Absolutní nejedlík

4.11.19 11:01

Absolutní nejedlik

Ahoj maminky.
Trochu vám priblizim mě trápení. Dcera se narodila s 4,37 kily. Chtěla jsem ji kojit, tak jsme se v porodnici snažili ze všech sil, zkoušeli různé techniky. Nakonec po 3 dnech neustálého přikládání, odsavani a dokrmovani UM se mi konečně spustilo mliko a začala jsem vesele kojit každé 3 hodiny. Po návratu domu se zjistilo, ze ji krmim moc, protože začala blinkat. Takže jsem ji přestala dokrmovat lahvickou a nechala jsem ji vysat co si vysala. Blinkani neustavalo. Vyzvracela mnohdy i většinu co snedla. Samozřejmě už jsem měla prsa prázdné a já měla stres, ze má prázdný žaludek. Chtěla jsem se tedy vrátit k UM, ale to už odmítala lahvicku, vlastně i stříkačku. Ve 3 měsících jsme byli na operaci vrozené srdeční vady. Díky všemu stresu jsem ztratila mléko a malá skončila se sondou v nose do žaludku a tím byla krmena do té doby než jsem se uklidnila a odsavanim se mi mléko vrátilo. Od 4. měsíce neblinka, díky bohu a neustále odmítá lahvicku, prso si vezme, ale přes den vysaje max. 90 v polospanku, když se mi nepodaří uspat max. 50. Od 6. měsíce jsem zkoušela prikrmy. Skleničky, domácí kasicky, jídlo do ruky, BLW metodu. Až kolem 10. měsíce se trochu rozjedla. Teď je ji 11. měsíců měla by např. k obědu sníst 200g já jsem šťastná když sní 100g. Kojim ji v noci když se vzbudí (cca 2×) 2× denně před spaním a večer před spaním. Váží 8,2 kg a čaje nebo vodu nepije vůbec. Z hrnecku pít ji hrozne baví, ale Polkne tak 2× a zábava je u konce. Chci už přestat kojit, ze zdravotních důvodu a taky z toho neustálého stresu. Ale už nevím jak ji donutit pít. Bojovali jsme s jídlem, vahou neustále. Kapitulovala jsem s tím, ze není jedlik. Ale pití je důležité.
Větu: “ žádné miminko se hlady umřít nenechá” nesnáším. Pro svou dceru udělám cokoliv. Dny, spíše týdny, kdy jsme celých 24 hodin řešili jen jídlo, kojení, vážení, odsavani a curani byly těžké. Proste nevím jak dal. Doktorce se její váha moc nelíbí, ale tragédie to prý taky není. Podle ni jsem měla přestat kojit už dávno, ale jak?! ???? to mi neporodila. Dcera si o jídlo sama neřekne. Být na ni, tak nejí snad vůbec. Četla jsem tu par podobných příspěvku, tak vím, ze nejsem sama. Ale ten neustálý strach je hrozny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1603
4.11.19 11:08

@Zdenka pet Ahoj, mám dvě děti a oba jsou to od narození nejedlíci až hrůza :(. Dcera vážila v roce 7,60kg a kluk 7,90kg (oba shodně porodná váha 3kg), ve školce jsem poslouchala neustálé stížnosti, jak vůbec nejí a z čeho teda vlastně žijou… a teď ve škole si nedělám u školních obědů taky žádnou iluzi. Jsou od mala více sledovaní u dětské doktorky, po zdravotní stránce nic jim nechybí, ani vlastně skoro nemarodí, žádný rýmičky, kašle, nic… jenom jsou to oba hrozný žížaláci :( sehnat na ně kalhoty je naproto šílený, i super skinny jim plandají :zed:. Držím palce, ať se to ještě u dcerky změní, protože tohle je opravdu nápor na rodičovskou psychiku, když víš, že něco jíst musí, ale prostě to nejde :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3373
4.11.19 11:12

Ahoj ja jsem na to podobne malej je kojeny je mu uz rok a pul a nechce nic jist kojim pres noc cca 3× a odpoledne pred spanim kdyz ma dobrou naladu sni jeden pribinak nebo presnidavku tu malou pak me sni za ten den 5 lzicek nejakeho jidla a tim koncime nic vic do nej nedostanu ovoce do ruky ani nahodou to sami zelenina proste nechce nic jist uz nekolikrat jsem to rikala doktorce ta mi rekla ze pribira a vypada pekne ze stim nic nezmuzu uz nevim co mam delat snazim se do nej dostat jidlo po dobrem jednou i po zlem jen se mi z toho poblil chci prestat kojit ale bojim se jak ten kluk do sebe dostane dalsi jidlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
4.11.19 11:12

Ja jsem do kluka dostala caj nebo vodu jedine po lzickach. Ale mliko z lahve pil. Pak nas zachranily ty flasky s brckem, z tech konecne zacal pit. Ale nevim jestli to zvladne 8 mesicni. Jinak o jidlo nebo piti si nerekl jeste spoustu let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 11:35

@Zdenka pet Nic si z toho nedělej. Malé bude rok a má sotva 9 kg. Kojila sem jí do 9 měsíce a pak se sama odstavila, teďka je na UM,1× k snídani a 1×než jde spát a dělám jí čaj a neustále jí ho nabízím ale vypije tak 70 ml za celý den. Takže jí dávám k obědu do zeleniny s masem vývar a jedem polévky. Vždycky uvařím silný masový vývar se zeleninou, naporcuju do skleněných mističek a zamrazím a každý den něco vyndám z mrazáku a uvařím jí k tomu přílohu, vždycky to dělám tak aby to chutnalo i mě. Je docela dost vybíravá. Máme lahvičku MAM a z té mi teda pije ale zvykala si na ni 2 měsíce, chce to několikrát denně jí nabízet ale nenutit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
4.11.19 11:42

@Zdenka pet moje starší měla na roce 8,3 kg, mladší 8,7 (a ro si říkám, jaký je jedlík). Nejhorší co můžeš dělat, je to jídlo řešit. Starší opravdu i po roce jedla porce odhadem do 100g, prostě jsem to nevážila. Zkus nabídnout něco, co jiš ty, třeba těstoviny s omáčkou, to u nás slaví úspěch pořád. A pití s brčkem, obě holky rády i dospělacky z hrníčku. Pokud za každou cenu chceš, aby pila, tak ji to prostě oslaď, nareď šťávu, ale mě to přijde zbytečné. Když přestaneš kojit, tak začne víc pít, případně ji víc naředíš UM. Zkus z jídla místo stresu pro vás obě, udělat zážitek a legraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
4.11.19 11:44

Můj syn také nepil, kolem 1 roku běhal venku, 35 stupnovy horka a za den vypil sotva 400 ml a to jenom UM. Čaj, vodu, šťávu, vůbec nic nechtěl, pleny byly suchý. Byla jsem z toho vyřízená. Hodně jsem mu dávala polévky, jídlo ředila vodou, dávala okurku, broskve - hodně šťavnaté ovoce a zel. Naštěstí z toho vyrostl bez újmy na zdraví a teď, ve 3 letech, dá 1l mléka a skoro 1l čaje za den :mrgreen:
Jo a Dr. mi řekla, ať se zeptám svoji mamky nebo babičky, jestli ony nám, dětem, vazily nebo merily množství jidla/pití, čímž mě vždy uklidnila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
4.11.19 13:38

Zkus brčko, takové krátké z nějakého džusíku, dcera taky málo pila, s brčkem vypije mnohem více

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 15:15
@Zdenka pet píše:
Ahoj maminky.
Trochu vám priblizim mě trápení. Dcera se narodila s 4,37 kily. Chtěla jsem ji kojit, tak jsme se v porodnici snažili ze všech sil, zkoušeli různé techniky. Nakonec po 3 dnech neustálého přikládání, odsavani a dokrmovani UM se mi konečně spustilo mliko a začala jsem vesele kojit každé 3 hodiny. Po návratu domu se zjistilo, ze ji krmim moc, protože začala blinkat. Takže jsem ji přestala dokrmovat lahvickou a nechala jsem ji vysat co si vysala. Blinkani neustavalo. Vyzvracela mnohdy i většinu co snedla. Samozřejmě už jsem měla prsa prázdné a já měla stres, ze má prázdný žaludek. Chtěla jsem se tedy vrátit k UM, ale to už odmítala lahvicku, vlastně i stříkačku. Ve 3 měsících jsme byli na operaci vrozené srdeční vady. Díky všemu stresu jsem ztratila mléko a malá skončila se sondou v nose do žaludku a tím byla krmena do té doby než jsem se uklidnila a odsavanim se mi mléko vrátilo. Od 4. měsíce neblinka, díky bohu a neustále odmítá lahvicku, prso si vezme, ale přes den vysaje max. 90 v polospanku, když se mi nepodaří uspat max. 50. Od 6. měsíce jsem zkoušela prikrmy. Skleničky, domácí kasicky, jídlo do ruky, BLW metodu. Až kolem 10. měsíce se trochu rozjedla. Teď je ji 11. měsíců měla by např. k obědu sníst 200g já jsem šťastná když sní 100g. Kojim ji v noci když se vzbudí (cca 2×) 2× denně před spaním a večer před spaním. Váží 8,2 kg a čaje nebo vodu nepije vůbec. Z hrnecku pít ji hrozne baví, ale Polkne tak 2× a zábava je u konce. Chci už přestat kojit, ze zdravotních důvodu a taky z toho neustálého stresu. Ale už nevím jak ji donutit pít. Bojovali jsme s jídlem, vahou neustále. Kapitulovala jsem s tím, ze není jedlik. Ale pití je důležité.
Větu: “ žádné miminko se hlady umřít nenechá” nesnáším. Pro svou dceru udělám cokoliv. Dny, spíše týdny, kdy jsme celých 24 hodin řešili jen jídlo, kojení, vážení, odsavani a curani byly těžké. Proste nevím jak dal. Doktorce se její váha moc nelíbí, ale tragédie to prý taky není. Podle ni jsem měla přestat kojit už dávno, ale jak?! ???? to mi neporodila. Dcera si o jídlo sama neřekne. Být na ni, tak nejí snad vůbec. Četla jsem tu par podobných příspěvku, tak vím, ze nejsem sama. Ale ten neustálý strach je hrozny.

Ja vam rozumim a chapu, dcera byla to same, do 10 mesice byla kojena jen ve spanku a to vypila, max 120, nekdy treba jen 50 nebo 40 ml. Nejvic pila v noci, to i 3× 120ml, ja natacela budkaika po 3 hodinach a kojila ve spanku. Sama by se neozvala. Ja na prasky, ptz uz tolik nepribirala a lahev odmitala uplne. Jidla snedla max 120gr a to s donucenim, ji by stacilo tak 50g. A to jedla jen mixovane sklenicky, kousky nechtela. Nepila nic, do roku vubec nic, to mela tekutiny jen v jidle a kojeni. Po 10 mesici se zacala kojit normalne, v roce prestala jist uplne miminkovsky sklenicky a ze dne na den presla na nase normalni jidlo, ze zacatku nesnedla skoro nic, casem se rozjedla. A ted? Ma dva roky, je furt nejedlik, ma par jidel co sni, objem jidla davno neresim, dam na talir, sni co sni. Pit zacala az ted ze sklenicky perlivou vodu, obcas trochu caje. Je porad kojena. Uz si i sama rekne, ze chce jist. Ma 11 kg. Pomohlo prestat to resit a uklidnit se. Ale nervy to byly, hlavne kdyz bylo venku 30 stupnu, ona cele dopoledne venku a nepila nic!! To jsme do ni cpali aspon zmrzliny, i to je tekutina. Na fb je skupina maly nejedlici, doporucuji

• Nahlásit
  • Citovat
4.11.19 15:58

Děkuji všem za rady a povzbuzení. Nejsem zastáncem toho, abych do jídla malou nutila. To by pak bylo ještě horší. U jídla zpívám, dělám ze sebe šaška aby něco snedla :)
Brcko zkusím, to jsem ještě nezkousela, i když přijde mi, ze by musela vyvinout vcelku dost sily než by se napíla, ale uvidíme.
Kojit chci přestat. Tím jsem si jistá. Jen doufám, ze se pak rozpije. Sladit ji čaj popravdě nechci. Zkouším teď redene dzusy. Okurky a vodnate ovoce taky dávám. Naštěstí si už zvykla na kousky ;)
Btw spousta žen mi radí abych odjela na víkend pryč a nechala ji u tatínka, ze to zvládne a bude odstavena. Mě se do toho moc nechce, ale mate s tím někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
4.11.19 17:37

@Zdenka pet Co zkusit Nutrilon alergy care ( neni sladky) a dala bych ho do te nove lahvick od suave, co ma sosatko jako bradavku. Dcerw nebyla kojena, ale v dobe, kdy uz nam nepredepisovali to alergy care jsem chtela prejit na kalsickou um a nechtela ji. Proste byla zvykla na nahorkle. Jinak u nas problem s vahou nastal az s jidlem kolem roku. U maleho miminka to musi byt jeste vetsi psycho. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18647
4.11.19 17:55

@Zdenka pet Hlavne se vykludni ty a prestan vazit kolik sni a merit kolik vypije. 200g mi deti snedli mozna kdyz jim opravdu hodne chutnalo a vis co, podle me moje deti jedli a jedi pekne. Hlady neumreli. Dcera nemela v roce ani 8 kg, v tech 11 mesicich snedla tak 5 pidilzicek prikrmu, pak se dokojila a finito. Kamaradka takhle furt vysilovala, ona nervy v haji, dite nervy v haji, zvracelo, protoze do nej furt chtela neco cpat. Preslo ji ti po narozeni druhehi ditete, kdyz nemela cas resit kraviny a svete div se, holka hlady neumrela, rostla a ma prumernou vahu, i kdyz nejedla tabulkova mnozstvi. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama