lidé dárky opravdu od :srdce: zarazilo by to konzum? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9673
17.12.19 21:59

U mladších bych řekla, že mám schované dárky k narozeninám a svátkům (těm nejbližším). U 9-letého dítěte bych asi řekla pravdu. Problém však je, že u toho bylo cizí dítě a vy byste neměli být ti, co to vyzradí. Takže napřed ta první verze a pak, když to bude nutné, svému dítěti podat i tu druhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
17.12.19 21:59

Normálně bych řekla, že ty dárky jsou pro někoho jiného. A holt bych přebalila do jiného papíru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
17.12.19 22:00

Kolik jim je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52919
17.12.19 22:01

My Ježíškovi normálně pomáháme, sám to všecko nezvládá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14696
17.12.19 22:01

Já bych vyčkala, co se bude dít dál a nechala je to zpracovat. Mě syn načapal vloni u balení dárků. Ptal se, co to je, tak jsem řekla, že krabice. Chodil kolem toho tématu ještě týden po štědrém dnů, evidentně se nechtěl vzdát pohádky o Ježíškovi. Bylo mu osm. Nechala jsem to být a pak jsme si to vysvětlili s odstupem, až tu informaci zpracoval. V devíti letech bych už dítěti pohádky nevykládala. Stejně děti i letos napsaly Ježíškovi seznam přání. A stále říkáme, že nám dárky přinese Ježíšek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
17.12.19 22:04

Vysvetlit, ze Jezisek to ma tezky, stihnout vsechno v jeden vecer. Ale souhlasim s ostatnima, ze devitileteho uz budes balamutit tezko. Ale u tech malych je to holt kouzlo Vanoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8005
17.12.19 22:07

@smutný.smajlík tak já zase můžu říct, opak že já zase jsem ráda, za Ježíška, protože mi přijde, že je lepší to tajemno psaní dopisů, a prsotě čekání co by asi donesl, než pak když vidím, když už se nevěří, že děti rodiče otravují, kdy se pojede do obchodnáku a, a chtějí si něco vybírat atd..
Nemylsím si, že by tím skončil ten konzum, dokonce si myslím, že by to bylo horší, protože, většina lidí trpí pím, že pdo Ježíškem nemůžou ukázat cenu dárků..
Neřeší, že to dávají, aby děti měli radost, ale spíš to, že nemůžou ukázat- jo já jsem koupil za 3 tis atd..
A na druhou stranu, myslím, že i když děti přestanou věřit, na Mikuláše čerty a přežizou, tak i Ježíšek skončí.. Záleží jak to kdo podá. my už ted 6 letému jsme naznačili, že dárky pod stromeček může mamince i vyrobit, a nebo koupit, že Ježíškovi může pomoct..
Ale je to druhý pohed na věc.. váš názor respektuju..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
17.12.19 22:12

Hrála bych šokovanou a pak bych vydedukovala, že Ježíšek si to u nás asi schoval předem, aby toho netahal tolik :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
17324
17.12.19 22:13

Kdyby byl mladsi, tak reknu neco jako „ze Jezisek si to tam ulozil dopredu, ze to obcas takto delava, kdyz nestiha, protoze toho ma kazdy rok moc“.

Jenze, decku je uz 9. Docela se divim, ze to jeste neslysel ve skole. Nektere deti to vedi uz od skolky, protoze nejake decko se tam budto prokecne, nebo primo vysmiva tem, kteri na jeziska jeste veri.

Ja v 9 taky jeste verila. Byl to posledni rok. Pak se mi jeden spoluzak ve skole posmival, ze jsem urcite tak blba, ze jeste stale verim na Jeziska. Ptala jsem se doma na to mamy a mama me ujistila, ze spoluzak je blb a jezisek samozrejme darky nosi. Jenze, pak se o tom bavilo vic a vic deti a vsechny pak rikaly to stejne, ze darky nosi rodice a ja se pak doopravdy citila jako blbecek, ze jsem te lzi tak dlouho verila a navic jsem to trochu pocitovala jako podraz od mamy, ze na primou otazku mi takto zalhala. Jako, ja ji chapu a i jsem ji chapala do jiste miry tehdy, jenze… mama nevypadala jako blbecek ve skole, vypadala jsem tak JA, diky te lzi.

Tak si to promysli, jestli treba uz neni na case rict klukovi pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
17.12.19 22:16

Tyyy brďo, našly Ježíška jo? Tak ale fofrem ho vraťte do jeslí do Betléma nebo vás Duch Svatý s Josefem přiškrtí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat