A skoro trojcatka?

169
23.8.07 00:21

A skoro trojcatka?

Ahojky Maminky,
chtela jsem se zeptat a tak si trosku udelat prehled. Uvazujeme o tretim ditku. Mame dve cacorky, jsou pravda trosku male, ale prece jen. Moc rada bych chtela jeste jednou porodit miminko, dat jeste jednou zivot, kdyz muzu. Prijde mi, ze ted mame zlate obdobi, mame nadherne bydleni, nadherne prostredi, praci, roky a cas. Ale trosicku me desi ten rozestup. Nemame babicky ani pobliz ani za rohem, takze hlidani moc nehrozi a jsme v cizi zemi, tudis zdejsi jazyk je pro holky jeste tabu. Jaky mate rozdil mezi 3 ditkem a prvima dvema? Daji se zvladnou 3 dracata do 3-4 let veku nejstarsiho ditete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
23.8.07 07:24

Ahoj já jsem měla ještě, jak říká nejstarší syn (je mu 20,5 roku) za „komára“ tři rarachy. Nejstarší měl 3 roky 4.měs., druhý měl 2 roky 2.měs. a narodil se nejmladší. bylo to v roce 1990, manžel pracoval na směny, babičky-jedna by hlídal , ale bydlela 30km a byla pracující a druhá bez jakéhokoliv zájmu o vnoučata (tchyně vždy brala a preferovala vnoučata svých dcer, dobře ji tak :-). Byla to doba, kdy vlastně jakékoliv vymoženosti dnešní doby nebyly (tandem. kočárky, papírové plíny, dětské skleničky s hotovkama, vlhčené ubrousky apod.). Zvládalo se to (dnes nechápu sice jak, při pohledu na tři takové prcky :-). Pokud máš chuť a sílu jít do toho jdi, třeba časem, vše zvládneš a budeš určitě skvělá mamina :-). Jo a po 12 letech po nejmladším se nám narodila naše beruška Elinka:-).
Tak hodně síly a správnou volbu Anulka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.8.07 14:28

skorotrojčata

ahoj Kleri

tak toho bych se nebála - já mám dítka 4 - 12/02, 03/04, 04/05, 07/07 - a jde to s nimi docela dobře. Sice občas zlobí, perou se mezi sebou, křičí a ječí - ale to dělají i dítka samostatně, takže to takový rozdíl není.. Jediné je to, že ty jako maminka máš jenom dvě ruce, takže jedno dítko zůstane vždy „samo“ - to teď vidím u nás, ale dost se na tom pracuje - hodně vysvětlovat a povídat…

Sice bydlíme u babičky, ale (82let) hlídání nic moc, takže jsem s nimi na celý úvazek. Ale dost pomáhá tatínek, takže to ujde…

Ale jestli ty sama jseš rozhodnutá, tak do toho jdi… Nikdo jiný ti v tom neporadí - protože každý to vnímá jinak…

Ahoj a hodně štěstí

vvik
od květňátek 2005

• Nahlásit
  • Citovat
9868
23.8.07 14:36

Je to rachot, ale mnohem menší než přechod od jednoho dítka ke dvěma a nesrovnatelně menší než přechod od žádného k jednomu.

Pokud máte dobré podmínky a touhu mít třetí dráčátko jděte do toho :)

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
23.8.07 22:26

Ahojky,
také neustále uvažuji o třetím potomkovi, ale nejsem si jistá… Na rozdíl od tebe Kleri se potýkám s problémy výchovnými a trochu méně finančními. Hrozně ráda bych chtěla mimi-patřím do „kategorie“ rády rodicích maminek a navíc sourezenecky strádající, jelikož jsem byla nejmladší a můj starší brácha byl starší o 8 let. Neustále polemizuji, ale manžel o tom moc neví… Naše mladší ho naprosto odrovnává a půl hodina s ní mu stačí na celý den. Je pravda, že o proti starší je velmi náročná a maminkovská,,,, Mám problém ji zvládnout sama, ale i tak: všechny děti nejsou stejné a kdybych byla v tvé situaci asi bych neváhala, i když počkej-asi bych počkala aspoň až bude nejmladší tak jako moji tj. rok a půl.
Nezapomeň, že pěti měsíční mimi je ještě sladké a milé a bez větších požadavků…
Tak hodně zdaru a držím pěsti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
10.9.10 14:35

A na co se mám těšit já ? :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...