Aby si dítě doma neublížilo

563
6.2.06 09:23

Aby si dítě doma neublížilo

Ahoj holky,

nemáte, prosím, nějaké dobré rady jak ochránit dítě v domácnosti? Myslím tím zabezpečení šuplíků, atd. Skříňky jsme měli donedavna vyřešeny bezpečnostním „zámkem“ od Chicco, ale mrňous už se to naučil otevírat, takže problém. Dál by mě zajímalo, jak třeba řešíte sporák. Nemyslím takovou tu ohrádku nahoře, ale jak to udělat, aby dítě neotvíralo troubu (případně do ní nelezlo) a netočilo knoflíky na sporáku? U nás bohužel ještě domlouvací metody moc nezabírají, takže mnohdy nedělám u vaření nic jiného než zavírám troubu a vysvětluju. A je to k ničemu. Jediné, před čím má respekt je, když řeknu, že něco pálí, ale musí to pálit doopravdy, ověřuje si, jestli nekecám. Dál je problém myčka, bohužel nemáme vestavěnou. Takže buď je zavřená, nemůže na ní, ale chce mačkat knoflíky a to určitě myčce nesvědčí nrbo je nedovřená a zas chce lézt dovnitř. Tak jak to děláte, když máte nenechavce, který si nenechá nic vysvětlit?

Díky za rady!

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3321
6.2.06 09:47

Ahojky s troubou to dělám tak že k ní přirazím dřevěné schůdky z Ikea a malý tam má zatarasený vchod.S mačkáním čudlíků ti neporadím tomu se asi zabránit nedá a myslím že to myčce až zase tak moc nevadí.
Tak zábranám zdar!! :wink:
Gabule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
6.2.06 09:57

Gabčo obávám se, že na schůdky ti prcek co nevidět vyleze.
Takový období, kdy malá jela po všem, hlavně po kolečkách, máme za sebuo a hádám, že se zas vrátí. Zatím musím velmi důrazně říct NE! Doma mam sporák na elektriku, takže vypínám centrálním vypínačem, kam nedosáhne ještě nějaký pátek. Pokud peču v troubě, ví, že je to hajs a věří mi, jen k ní přijde, koukne a řekne hajs. Na myčku jednu dobu furt točila knofle za pochodu a mačkala, takže párkrát dostala přes ruku a je klid. S pračkou to bylo taky tak. Do skříněk neleze, tam jsou k naší nechuti gumičky, obyčejné do vlasů, aby se tam nedostala a zatim to nesundala (taky čekam, až na to přijde). Šuplíky jsou horší - buďj sou ty, kam smí - a to doporučuju, mít jeden šuplík, kamp rostě může, malá se naučila a chodí jen do něj. Nebo jí občas „rupne“ a leze jinam a tam prostě nesmí. Pak zas NE a třeba jí dám na hraní vařečku apod. Jde o to, že třeba já to zabezpečený a funkční mam, ale např. u mojí mamky to není a na dosah jsou nože. Takže musim fungovat i doma, by´t možnosti má.
Jinak uklizená židle, protožej inak si jí přestěhuje kam je třeba a vyleze všude.
Je to těžký, chce to asi nějaký způsob vychytat:(
Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
6.2.06 11:09

Ahoj.

Ač nemám moc času, tak jste mě tak pobavily, že se přidám.

GABULE- Chichi. Tak schůdky u trouby mě fakt rozesmály. A nemyslím to nijak zle. Opravdu. Já mám v kuchyni židle přilepený ke stolu právě proto, aby si je synek nepřemístil před troubu a nevylezl na ně. I přes to, že máme na sporáku ten bezpečnostní plech z IKEA, tak přes něj se dá krásně ve stoje na židli ručičkou šmátrat v horkým jídle v hrncích…

GABINKO-Chichi. Gumičky?Fakt na to ještě nepřišla?No, taky to nemyslím nijak zle…jo a taky máme jednu zásuvku, kam smí a hojně to využívá.

ULRIKO- neznám pojistky od Chicca, ale na zásuvky v kuchyni máme pojistky IKEA a ty mám problém otevřít i já. U některých musím mít vychytaný grif na to, abych je vůbec otevřela. Ten kryt na sporák je dobrý, ale jen, aby si to horký jídlo dítě nestrhlo na sebe, jak už jsem psala, vrchem se taky dá spálit a jediný, jak v tom zabránit je nedostupnost něčeho na co si stoupne, takže máme přilepené pevnou, ale oddělávací lepicí páskou židle ke stolu. Okna už otevíráme jen na ventilaci a nebo když spí a vím, že si to pohlídám a zavřu než se vzbudí. Tam kde je nějaký nábytek pod oknem, tak tam si to víc hlídám. Máme kliky oprostřed oken a už na ně dosáhne.Jsou na ně taky pojistky, ale ještě je nemáme. V obýváku jsme museli už dávno odmontovat úchytky na šuplíkách, protože byly kovové a když padal, tak byly nebezpečné. Šuplíky jdou bez nich otevírat špatně a navíc nic nebezpečného v nich není. Protože už dosáhne na kliky, tak jsme všechny, které šly otočili na vertikálno, tak je neotevře. Ještě k té troubě. Přiznám se, že jsme sporák vybírali v těhu, takže s ohledem na děti a máme knoflíky na hoře u hořáků. Ale určitě vím, že existují i na ně pojistky. Trouba sice má venkovní ofoukávání, aby nebyla moc horká, ale i tak je. Vstup do vnitř se dá řešit zase tou silnou páskou, ale jestli máš troubu normální bez ofoukávání, tak nevím, jak by vydržela. Já trobu celkově řeším tak, že když je puštěná, tak prostě do kuchyně nesmí. Udělám si v kuchyni vše ostatní a pak až na konec peču a mezi tím jsme v jiné místnosti. Nebo si ho v krajním případě dám na pečení do šátku. Myčku máme s tlačítkama a ty jdou dost těžko. I tak je přeprogramuje. Takže zatím je mám přelepený opět páskou, přes ni to jde těžko i mně. To samý pračka. Jestli máš kolečka, tak by se na ně možná dal použít ty pojistky na sporák. Myslím, že je to stejný princip, ne? Já, vím, že to někomu zní asi divně, že máme celej byt polepenej páskou. Nevipadá to nijak esteticky, ale za to, že je to bezpečnější mi to stojí. Používáme takovou žlutou a mají ji v každém obchodě typu OBI. Jde odlepovat a nalepovat zpátky. Bohužel je zde samozřejmě riziko, že se to dítě naučí odlepovat, ale zatím ho spíš odrazuje to, že to jde těžko. Jinak domluvy taky nepomáhají. Snad jednou.....zatím lepíme a lepíme, někdy to odlepí a tak jedeme na novo…

Stejně může člověk udělat bezpečnostní opatření, jaký chce a i tak ty naše šídla nesmíme pustit z očí. I tak se nějaké menší nehody stanou…

PS. jeden čas jsem řešila, jak zabezpečit ten prostor za trubkama od topení. Pamatujete, jak byla v telce ta holčička, co se tam zapasovala? Syn to zkoušel taky. Na žádné řešení jsme nepřišli, ale zatím ho to přešlo, tam lézt a tak to snad vydržíme do léta, než to topení obijeme dřevem.

Možná jsem na něco zapomněla.

Hezký den.

CIBULKA+ ŠIMONEK 18m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
28.7.12 17:14

Leze na gauč

Tak je to v háji, dneska malej přišel na to, že může vylezt na gauč, kdyby jsme měli klasický tak řeknu budiž, asi si brzo nabije nos, jenže my máme rohový a ten roh máme volně do prostoru, takže je schopný přeskočit přes to opěradlo a spadnout z víc jak metru po hlavě dolů 8o Otočit ten gauč jinam nejde, protože by nám to opěradlo zase vyšlo do okna, což je ještě blbější.
Co teď? Jako když s ním budu sama doma, nemám šanci ho uhlídat, je ve vteřině nahoře :think: Určitě jste měli taky takový problém, jak jste to řešili? Zvažuji ho nechat nějak šikovně pod dohledem spadnout z toho nižšího, že by jsemm ho dole přibrzdila, aby si uvědomil, že tam je prostě díra, ale mám obavy, že to stejně nepochopí, když je mu rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2027
28.7.12 17:18

Goldenko… řízený pád jsme taky zkoušeli. Pak ještě několikrát připomenout že může udělat „bác“ a bude „bebí“ :lol: Pochopila to. Nemůžeš tam složit deku, nebo tam zaparkovat polštář? Já dávala válecí pytel plněný kuličkama. Pro případ že přepadne a já to nestihnu. Hodně záleží na dítěti, jestli pochopí. Držím palce ať pochopí brzy. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2238
28.7.12 17:23

@Margott tak nejaky polstar nebo pytel je urcite dobry napad, nicmene ja byt dite, tak od chvile kdy zuchnu do perin, budu toto vyhledavat pravidelne a ne se tomu mistu vyhybat :lol: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2027
28.7.12 17:25

Však nejdřív nechat řízeně padnout na tvrdo a ty polštáře tam míta pak pro případ nouze. ;) Nebo plyšáky… ti nejsou tak nápadní. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7060
28.7.12 17:34

Učila jsem slézat po nohách dolů z gauče/postele ještě než se naučila vylézt nahoru. Nepomáhá to ale na 100%.Chvilku se plně nesoustředí nebo je unavená a už letí. Řízený pád jsem také zkoušela, ale nemá to účinek, protože ona ví, že to bolí, ví jak slézt dolů, ale stejně občas spadne. Nedávno dokonce dvakrát za jeden den a přímo na hlavu. Prostě hlídat, hlídat a hlídat. Nenechávat v pokoji dítě samotné. Na tu stranu, kde by hrozil pád z velké výšky přirazit těžkou skříň, kterou neodtáhne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7060
28.7.12 17:40

Jo a ještě pokud je sedačka rozkládací, tak rozložit. Když se na sedačce staví a pak spadne, tak okolo sebe má prostor a k těm krajům tolik neleze a když už, tak normálně sleze po nohách dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
28.7.12 18:02

Mám 18ti měsíčního a to je být toálně v hajzlu :D.. je už natolik inteligentní že si přinese cokoliv na co se dá stouponout, aby si vylezl kam chce. Ale není tolik inteligentní aby zase věděl že může být veliký auva. I když už si párkrát rozbil čuňu při těch jeho experimentech, né moc ale natolik aby mohl pochopit.. ale je prostě tvrdohlavej a nebojácnej :zed: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12072
28.7.12 22:17

Můj 16měsíční syn mi to samé dělá u křesel a gauče, vyleze a různě dělá blbost, stoupá si a pak padá po zádech, zatím jsem ho vždycky chytla, učím ho slézat po nožičkách, což umí, ale když lumpačí tak na to zapomene,,, je to boj, tuhle mi spadl z postele, když zase lumpačil, pač normálně slézat umí,,,mam pocit, že je to někdy mega boj ty děti uhlídat a něco v domácnosti taky udělat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
28.7.12 22:30

Ono se těžko radí, chce to vysvětlovat a hlavně děti hlídat. Každé dítě je jiné. Mi to máme doma už rok a půl. Malému je dva a půl, sice je už šikovný a všude sleze i vyleze, ale zase ho baví ze všeho skákat. Minule skákal z gauče a rozbil si pusu o stůl. Prokousl si ret a brečel. Když se utišil, tak šel skákat znova :mrgreen: Takže hlavně hlídat, ne každé dítě se z pádu poučí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Holma
9.4.13 10:49

Maminky, chtěla bych se Vás zeptat, jaké máte zkušenosti s různými bezpečnostními pojistkami. Potřebovali bychom na šuplíky a skříňky. Je jich mnoho a už se v tom ztrácím. Děkuji:-)

• Nahlásit
  • Citovat
4478
9.4.13 11:22
@Holma píše:
Maminky, chtěla bych se Vás zeptat, jaké máte zkušenosti s různými bezpečnostními pojistkami. Potřebovali bychom na šuplíky a skříňky. Je jich mnoho a už se v tom ztrácím. Děkuji:-)

Nemela jsem zadne. Po precteni nekolika diskusi, ze maly spunti si stejne najdou cestu, jak to otevrit… jsem neco zalepila lepici paskou, neco zasprajcla vareckou, neco zajistila delsi tyckou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama