Ach jo... Čůrá na zem... PROČ...?

325
23.6.10 14:34

Ach jo... Čůrá na zem... PROČ...?

Ahoj holky,

našemu Pájovi byly 11.6. tři roky. Cca v dubnu konečně naplno pochopil, na co je nočník. Hrozně dlouho mu to trvalo. První dny jsem se ho musela pořád ptát, za týden už chodil automaticky. Asi před měsícem, když začalo být hezky, začal čůrat sám ve stoje venku u stromečku. To se mu zřejmě zalíbilo, protože z ničeho nic začal doma sám chodit čůrat na záchod místo na nočník. Tak to bylo až donedávna.

Ale asi tak týden zpátky, nevím co se stalo, ale začal mi čůrat na zem. Jakmile ho nemám pořád v jednom kuse na očích, stáhne gaťky a vyčůrá se na zem. Nejčastěji na koberec v obýváku. Tak jsme ho vyprali a odstranili. Myslela jsem, že to přejde, ale on tam čůrá dál i na podlahu. A už nejen tam, kdekoliv jinde. Na záchod si dojde akorát hned ráno, anebo když někam jedeme a říkám, ať se jde ještě vyčůrat a pak zase když přijedeme. Jinak prostě ne. Už jsem z toho fakt zoufalá, nepomáhají nadávky, vysvětlování prostě nic. A já pořád dokola utírám louže, jako po pejskovi. Jsem z toho fakt nešťastná.

S bobkem máme problém teda od začátku nočníčkování. Nejdřív kakal do slipů, pak začal taky na zem. Jakmile mu řeknu, co to zase udělal, že se kaká na záchod nebo do nočníku, hned běží pro papír, aby to uklidil, jak to vidí u mě. Kolikrát mi přijde, že tohle dělá schválně proto, aby to mohl uklízet. Venku se taky vykaká třeba na trávu, ale tam to chápu, že to může vidět u psa. :-?

Byla jsem tak ráda, že se naučil, hlavně kvůli tomu, že v září čekáme další mimi. Ale tohle je ještě horší, než když jsem ho přebalovala. Já fakt nevím, jak mu to vysvětlit, že se to nedělá. Všechno se míjí účinkem. Tak bych chtěla radu, jestli se tohle také u některých z vás dělo. A jestli jo, tak jak na to.

Taky má teď hodně negativní období, na všechno mi odpovídá ne a když se mu prostě nechce, tak se zasekne a nic s ním nehne. Tak jestli to nemá souvislost. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2964
23.6.10 15:31

Habebe, zkusila bych pozitivni motivaci (kdyz budes doma curat do zachodu, tak ti dam bonbon) nebo hru na pejska (venku). Hazela bych mu klaciky, atd. Ve dverich bych rekla, ted uz nejsi Azor, ale muj kluk, takze budem zase curat do zachodu. Kdyz nepomuze hrava forma, zkusila bych se zamyslet, jeslti je pres vsechny peripetie dostatecne zraly. Treba zaregistruje potrebu pozde a uz nestiha dobehnout na wc. Pokud uznas, ze zraly je, placala bych po zadecku. Je to zasadni vec a nedela se to. Pochopit to dokaze.
A jen tak na okraj: jestli s tim ted mate problemy, pocitej s tim, ze po narozeni miminka to bude eskalovat. Je mozne, ze se vratite k plinkam. Co na tom, ze je velky - do patnacti je mit nebude. A stres, kterym bude od zari prochazet, je nezanedbatelny. Takze radsi s plinkou a v pohode nez ucuravajici neurotik :wink: Drzte se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5428
23.6.10 16:08

No tak to Ti teda nezavidím.Já mám dítě malé tak nevím.Kamarádka měla podobný problém-též z toho byla nešťastná-no a pak to najednou z ničeho nic přešlo úplně samo.
Motivaci to chce,ale bonbónem bych to neřešila.
Spíš si třeba zahrát nějakou hru co má rád nebo něco podobného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
23.6.10 21:13

ahojky,

já bych zkusila taky pozitivní motivaci. za každé vyčůrání, vykakání do nočníku/záchodu nějakou malou odměnu. u nás to funguje 100%. naučila jsem takhle starší cácoru kadit do nočníku, zdravit a teď se chystám na odnaučení strkání prstů do nosu :lol: . u nás to ještě vylepšujeme papírem na ledničce, na které za kždý vydařený úkon nakreslím sluníčko a za nepodařený mráček. když jsou sluníčka jsou i bonbony, když jsou mráčky má smůlu. ve 3 letech to dítko pochopí velmi rychle. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
24.6.10 10:06

Holky, děkuji moc. On podle mě už na to zralý je a pozdá, když čurat potřebuje. Protože doteď si došel pokaždý sám a bez nehody. A kolikrát i když se koupe v bazénku, tak z něj vyleze a běží se vyčurat ke stromečku. Takže moc dobře pozná, kdy potřebuje. Zkusím ho teda motivovat. Je pravda, že když potřebuju jet na nákup, tak mu řeknu, utíkej se vyčurat a pojedeme koupit zmrzlinu a to běží hned. A jinak se právě bojím toho, co píše Marjanka. Že po narození prcka to může být ještě horší. Ale uvidíme, snad to půjde.
Horší to bude s tím bobkem. Protože on nechodí kakat pravidelně. Někdy dopoledne a někdy odpoledne. Ale budeme zkoušet a pak dáme vědět, jak jsme na tom :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama