16měsíční a mačkání jídla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 14:07
16 měsíců a mačkání jídla

Ahoj. Prosím o radu, už jsem zoufalá. Můžete mi poradit jak mám naučit jíst malého větší kousky jídla? Pořád mu jídlo mačkám (nemixuju) občas mu tam propašuju nějaké to větší sousto, ale to buď vyplivne nebo ho to začne natahovat a poblije se. Dneska jsem mu udělala rýžovou kaši a ani omylem, jen ucítil na jazyku rýži tak mi to hned vyplivnul. Už vážně nevím co dělat, všechny děti kolem nás jedí normálně chlebíky, rohlíky atd. a on prostě nic. Nechce ani piškoty, dětské sušenky prostě kde má kousat (zuby má) tak to naprosto bojkotuje, ale hračky kouše o 106%. Tohle jeho jedení řeším pořád, když byl malý tak jsem to nějak nebrala, ale nabízela jsem už mám ale docela nahnáno že se celá jídla nenaučí jíst. Pořád nabízím, pořád ukazuju že je to dobré ale nic nezabírá. Už jsem i dělala metodu vyhladovění ale ani to nepomohlo. Teď mě vyděsili tím že pokud kluk nezačne jíst normální jídla tak bude neprospívat a skončí v nemocnici. Tak jsem z toho ještě víc vyplašená.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 04.10.14 14:14

Mixovala jsem (nemačkala, mixovala!) přes dva roky, krájela na pidi kousky do tří. Nejoblíbenější mix byl brambory-maso-koprová omáčka :-D Bude mu pět, kousat umí všechno, jíst taky a v nemocnici kvůli jídlu nikdy neskončil :-)
Po mých zkušenostech bych mačkala v klidu dál a zkoušela tu a tam kousek a až k tomu dítě dozraje samo, zvládne to. Kvůli tlaku okolí bych svoje dítě nenechala blinkat ani dávit.

Osmanka
Závislačka 4229 příspěvků 04.10.14 14:16

Ahoj, proč anonymně? Mě napadlo, co třeba ty větší kusy přisladit - aby mu víc chutnaly. Nebo prostě s většíma kouskama to udělat chutnější než to jen mleté. Zkusi udělat dvě porce a to s většíma kouskama chutnější.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 04.10.14 14:18

Pokud pije mléko, jí jogurty, tvarohy, předpokládám, že většinu zeleniny, brambory, maso na drobounko, kaše instantní, ovoce či alespoň přesnídávky, tak má pestrou stravu, na které může normálně prospívat. Nenech se děsit chytráky, kteří hned hrozí nemocnicí, to je nesmysl.
Může to být způsobené jen tvrdohlavostí, některé děti fakt nerady mění své stravovací návyky, může mít zúžený jícen, může to být průvodní jev nějakého psychického onemocnění (autismus), ale hlady určitě neumře.

Kaci.Kacka
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 04.10.14 14:19

Našemu je 18m a mixuju furt, má jen 5zubů venku. Logicky co s něma tak může pokousat. Nic. Též se mi nadavuje a plive kousky ven. No booože, nenervuju se

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 04.10.14 14:24

U nás teda prcek zvládal chleba na kousíčky, sušenky a kukuřičné chlebíky. Jo a holé, max. namazané máslem. Ale zbytek jsem mixovala- fakt mixovala, nemačkala až do 2. roku. Má silný dávící reflex a i když se snažil jíst, prostě jakýkoliv kousek vyhodil. Pak se to zlepšilo, zvládne třeba rýži, ale těstoviny i ty malinké pořád ne. Syrové ovoce ani nekousne, kousky ovoce třeba v jogurtu ho nadáví. Ale je to o 100% lepší, než před rokem. Prcek to všechno zkouší, snaží se ochutná, ale pak to špatně dopadne. Jo a když začínal s chlebem, pomohlo, když si mazal sám.

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 04.10.14 14:31

Moje děti teda jedly kousky normálně, ale rozhodně bych se neobávala neprospívání a nemocnice. Vždyť jí normálně, jen to má rozhňácané, no a co. Živiny mu vidličkou nerozmačkáš, aby strádal přece :mrgreen:
Pomalu bych ho pokoušela zvykat. Předpokládám, že ve školní jídelně už mu kuchařky mačkat nebudou. ;)

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 04.10.14 14:31

Moje dcera absolutně odmítala kousat, tak jsem jí chleba sušenky, rohlíky namáčela do polévky, nebo do čaje, mléka. To pak snědla. Syn zase nesnášel klasiku, omáčku, maso, knedlík na jednom talíři z toho se vždy málem pozvracel.Tak jsem mixovala bůh ví jak dlouho. Okolo třech let začal jíst knedlík zvlášt na talířku zvlášt maso a omajdu taky.Ted je mu tři a půl a už to konečně jí jako člověk. V šestnácti měsících bych to tak nehrotila, naučí se neboj.

masa.dis
Kecalka 385 příspěvků 04.10.14 14:32

Dcerka 20 m taky jí jen mačkané. Rohlík, chleba, piškoty - to kouše i spolkne, ale jak jde o oběd (těstoviny, rýže, brambory) tak to do pusy nevezme nebo se nadavuje. A čerstvou zeleninu nebo ovoce sice kouše, ale jakmile je to pořádně rozkousané, tak ty pidikousky vyplivne, prostě to nespolkne - takže toto strouhám. Hlavu si s tím nelámu, prostě jí to zkouším dávat a kyž protestuje, tak jídlo pomačkám…

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 04.10.14 14:32

@Pipet At si to ve školní jídelně rozmačká sám :mrgreen:

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 04.10.14 14:33

Neporadím, asi na to musí časem přijít sám, neznám nikoho dospělého (zdravého), který by jedl jen mačkanou stravu :mrgreen:. A ten blábol, že pokud nebude jíst normálně, skončí v nemocnici, je fakt vtipný, snad záleží na tom, co jí a ne jaké je to konzistence. Nakonec i vepřo- knedlo- zelo jde namixovat na kaši :mrgreen:. Nemocní v bezvědomí dokáží dlouhodobě přežívat na tekuté stravě, takže v konzistenci to fakt nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 14:34

Osmanka : Anonymně proto že tu chodí právě známí.
Bibi239 : Tak jak píšeš vše jí, jenže mě právě děsili tím že pokud nezačne jíst normální jídlo tak muže být sebe víc vyžívné a dítě neprospívá. Mám docela nahnáno za dva měsíce jdeme na 18-měsíční kontrolu, i když nevypadá že by nějak strádal :-D

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 04.10.14 14:38

Já prostě nechápu, jaký by měl být rozdíl mezi těstovinama s omáčkou a masem vs. rozmačkané těstoviny s omáčkou a rozmixovaným masem.
Po tom prvním se prospívá a mačkáním se nějak zázračně sníží výživová hodnota nebo jak?
Přece to je blbost.

Tak mě napadá, zkus kuskus, to jsou sice kousky, ale pidi, třeba si dá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 14:44

@Pipet Tak to já taky netuším, jen mě to dost vyděsilo, asi se nechám moc ovlivnit ostatníma maminama co jim děti jí chleba atd.
Zkusím děkuju, jen jak ho upravit? Kuskus jsem nikdy nejedla :oops:

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 04.10.14 14:49

Nám pomohly kukuřičné křupky. Strkal si to do pusy sám a přestal se dávit. Nicméně pořád nesní nic moc velkého a rohlík do ruky u nás neexistuje :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >