8měsíční nejí, nepřibírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 10.11.14 10:44
8 m - nejí, nepřibírá

Jdu si pro radu, protože už začínám být zoufalá.
Mé dítě od narození moc hezky prospívalo, teď ale už druhý měsíc je na stejné váze. Je plně kojená, radši ani nechci vědět, kolik vypije, protože podle mého ani tomu moc nedá. Ovšem příkrmy, to je teprve kapitola sama pro sebe - nesní skoro vůbec nic. Když do ní dostanu 5 lžiček, tak je to úspěch. Docela ráda má něco pevného do ruky - vařenou bramboru, brokolici, jablíčko. To si žužlá, ale to jí nemůže stačit. Takže má jen tu kozu a pár lžiček příkrmů. Když píšu pár lžiček, nebo že nejí, tak tím opravdu nemyslím 100 gr., jak jsem četla v jiných diskusích nejedlíků - 5 lžiček může být tak 15 - 20 gramů, kdo ví estli :roll:
Takže má dopoledne jablíčko s jogurtem (max 5 lžic), v poledne masozelenina - dle druhu a mé vytrvalosti max 5 lžic, večer kaše - max 5 lžic. Mezitím kojím, v noci vstává každé 2 hodiny, ale to si jen tak požužlá. Jinak je spokojená, opravdu hodně živá, plínek počůraných až až.
Zkouším odstavit, to taky nic. Mám doma už slušnou zásobičku lahví mnoha značek, různých průtoků, zatím se nechytla. Myslela jsem, že to UM bych mohla lépe kontrolovat, kolik si dala. No každopádně se nechytám, ochutná kapku a konec.
Už začínám být zoufalá a nevím, co dál by šlo zkoušet. Dnes jdeme k doktorce se poradit, ale uvítám i praktické rady. Za ty poslední dva měsíce jí rostly i zoubky, ale to jsme skoro nezpozorovali, žádný pláč či teploty, takže na to bych asi dva měsíce bez nárůstu váhy nesvalovala.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 10:47

@ana11 v tomhle věku je normální, že přestanou přibírat - protože se víc hýbou ;) takže toho s nelekej.. co se týče příkrmů - u nás fungovaly kupované :think: a prostě vydržet, obrnit se trpělivostí.. ;)

missah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 10:50

Dcera od 6 do 12 mesiců přibrala sotva 200g, předtím si ale udělala slušnou zásobu. Přesnídávku na 3 -4×, sunar max 50ml. Kolem toho 11 měsíce začala jist a teď před ni nesmím ani otevřít lednici

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 10.11.14 10:51

@ana11
pres den nekojit :nevim: hlad je svina.

asi to zni drsne, ale ja bojuju s silenym nejedlikem od 8m doted (2r, 2m) a za tu dobu jsem pochopila, ze funguji jen drsne metody :lol:
preji pevne nervy, ty moje si dost vytrpely a jeste asi vytrpi.

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 10.11.14 10:52

@martina.se hele, ale když píšu „nepřibírá“, tak tím opravdu nemyslím, že přibrala 200, 100 gramů. Ona opravdu stojí na váze. Mám váhu doma, jednou týdně ji vážím. Pohybuje se +- 40 gramů stejně už druhý měsíc. Co se týče výšky to nevím, to ji asi dnes doktorka přeměří, jestli roste. Podle oblečení asi jo, pokud to tedy není sušičkou :?

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 10.11.14 10:53

@missah @Ali-Ali děkuju za vědomí, že v tom nejsem sama :kytka:. Já mám nějaké zkušenosti s první, ale ta byla od 4 m na UM a to pila krásně, tak alespoň tam jsem měla přehled, že do sebe něco dostala za vitamíny.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 10:54
@ana11 píše:
@martina.se hele, ale když píšu „nepřibírá“, tak tím opravdu nemyslím, že přibrala 200, 100 gramů. Ona opravdu stojí na váze. Mám váhu doma, jednou týdně ji vážím. Pohybuje se +- 40 gramů stejně už druhý měsíc. Co se týče výšky to nevím, to ji asi dnes doktorka přeměří, jestli roste. Podle oblečení asi jo, pokud to tedy není sušičkou :?

však jo, to je naprosto normální.. a přesně jak píšeš, roste, ale víc se hýbe, takže stojí na váze. můj starší i hubnul ;)

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 10.11.14 10:58

@ana11
je fakt, ze UM je pomoc, mi taky maly doted pije aspon ranni flasku Nutrilonu, takze aspon nejake ziviny ma. jinak si u doktora pripadam, jak krkavci matka, dostala jsem prednasku, ze nemuze pribirat, kdyz nema ziviny (jake prekvapeni ha ha).
jinak my si prosli i leky na zvyseni apetitu (nejedl je), nutricnimi mleky (nepil je) atd. jedine co zabira - nechat vyhladovet, nedelat z jidla drama, byt v klidu (ja jednu dobu byla z nej tak na nervy, ze jsem to prenesla samozrejme a on mi hystericky rval jen jak videl lzicku). takze hlavne chladnou hlavu. s nejvetsi pravdepodobnosti se ti rozji, jakmile si vic zvykne na ty nove chute.

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 10.11.14 11:03

@martina.se @Ali-Ali holky, moc děkuju za uklidnění. Nemusím vám asi vysvětlovat, jak se člověk občas cítí. No snad se to zlepší. Jinak je opravdu spokojená, v pořádku, tak se pokusím hodit do klidu.

@Ali-Ali s tím hladem to říkal muž, ale já asi na takovou drasťárnu ještě nejsem připravená :?

Příspěvek upraven 10.11.14 v 11:04

Adede
Povídálka 12 příspěvků 10.11.14 11:04

Kolik teda vazi? Jestli ma nakou zasobu, tak pribirat nemusi. Jestli je holcicka spokojena a dost nacura, nevidela bych problem. Moje sedmimesicni dcera od 10 tydnu bojkotuje kojeni, kojim ve spanku na balonu, UM odmita, nepije, prikrmu sni nekdy nic, vyjimecne pul male sklenicky a tedy vecne je protivna a nacura minimum. Ono ji to do krku nenalejes, proste je treba byt trpeliva a driv nebo pozdeji jist zacne. Smrt nehrozi a u vas mi fakt prijde, ze kdyz je spokojena a dost cura, evidentne ma dost materskeho mleka…

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 10.11.14 11:05

@Adede má 7 kilo, není to obřík. Porodní váha 3,5 kg.

missah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 11:13
@ana11 píše:
@Adede má 7 kilo, není to obřík. Porodní váha 3,5 kg.

No to je docela prcek. Moje měla v půl roce uz přes 8,5.
Když ji chutná něco pevného, zkusila bych ji krájet na malé kousky ovoce, chleba. První dcera nechtěla tak od 7 měsíců mixovany, tak dostala na talirek kousky. Trvalo to sice i půl hodiny a musela se pak vytrit kuchyň, ale byla spokojena. Lzickou se krmit ji moc neba.

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 10.11.14 11:15

@missah já jsem zvyklá od starší, měla v pulroce ještě míň. Doteď je strašně hubená a nežere :nevim:

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 10.11.14 11:21

Moje dcera mela taky porodni vahu 3,5, v sesti mesicich 7, v osmi mesicich 7,3. Pry si s tim nemam delat hlavu, stava se, ze nepribiraji. Doktorka rikala, ze i rust zubu muze hrat roli. Ona teda ji celkem dobre, kojeni a pak ani UM nic moc.
Kamaradky holka nejedla prikrmy skoro do roka (ani tech pet lzicek, uspech byla jedna), jen se kojila a byla pekne tlusta.
Ja bych se tim nestresovala, zkousela, kazdy dite to ma jinak. Dokud neplasi doktor, dite se vyviji, roste, mliko pije, tak bych byla v klidu. I kdyz vim, ze je to tezky, taky jsem o tom u prvni premyslela, byla hubenour.
A lepsi hubeny dite nez tlusty ;).

Adede
Povídálka 12 příspěvků 10.11.14 11:32

Tak to neni tolik, ale jestli nejste s manzelem hodne vysoci, tak obrika stejne mit nebudete ;) @Pipi 00 uz vse napsala, zkouset, trpelivost a hlavne nenutit…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >