8 týdenní miminko - režim

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.18 17:00
8 týdenní miminko režim

Dobrý den, prosím o radu jak nastavit 8 týdennímu nekojenemu miminku režim. Miminko nam spí velmi dobře přes den. Nemá problém usnout téměř kdekoliv a bez problémů. Ale večer má problém zabrat a pořád sebou šije. Večer ho dáváme do postýlky kolem 22 hodiny, to nezabere ale dokáže být v postýlce v klidu. Po třech hodinách se dožaduje jídla, tak nakrmime a zavineme. Po zavinuti se kroutí a vyplyvuje dudlik, někdy se mu podaří zabrat a spí až do 4 hodin, kdy se budi na jídlo. Pak už nezavinujeme, ale má problém zabrat a pořád sebou šije (macha ručičkama, kope nozickama). Pak usíná kolem 8 hodiny a dokáže spát třeba další 3 hodiny a pak se vzbudí na jídlo a kolem oběda usíná a spí s malými přestávkami až do 17. Jsem už docela vyčerpaná z nedostatku nočního spánku a také bych ráda zavedla nějakou pravidelnost. Díky za rady.

Reakce:
topkiss
Kecalka 263 příspěvků 16.12.18 17:05

Ja mam tedy miminko deset týdnů, taky nekojene. Přes den ho nenecháv spát dyl než dvě hodiny, aby mi spal v noci. Usíná kolem cca 10, vstava kolem 4, nají se a spí cca do 8

Veverko
Kecalka 278 příspěvků 16.12.18 17:22

Já jsem začínala vždy nastavovat režim podle večerního rituálu. Okoupat , pyžamko, na dítě moc nemluvit, přítmí. Ani nad ránem když se vzbudí, nesvítit, mít větší tmu. Ono to může být klidně že teď jsou krátké dny, zima,tma. Jakmile se to prohodí a bude delší den, svítit sluníčko tak se to upraví a miminko si to přizbůsobí podle sebe.

Sion
Závislačka 4367 příspěvků 16.12.18 17:28

Děti jsem měla nekojené a režim jsem jim nastavovala už od začátku.
Přes den krmit po třech hodinách a na jídlo budit. Koupat v pravidelnou dobu, nakrmit a dát spinkat. Přes noc nebudit a nechat spinkat. Chce to vydržet a maličké si na to zvykne. V noci se mu začne prodlužovat spánek a vydrží postupně déle a déle…
První mi spal už v měsící od 20 hod do 6 a pak se to prodloužilo až do 8 :palec:
Další spali celou noc nejdéle do dvou měsíců.
Kdyby v noci špatně spinkalo, doporučuji od ukončeného 4.měsíce kaše, víc zasytí a pěkně potom spinká.
Zavinování, záleží na každém někomu se líbí někomu ne. My zavinovali vždy a pak jsme přecházeli na spací pytle :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.18 17:58

@Sion já ho na jídlo nebudim ani přes den ani přes noc. Přes den si sám hlídá 3 hodinové intervaly. Jen když jdeme ven tak to protáhne na 4 hodiny a přes noc si sám drží 4 hodinový interval. Po nakrmeni v noci ma problém usnout. Mě se zavinovani nelíbí, ale zavinujeme aspoň mezi 1 a 4 jinak by asi nespal v noci vůbec. Spací pytel jsme zkouseli a byla to katastrofa, pořád křičel. Každý den nekoupeme.

ocean.mama
Stálice 90 příspěvků 16.12.18 18:14
@Anonymní píše:
@Sion já ho na jídlo nebudim ani přes den ani přes noc. Přes den si sám hlídá 3 hodinové intervaly. Jen když jdeme ven tak to protáhne na 4 hodiny a přes noc si sám drží 4 hodinový interval. Po nakrmeni v noci ma problém usnout. Mě se zavinovani nelíbí, ale zavinujeme aspoň mezi 1 a 4 jinak by asi nespal v noci vůbec. Spací pytel jsme zkouseli a byla to katastrofa, pořád křičel. Každý den nekoupeme.

Mam syna 2 mesice, je na UM a budi se v noci co 3 hodiny. Uz jsem taky vycerpana. Doufala jsem ze se mu budou intervaly prodluzovat. Nekdy ani mezi krmenim neusne, mruci, kope nohama, takze ja nespim taky.

ocean.mama
Stálice 90 příspěvků 16.12.18 18:15

@Sion Prosim? Mesicni miminko vam spalo 10h pres noc? To snad ani neni mozny ne? Ja sem rada ze zvladneme 3h a uz mruci hlady.

iwa83
Kelišová 7005 příspěvků 16.12.18 18:40

@Sion Ti jste měli ukázkové děti. By mě zajímalo jak to mám miminku vysvětlit. První dcera, nekojená a budila se co 3 hodiny na jídlo a mohla jsem jí domlouvat horem dolem. Upravilo se to časem, ale až do roka bylo v noci mlíko. A to jsem ho od 10teho měsíce ředila, prd platné. A režim koupat, flaška spát se nám povedlo nastavit. Teď, druhá dcera (10 týdnů) to samé. koupat, flaška, spát a říkám si jaký luxus že mi spí od 8mi do cca 2-3 a pak do 7mi. Přes den obvykle spí tak 20 minut. Občas když má dobrý den, potáhne i 2 hodiny. Ale většinou těch 20 minut.
Jo a kaši jsem zrušila ve chvíli kdy se mi první dcera kroutila a brečela celou noc. Ne všem dĚtem kaše na noc vyhovuje. Naopak, nedoporučuje se, protože víc zatíží bříško a miminko si neodpočine jak tělo frčí na zpracování kaše. Ale vím, že se to dělá - a ne všechny miminka s tím maj problém.
Každopádně návod jak naučit spát mimino celou noc (stačilo by mi od 20:00 do 6:30) bych fakt uvítala.

zakladatelko: spite s ním přes den. Pokud je to první, nic vlastně nemusíte. Regeneruj když spí dítko. Mě se dvěma to prostě nejde, pač když se povede, překryjú se holkám spánky tak na 10 minut. Ono se to upraví časem. V 8mi týdnech je prostě stále brzo.

Sion
Závislačka 4367 příspěvků 16.12.18 20:00
@Anonymní píše:

A co na zavinování říká prcek? Malé děti to mají rádi.

@ocean.mama a @iwa83 Ano opravdu mi po měsíci, další po dvou spali takhle krásně. Párkrát za noc jsem jim dala dudlík, když vypadl. Ale spinkali nádherně :palec: Myslím si, že to hodně dělá i prostředí, rodinná pohoda, klidný přístup a dost udělá i průběh těhotenství ;) Všechny děti jsou takový pohodáři a se spánkem jsme neměli problém.
A s kaší se musí rozhodnout každý sám. Každému miminku vyhovuje něco jiného a maminka si k němu musí najít cestu a zjistit, co potřebuje :kytka:

iwa83
Kelišová 7005 příspěvků 16.12.18 21:04

@Sion proste každé dítě je jiné :lol: zavinovala jsem prvni i ted. Ale tehle to vadi vic k ranu a budi se s pláčem a prdikami. Tak ji zavinuji jen na usnuti.

Ja jen, ze kdyby existoval univerzalni navod co delat a nedelat v tehotenstvi aby bylo miminko pohodar, byl by vybazovan zlatem. Ale je asi pravda ze s prvnim jsem byla mnohdy v haji z veci ktere ted bud neresim vubec nebo minimalne. Ale to jsou zivotni zkusenosti. A ty druhorozeni museji byt idolnejsi :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.18 21:17

Těhotenství i porod jsem měla bezproblémové dokonce bych řekla že i ukázkové. Prcek na zavinovani neříká nic, prvnich 10 min se kroutí a pak přestane. Samozřejmě jsem ráda že spí aspoň přes den, ale taky bych se chtěla vyspat v noci. Taky nechapu jak kazdy rika ze po UM děti spí celou noc. U nás tohle neplatí a 3 hodinové intervaly si drží stále.

iwa83
Kelišová 7005 příspěvků 16.12.18 21:26
@Anonymní píše:
Těhotenství i porod jsem měla bezproblémové dokonce bych řekla že i ukázkové. Prcek na zavinovani neříká nic, prvnich 10 min se kroutí a pak přestane. Samozřejmě jsem ráda že spí aspoň přes den, ale taky bych se chtěla vyspat v noci. Taky nechapu jak kazdy rika ze po UM děti spí celou noc. U nás tohle neplatí a 3 hodinové intervaly si drží stále.

Ja mam druhou dceru na UM a ta prvni zacala spavat celou noc ted jak se narodila jeji segra. Kdyz jsem.odbourala nocni.mliko - v roce, tak bylo vzdy neco. Plac, blbe sny, odplenkovala se v 1,5 roce, zato chtela na nocnik snad pokazde kdyz se prebrala… takze dite na IM rozhodne neznamena spani celou noc

Aaajik
Nováček 10 příspěvků 01.01.19 21:00
@ocean.mama píše:
@Sion Prosim? Mesicni miminko vam spalo 10h pres noc? To snad ani neni mozny ne? Ja sem rada ze zvladneme 3h a uz mruci hlady.

Mě taky Eliška spí celou noc, má 6 týdnů. Poslední 3 dny pravidelně kolem 9 usíná a spinká do 6 nebo do 7 bez pauzy na jídlo. Jinak minimálně 7 hodin v kuse mi spí od 2 týdnů :wink: takže já sú šťastná, že se krásně vyspím. Dokonce jsem si na silvestra mohla dát přípitek, protože jsem věděla, že bude celou noc spát. :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >