A zase ta střecha - stavíme

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
891
12.5.22 21:57

A zase ta střecha

Ahoj, tak u nás se stále řeší střecha, dnes už jsem byla hodně na…
Jsme družstvo, stěhovaly jsme se sem před 6 lety, s tím, že tak vysoký fond oprav je proto, že jsou udělaná okna, fasáda a střecha, po necelých 3 letech se dozvěděly, že střecha není udělaná a je ve špatném stavu.

Mám problémy s hlukem, kdo mě tu zná - ví :-)

Tak jsem prosila předsedu, aby mi dal vědět předem pár měsíců, už jsem před dvěma lety otravovala lidi, jestli by někdo neměl třeba chatu na měsíc pro mě a kluky (morčata), jenže od té doby - budeme dělat střechu, nebudeme, jé mi na to nemáme, jé mi jí dělat budeme, každou chvíli na ní někdo lezl, tak se ptám, kdy budou vědět, za týden, pak za týden, pak nic, tak píšu předsedovi, prý že je teď vše tak drahé, že na to nemáme, že hledají dál, ale asi to bude stejné.

Dnes tam lezl předseda i místopředseda a ten byl napitej, byl na mě nepříjemnej a děsně mě vytočil, táhlo to z něj na dálku, pak se ptám ještě místopředsedkyně a z ní vypadlo, že by se lidi jako složili, se ptám, že jako každý bysme třeba ze svého dali 50 000kč a oni by udělali střechu?
A že jo a že se bude hlasovat, jak to prosím je, když bychom odmítly???

Je nás tu 11 bytů ve vchodě, hodně se tu pronajímá, vedle nás je garsonka, jejíchž majitelka je škrt, takže ta by do toho taky nešla.

Ten byl fakticky ani není náš, je to družstvo, kdyby to byl baráček, dám do něj peníze ráda (samozřejmě pokdu je budu mít), ale do podělanýho paneláku - uááách! A pak slyším, že to na plísně stejně nepomůže a že nic nebezpečnýho nehrozí - což nevim, jestli je pravda :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26710
12.5.22 22:37

Co to to? 8o 8o 8o
Spoluvlastnictví domu je vždycky složitý. Podívej, ať vlastníš domek nebo byt v paneláku, vždycky můžeš opravit jen to, na co máš. Vy nemáte na střechu, tak budete muset šetřit a opravit ji později. S tím se smiř nebo si kup ten domek, kde budeš rozhodovat jen ty sama. A pokud máš pocit, že by jsi funkci předsedy svj a správce domu vykonávala lépe, můžeš se toho ujmout ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
12.5.22 22:46

...

@Janli píše:
Co to to? 8o 8o 8o
Spoluvlastnictví domu je vždycky složitý. Podívej, ať vlastníš domek nebo byt v paneláku, vždycky můžeš opravit jen to, na co máš. Vy nemáte na střechu, tak budete muset šetřit a opravit ji později. S tím se smiř nebo si kup ten domek, kde budeš rozhodovat jen ty sama. A pokud máš pocit, že by jsi funkci předsedy svj a správce domu vykonávala lépe, můžeš se toho ujmout ;).

Nejsme svj, ale družstvo a to nemůžu vykonávat, ani kdybych chtěla.

Mě zajímalo, až se tady konečně dohádaj, co bude, když to např. dva odmítnou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
12.5.22 23:14
@Monik29 píše:
Nejsme svj, ale družstvo a to nemůžu vykonávat, ani kdybych chtěla.Mě zajímalo, až se tady konečně dohádaj, co bude, když to např. dva odmítnou?

Každý člen má jeden hlas. V běžných věcech by měla být 100% shoda. Ale můžou to hrst na to, že je oprava nutná kvůli technickému stavu budovy. A pak můžou opravu provést i bez schválení. Samozřejmě do výše uvedené ve stanovách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
12.5.22 23:21

...

@janickaIII píše:
Každý člen má jeden hlas. V běžných věcech by měla být 100% shoda. Ale můžou to hrst na to, že je oprava nutná kvůli technickému stavu budovy. A pak můžou opravu provést i bez schválení. Samozřejmě do výše uvedené ve stanovách.

V tom případě by si museli vzít úvěr a všem navýšit fond oprav, nutná asi je, už o tom mektá předseda s úsmvemm skoro 3 roky a nic, až když je draho, tak je problém. prý nic nebezpečnýho ale nehrozí, my ani nemáme pojištěný byt.

Nemůžou přece nutit lidi, aby jim ze svého dali třeba 50 tisíc ne?

Ale tady je úvěr od roku 2007 a pak další na pozemek, něco se mělo tenhle rok doplatit, to taky nikdo neni schopný dát přesné údaje, je tu jen 11 bytů a z toho tři garsonky, takže málo lidí na splácení…

Jinak by se to dělalo zároveň i s jedním vedlejším vchodem, ti jsou taky družstvo, ale je to vlastně jeden barák, jak to funguje u nich netuším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
12.5.22 23:26

@Monik29 že nemáte pojištěný byt je váš problém a vaše blbost, to nemá se stavem domu nic společnýho. Jak už jsem psala, opravujete jen to, na co máte peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
12.5.22 23:28

...

@Janli píše:
@Monik29 že nemáte pojištěný byt je váš problém a vaše blbost, to nemá se stavem domu nic společnýho. Jak už jsem psala, opravujete jen to, na co máte peníze.

Takže se nebude dít nic, jestli to dobře chápu, tedy dokud se nenašetří za x let?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
12.5.22 23:29

...

@Janli píše:

A uštěpačné poznámky nepotřebuji, jen radu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
12.5.22 23:37
@Monik29 píše:
Uštěpačné poznámky nepotřebuji, jen radu :palec:

Budete čekat dokud nedoplatíte úvěr, abyste si mohli vzít další nebo nenašetříte, tak to prostě chodí. Peníze na novou střechu si jaksi z prstu nikdo nevycucá. Ty si v první řadě pojisti byt. Do strěchy chceš padesát litrů investovat, ale sama neobětuješ pár tisíc za pojištění majetku? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
12.5.22 23:40

...

@Janli píše:
Budete čekat dokud nedoplatíte úvěr, abyste si mohli vzít další nebo nenašetříte, tak to prostě chodí. Peníze na novou střechu si jaksi z prstu nikdo nevycucá. Ty si v první řadě pojisti byt. Do strěchy chceš padesát litrů investovat, ale sama neobětuješ pár tisíc za pojištění majetku? 8o

Nechci do střechy nic investovat a byt není můj.
Víc bych neřešila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
12.5.22 23:41
@Monik29 píše:
Nechci do střechy nic investovat a byt není můj.
Víc bych neřešila ;)

Tak co tady řešíš? 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
12.5.22 23:42

...

@Janli píše:
Tak co tady řešíš? 8o 8o 8o

Už nic raději :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58736
13.5.22 04:56

Loni jsem byla svědkem toho, že je hloupost některých lidí mít nepojištěnou svoji domácnost nebo ji mít léta podpojištěnou. Takže to doporučuji napravit. Včera bylo pozdě. A ideálně každé dva roky pojištění aktualizovat. U nás už to někteří obyvatelé ví.
Bydlení ve společné bytovce je vždy pakárna. Člověk je nesvobodný, přestože nějaký byt tam vlastní a musí se spoléhat na to, že zbytek těch obyvatel bude rozumných. Takže střecha nebude, když všichni o ni nestojí a nemají peníze. A svůj byt si pojisti. Na tomhle se nevyplácí škudlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13323
13.5.22 05:25

@Monik29 mě fascinuje, že tě při nastěhování iritoval vysoký fond oprav, ale nebyla jsi se schopná podívat na tu střechu jestli je nebo není dělaná :D otázka pár minut a místo toho se po pár letech hrozně divíš

Každopádně, pokud lidí nechcou, tak střecha nebude. Zvlášť když se ještě splácí staré opravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39834
13.5.22 05:47
@Janli píše:
Budete čekat dokud nedoplatíte úvěr, abyste si mohli vzít další nebo nenašetříte, tak to prostě chodí. Peníze na novou střechu si jaksi z prstu nikdo nevycucá. Ty si v první řadě pojisti byt. Do strěchy chceš padesát litrů investovat, ale sama neobětuješ pár tisíc za pojištění majetku? 8o

Vzdyt se pta, co bude, kdyz ty penize nebude chtit vysolit, ne? Nechapu, proc hned tak utocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat