Ach to spaní :-(

RoHa
29.9.09 21:35

Ach to spaní :-(

Ahoj holky, máme 18 ti měsíčního chlapečka, v noci spí dobře, ukládáme mezi 19:00 - 19:30, spí do 6.00 - 6:30, což je v pořádku. Ale spaní po obědě je teď hrůza. Spí max.hodinu, pak je ještě unavenej, protivnej, ale už neusne. Tchyně tvrdí, že mu to asi stačí, no ale když je pak mrzutej, tak asi sotva. Ještě před 3 týdny spával cca v průměru 2 hodiny, pak jsme ale byli nemocní no a od té doby je to takhle na prd. Kamarádka mi tvrdí, že je to jen období, že to přejde, chtěla jsem znát vaše názory a zkušenosti, tak prosím piště. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

412
29.9.09 21:47

souhlasím stím že je to určitě jenom období po nemoci, zase se to upraví a taky ta změna počasí a brzy tma atd atd … třeba bude ráno zase v zimě déle spát. My taky máme ráno brzy budíčky, kolikrát pred sestou a to me zabíjí … my teda zase chrupkáme po obědě od 12 tak do 15hodin (oba dva) takže se zase prospí přes den a já si stihnu odpočnout nebo něco udělat a večer jde Péta spát tak okolo 20 hodiny a Vojta tak pul hodky po nem (o reklame). My taky máme poslední dobou takové uknourané období … takže doufat že to prejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
29.9.09 22:43

Ahoj, my to máme taky všelijaké. Někdy spí 3 hodiny po obidku a jindy sotva pul hodiny. Jak kdy, ale nedavno měl anginu a je fakt, že se mu to spani hodně rozhodilo. Určitě se to srovná. Když se mi vzbudi moc brzy, tak mu dam napit čaje a hladin ho a on kolikrát ještě s blaženým výrazem usne :srdce: . držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
30.9.09 08:53

A protivnej je hned po probuzení? Jestli jo, nesouvisí to s délkou spaní, ale s tím, že se mu po probuzení špatně propojují hemisféry, či co. Měla jsem to tak u staršího. Nemohl přes den spát. Jak usnul, probudil se a breček třeba půl hodiny, mohli jsme se postavit na hlavu a on se prostě musel vybrečet. Neuděláš s tím nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
30.9.09 11:40

Roha, mi to mame zrovna tak, a to jsme nebyli nemocni. Dnes mi jeste ke vsemu vytuhnul uz po jedenacte, takze jestli bude spat jen hodinku, tak nas do vecera neceka nic dobreho.
Bohuzel s tim nic neudelame, takze musime cekat, az se to srovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
9.12.12 00:29

Ahojky, koukam diskuze založenáv den narození mé prvorozené, tak snad budu mít štěstí. Jde o mladší 10ti- měsíční. Nechce spát. Uspim jí v 8 večer v půl deváté je vzhůru a chce si hrát. Čaj nepomůže, Takže uspáváme dál. V 10zavře oči, položim jí do psotýlky a za chviličku je vzhůru. Takhle to trvá kolikrát i do dvou do rána, jsem mrtvá, jsem na to sama, partner je deno denně v práci příjde a padne únavou. Chápu to, ale já jsem taky unavená, starší vztává kolem 7-8 ráno a když mi mladší usne ve dvě, jdu se vykoupat, poklidit připravit svačinu jsou tři. Omlouvám se za chyby, ale jak říkam jsem mrtvá. Teď si malá pěkně sedí vedle mě a hraje si, dneska jsem jí už 5 krát uspala. Když jdeme ven, je hodná pár minut a pak spustí děsnej křik, taky nevim proč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tinina
9.12.12 01:01

A nespi hodne pres den? Po 16 hod uz je dobre aby nespala. Jinak nevyndavat z postylky, nenechat hrat, proste jen k ni dokola chodit, pohladit, pusinku, dobrou noc, jit pryc, chvili vydrzet rev a znova, stridat se s manzelem.Nam takhle rvala 45minut a pak uz byl klid, ted spi celou noc, ale ja se pro to rozhodla az po sileny krizi, kdy uz jsem myslela, ze umru unavou

• Nahlásit
  • Citovat
2373
9.12.12 01:05
@tinina píše:
A nespi hodne pres den? Po 16 hod uz je dobre aby nespala. Jinak nevyndavat z postylky, nenechat hrat, proste jen k ni dokola chodit, pohladit, pusinku, dobrou noc, jit pryc, chvili vydrzet rev a znova, stridat se s manzelem.Nam takhle rvala 45minut a pak uz byl klid, ted spi celou noc, ale ja se pro to rozhodla az po sileny krizi, kdy uz jsem myslela, ze umru unavou

spí 2× po půl hodině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
9.12.12 07:55

Já bych ji nechala jeden den vyřvat, jednu noc, i víc. V žádném případě bych nevytahovala v noci…to si na sebe šiješ pěkný bič. Moje malá chtěla před 14 dny vstávat ve 4, budila se tak každej den. První jsme vylezla kolem půl páté, jneže další den chtěla vstávat už ve 03:30…tak jsem se zařekla, s přítelem jsme si dali hlavy pod poslštář, nechali ji vyřvat jeden den, řvala v přestávkách od 4-6 h, kdy jsem k ní normálně vstala. Takhle jsme vstávali vždycky, a už tak vstáváme zase. Když se ten den vyřvala, kolem 6. hodiny už zase chtěla spát, a já jsme ji vytáhla, a nenechala jsem ji. To koukala…uložila jsme ji až v 8, jak je zvyklá, když vstává v 6. A stejně jsem to praktikovala i v průběhu dne. Byla úplně hotová, a já jsem ji ukládala v časy, jako je zvyklá, když vstává v 6. Žádné slitování, no a comyslíš? Druhý den už se probudila kolem 05:30 h, zase jsem k ní do 6 hodin nešla, to už ani neřvala, jen si hrála, občas hekala, ale dělala jsem mrtvého brouka. No a teď vstáváme zase jako dříve, kolem 6 hodin. Jsem máma, miluju ji, ale nejsem otrok.
Když se mi probudí třeba kolem 20 h, protože chodí spát po 18 h, nikdy ji nevytahuju. Jen jdu k ní, když se vrtí, zvednu ji, jestli si odříhne znovu, ihned položím, zkontroluji, zda něco nepotřebuje, max. dám napít vody, a jdu pryč. Nikdy se nestalo, že by řvala delší dobu, do 5 minut zase spí. Zásadně nevytahuji a nedávám hrát, a to záměrně. Jak si na to zvykne, byl by to konec. Takhle ví, že jí nic nepomůže, prostě je večer nebo noc, a to se spí…takže brzy znovu usne.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama