ABKM bez projevů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Innka12
Stálice 77 příspěvků 27.01.09 14:34
ABKM bez projevů?

Ahoj, hledám maminky, které mají také děti s alergií na bílkovinu kravského mléka. Matyáškovi byl před týdnem rok a alergií nemá naštěstí tak vážnou, tím myslím, že z krve se alergie prokázala (ale jelikož nám z nemocnice zapoměli poslat výsledky a poslali je až po mém druhém telefonátu s tím, že na to zapoměli) tak Maty normálně výrobky s obsahem KM dostával, nemluvě o mě (kojím) a neměl žádné projevy. Tím pádem doktor řekl, že si myslí, že je u Matyáška velká pravděpodobnost vymizení (já sama jsem alergik), ale na:,–(il nám dietu. Já nesmím vůbec kravské mléko v tekuté podobě (Matyášek ho zatím nedostal vůbec) a i ostatní mléčný výrobky musím omezit, stejně tak i u Maťulky.
Napsal nám Nutrilon allergy care (kdybych náhodou přestala kojit, nebo na vaření) a doporučil Sinlac. Jenže Matyáškovi ani jedno nechutná. I z toho Sinlacu jsem zkoušela nějaké recepty, ale zatím nikdy nic nechtěl.

Chtěla jsem se zeptat, jestli u někoho z vás byl příznakem ABKM malý růstový příbitek, protože to je asi jediný, co u Matyho pozorujem od 4. měsíce. V roce má 9,13 kg a 80 cm. Žádná vyrážka, žádné zvracení, žádný průjem…

Horší je, že je Maty hroznej nejedlík a vybíravka a s příkrmama neustále bojujem a s touto alergií je to ještě těžší.

Reakce:
ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 27.01.09 14:45

Ahoj Innko,
tady ti davam link na diskuzi o alergii na BKM

http://emimino.cz/modules.php?…

tak se mrkni, pridej se, procti si recepty a tak :wink:

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 27.01.09 14:48

Jinak ja drzim eliminacni (skoro nic 8) ) dietu uz skoro pul roku, Domca mel/trochu ma atopicky ekzem, po omylem podane mlecne kasi velkou kozni reakci, ale po zakysanem jogurtu ne, takze jak mi poradily holky, asi to bude alergie na laktozu :?
U nas se ji pouze ryzove nemlecne kase Hami, i neochucena je docela oblibena, ale nejradsi ma jablecnou a bananovou :wink: Ovoce zatim davame nealergizujici a to vypada v pohode, prikrmy ji, ale ted jak jsou v nich kousky, tak je to boj :roll:
V 9 mesicich ma Domca cca 7,8 kg a tak 70 cm, takze je taky malej, ale nevypada nejak podvyzivene, proste drobnej klucik :lol:

EvickaS
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 27.01.09 15:04

Innko a můžu se zeptat, jak jste došli k tom, že by to mohla být ta alergie?Při prohlídce? Jako nedostatečné přibírání?
My máme 13 měsíců a 7 kg a doktor říkal, že to budeme muset nějak asi zjistit, proč to je, ale žádné odběry se nekonaly zatím.
Tak mě naapadá, jestli nemůžeme mít to co vy..

Innka12
Stálice 77 příspěvků 27.01.09 15:31

Evi jojo, kolem 9. měsíce nás dětskej poslal do špitálu na různý vyšetření, aby se zjistilo, proč Maty tak málo přibírá. No a zjistili todle, ale jak už jsem psala, zapoměli nám to dát 2 měsíce vědět, takže jsme normálně mléčný výrobky jedly denně a nic.

LenkaaElishka
Nováček 4 příspěvky 10.02.09 00:34
divné

Pro Innka12: mě teda nepříjde malý. Hodila jsem míru a váhu do růstového grafu RustCZ (ke stažení na http://www.szu.cz/…y-ke-stazeni) a hmotnostně je sice mírně podprůměrný, ale výškově zase nadprůměrný. Jestli nemá příznaky, vůbec bych to neřešila. Naše malá je těžký alergik na BKM, jsem spolu na dietě od 4 týdne. Krevní testy nám nedělali vůbec, gastroenterolog řekl, že jsou často neprůkazné a lepší je biologický test, tj. vyzkoušet. U nás bohužel jasný positivní výsledek, u vás negativní. Ve dvou letech se u nás má začít zkoušet, jestli to nevymizelo, tj. jestli má ještě příznaky. Krevní testy budou pořád positivní, přesto, pokud nebudeme mít příznaky, budeme možná mléko konzumovat. Jestli u vás nejsou příznaky, nevidím důvod se trápit.

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 25.10.15 08:32

Nechci zakládat další diskuzi, tak oživuji takovou, která by téma přiblížila.

Je možné, že by se ABKM nebo intolerance laktozy mohla projevit jen tak, že dítě po požití mléčného výrobku pláče a je plynaté? V noci k vůli tomu nespí(resp. vzbudí se s pláčem a po utišení zase ně hodinku, dvě usne a potom znovu)?

Dcerka má čerstvě 9 měsíců, tyto projevy jsem u ní začala pozorovat po požití mléčné kaše(vyzkoušeli jsme Hami a Nestlé, kolem 7,5 měsíců),ale skutečně jen párkrát, protože jinak spí dobře a o proplakané noci nestojím. Nezvrací, nemá krev ani hlen ve stolici, zvýšeně neublinkává. Jen se mi zdá, že stolice lehce nakysle smrdí. Po kaši ji bolelo bříško, kroutila se jak malé miminko při kolice a šlo to i slyšet. Stejně tak to bylo po požití jogurtu, ale až při větším množství. Když jsem jí zamíchala 3 lžíce jogurtu do přesnídávky, tak OK. Když mi zbyly 3 lžíce přesnídávky a skleničku ke svačince doplnila bílým jogurtem, tak měla tento problém.
Je už 4. dítě, starší děti tyto problémy neměly, nikdo z nich není alergik, na nic.

Konzultovala jsem to s dr. na osmiměsíční prohlídce, říkala, že jí mléčné zatím nemám dávat, kojím a nepotřebuje to a vyzkoušet zase časem, třeba kolem roku.
Kojím, ale já sama mléčné výrobky téměř nejím(mám k nim od dětství odpor, mléko nepiju vůbec),takže nejsem schopná vypozorovat, jestli by jí to případně vadilo v mém mléce. Potraviny při kojení jsem nemusela omezovat, snesla téměř vše, i polévku z luštěnin.
Ze začátku jsem měla podezření, že by ji tak mohl zlobit i lepek, ale to ne. Protože jí na večeři dávám kaši Nestlé nemléčná osmizrnná(největší podíl pšeničné mouky) nebo Sinlac(tu dávám častěji) a je spokojená, v pohodě spí. Dřív jsem dávala na večeři odlehčenou verzi oběda, když jsem zjistila, že nesnese ty kaše, ale je velká a pohyblivá, chyběla mi v její stravě ta obilninová složka.

Normální chleba lehce omázlý normálním máslem taky snese, dávám jí tak 4krát,5krát do pusy, potom už si s tím spíš hraje. Lučinu ani nic podobného jsme ještě nevyzkoušeli.

Prospívá celkově dobře, v horních sférách percentilové tabulky, bude mít v pondělí 9 měsíců a má kolem 9,5 kg.

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 25.10.15 08:39

ABKM nejspi ne, ale intolerance laktozy klidne. ta ma ruzne projevy s ruznou intenzitou. nekde nesnese jen cerstve mleko, nekdo zadny mlecny vyrobek, nekdo jen zakysane.
u syna se projevuje prujmem, on nemuze mleko, maslo, smetanu. jogurty a tvaroh zvlada v pohode.

souhlasim s doktorkou, ze ted je lepsi to vynechat uplne a po roce pomalu zacit zkouset, co ji vadi a co ne. spoustu deti ty problemy s mlecnymi vyrobky samy prejdou. nejlepsi pak zacit s cistym bilym jogurtem, ten byva nejvic v pohode, pak treba tvaroh, kousek syra typu lucina.

Jana525
Kelišová 5004 příspěvků 25.10.15 08:42

Urcite to mozne je. Navic ta kombinace obilnina plus mleko je pro telo zatez jako blazen. Dalsi vec je, ze kupovane instantni kase jsou plne karcinogenniho akrylamidu. Takze za me nejhorsi detske jidlo je lepkova kase s mlekem a jeste instantni

maffi
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 25.10.15 09:21

Dceři se takto ABKM projevuje. většinu času opravdu „jen“ bolesti břicha, kroucení, koliky, popř. průjem občas s hlenem (ale ne vždy). projevy hlavně v noci, takže pak následně problémy s usínáním a spaním. reagovala mi takto jak přes kojení, tak potom napřímo, když jsme už zkoušeli.
osypaná byla jen po hexavakcíně, jinak mimo očkování nikdy. krev ve stolici jsme zažili naštěstí jen jednou. reakce přes kojení, když jsem omylem snědla potravinu s mlékem. dodnes nechápu že to tenkrát byla najednou tak silná reakce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >