9. týdenní miminko se nechce kojit

1
29.3.20 12:44

9.týdenni miminko se nechce kojit

Ahoj holky, už třetí týden bojuji se svým dvouměsíčním synem s kojením. Nutno říci, že rozkojit se nebylo jednoduché. Z porodnice jsme odcházeli s dokrmem a syn se nechtěl přisávat na prso. Pomocí laktační poradkyně jsem se rozkojila a postupně dokrmy snižovala, až jsem je úplně odbourala. Malý pil cca 100 ml na 1 kojení přes den a okolo 130 ml v noci, kojím 6 - 7× denně (v noci spí v kuse 5-6 h, tak od 20 do 1h). Na kontrole v 6.týdnech se ukázalo, že malý krásně přibyl z 3560 g, které měl v prvním týdnu na 5020g. Následující týden ale začaly problémy. Syn se začal u kojeni hrozně vztekat, přímo pištět a odtahovat se. Chvilku pije, pak se začne kroutit, pustí se spustí hysterický pláč. Nechám ho chvíli se uklidnit, třeba i 30 min až hodinu a zkusím to znovu, ale začne opět plakat a na prso se nepřisaje. Ani jiná poloha kojení nepomáhá. Jeho dávka na jedno kojení ve dne se teď pohybuje mezi 20 ml až 90 ml, nejčastěji však 60-80 ml, ale stojí mě to spoustu úsilí. Mléko přitom v prsou je, po kojení, kdy malý vypije 60 ml, odstříkám ještě lehce asi 50 ml. V noci je to lepší, to vypije těch 100 - 130 ml. Snažím se také zvýšit laktaci, piju Meltu, beru kapsle Benedikt lékařského, snažím se hodně pít. Za ty 3.tydny syn sice přibral, na 5460 g, z toho, ale jeden týden krásně 200g a teď už jen asi 100g týdně. Laktační poradkyně se vzhledem k nynější situaci s koronavirem nemůže dostavit. Odkázala mě na stránky Mammily, že by mohlo jít o bojkot kojení, ale mě přijde, že po 3.tydnech snažení podle jejich rad stále nedošlo ke zlepšení. Na prdy syn také trpí, ale používáme Babycalm a Biogaiu, masírujeme bříško, nahříváme polštářkem s pecičkami. Každé kojení je boj, začíná mě to dost stresovat. Máte s tímto nějakou zkušenost? Mám zkusit zavolat k doktorce a zkusit se poradit? Teď je ta situace s Covid 19 taková na hlavu, tak nevím, jestli bude ordinovat. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6300
29.3.20 12:46

To budou ty prdy. Podsad pri kojeni zadek, naval ho na sebe vic briskem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
29.3.20 12:48

Boli ho brisko, Rozbal mu při kojení plenku a nech ho bez, dej pod něj nějakou podložku. Mrkni na bezplenkovou metodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
29.3.20 13:15

Je to bojkot. brat byste měla benedikt spolu s piskavici a je potřeba brát vysoké dávky…Laktacni poradkyně muže radit i pomoci videohovoru plus já posílám svým klientkam podrobne poradenské plány. Pokud používáte lahvicku nebo dudlík, muže to situaci dost komplikovat…bojkot se dá celkem dobre řešit, ale čím dříve, tím lépe… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1450
29.3.20 13:18

Po sestinedeli se taky dost mění laktace, už není tvorba mlika řízena tolik hormony a nedělá se nadbytek (možná sis všimla, ze už nemáš tolik nalita prsa?) a mliko neteče miminku samo do pusy, ale musí se víc snažit a víc sát a ono je to ze začátku muze zlobit, než si na to zvyknou. Pak je důležité, jestli například používáte dudlík, tak dudlík vyhodit. V těchto situacích pomáhá vysvlect miminko do plenky a sebe do podprsenky a kojit kůže na kůži. Dcera v této době byla taky taková, navíc hrozně zvědavá, koukala kde se co šustne a kojení ji moc nezajímalo. Dobrý je taky zkusit kojit v šátku nebo nositku pokud mas a snažit se vychytat vhodný chvíle ke kojení - když miminko usina, nebo se naopak probouzí, zkratka kdy ještě není tolik vzhůru, aby si uvědomilo, že je něco jinak.
Zvaž to braní toho Benediktu, vím, ze to mamila dooorucuje, ale vysoké dávky při delším bráni způsobují za prve změnu chuti mléka a za druhé změnu tvého pachu, ani jedno nemusí pozitivně kojení ovlivnit. Na zvýšenou tvorbu mléka je nejdůležitější kontakt kůže na kůži a často kojení aktivne nabízet, klidně co hodinu.
Hlavně klid a žádný stres! Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama