Spani pres den

3802
29.9.09 13:33

Spani pres den

Ahoj Maminky,

malemu bylo 15mesicu, jeste pred 3tydny spinkal pres den dvakrat, zhruba po hodce dopoledne a odpoledne. Pak se ale dopoledni usinani zmenilo ve valku nervu, jak usnul dele, cely den se nam soupnul a nakonec bylo usinani odpoledne i vecer opravdu o nervy. Zacali jsme ho davat teda spinkat jen po obede.
Jenze: spinka jen hodinu, nic nestihnu udelat, o nejakem odpocinuti ani nemluvim, navic pak mame co delat, aby do vecera tak nejak vydrzel. Vsechny deti okolo spinkaji 2 az 3 hodky, pomalu je musi kamaradky budit, proc to nejde i nam? Vim, ze s tim nic neudelam, ale je trebas jeste nadeje, ze se to casem prodlouzi? Chci se mu samozrejme co nejvice venovat, hodne chodime ven, aby byl na cerstvem vzduchu, jenze pak mam doma hotovou dzungli a za tu slabou jednu hodinu se stihnu naobedvat a umyt nadobi.
Spinka mi jen venku v kocarku, premyslela jsem, jestli ho nezkusit dat do postylky, jenze kdyz jsme to pred casem zkouseli, po pul hodine se probudil s totalnim histerakem, takze k tomu moc odvahy nemam.
Tak by me zajimalo, jak vam deticky na tuto zmenu rezimu reagovali, jak dlouho spinkali a jestli se doba spanku nejak prodluzovala nebo zkracovala.
Predem dekuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

154
29.9.09 13:39

ahoj, nám malá spala od půl roku jen jedenkrát denně po obědě.-asi 3 hodiny. od 18měsíců se jí spávat přes den nechce, jen asi 2-3× týdně, to už musí být hodně unavená, nebo v autě apod. jinak řádí až do večera a nespí vůbec..no asi jsem ti moc nepomohla, že?
ale pokud vydrží do večera, tak asi tu potřebu nemá, ono stejně nucením se nic nezmůže.. my malou necháme v postýlce si odpočinout po obědě hodinu, i když nespí..a večer jde dřív spát. holt některé děti jsou spací míň :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6069
29.9.09 13:46

ahoj Cernus,

uvidíš že až si upraví režim bude líp.
Máme to za sebou - asi tak kolem 13. měsíce. Když mi dopoledne usnula dýl a jeden spánek ji byl ještě málo tak jsem ji vzbudila jako kdyby usnula normálně. A tím se vlastně neposunulo odpolední a večerní spaní.

Teď usíná tak kolem 11 - 11:30 a spí tak 2 - 2,5 hodinky. A až potom má oběd. Večer chodí v 7. Zatím ji to takhle vyhovuje - až si spánek posune po obědě zase to bude trochu jiný :)

Chápu že ta hodinka je dost málo a to i pro něj - pak je určo nervozní a neužijete si ten společný čas ani ty ani on.

Přeju ať se vše brzy upraví a papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11054
29.9.09 13:48

Můj názor je, že pokud to není vyložený nespavec, tak o to lépe nejspíš pak spí v noci. Hodina denního spánku u 15měsíčního dítěte není sice nijak moc, ale podle mého zcela v normě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
29.9.09 14:00

Prave, ze to spavec byval. Vecer usina mezi sedmou a pul osmou a vstava mezi 6 a 7, to uz se ale cca od peti kazdou chvilku budi. Nevim, co s min posledni mesic je. Koukala jsem mu do pusinky, ale nevidela jsem nic, co by trebas napovidalo rustu zoubku.
Mam strach, aby se trebas nejak hodne nepretahnul, ale kdyz se ho pokusim dat spinkat dopoledne, uz nechce.
Pohravam si ted s myslenkou, jestli ho nezkusit dat do te postylky doma, jestli by mu to treba nebylo pohodlnejsi, v kocarku se nemuze otocit, je pripnuty, aby nevypadl. Jenze si rikam, aby se mi pak nevzbudil po te pulhodine, coz by bylo jeste horsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.9.09 14:28

Cernus urcite se to zlepsi.
co jsem malou zacala davat spat jen jednou po obede tak mi taky spavala jen hodinu,nic jsem neudelala,byla jsme nestastna ze jsem se jen natahla a uz mi knourala ze je vzhuru.A jak mi bylo kdyz mi kamaradky rikaly jak decka spi 2-3 hodky se ani neptej.
Je to asi 5 tydnu co spi 2,nekdy 2a pul hodky,takze jsem se taky dockala.
Jinak v noci spi od sedmi do osmi,nekdy i dele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
29.9.09 14:42

U našich obou kluků se délka spaní postupně prodlužovala. Starší dokonce začal na 30 min a skončil na 3 hodinách … Starší nespal v kočárku od 10-ti měsíců, mladší (teď 20 měsíců) tam sice usne, ale spí 20 min … V postýlce spí taky skoro 3 hod. Ale většinou po hodině se vzbudí s křikem, takže si ho vezmu do postele, kde s ním ležím, dokud neusne a pak pokračuje v klidu ve spánku až to dotáhne na ty 2 - 3 hodiny.
Určitě bych zkusila postýlku, když se po hodině vzbudí, zkusit si s ním lehnout. Když neusne, tak bude asi vyspaný :-) Pokud už je večer hodně unavený, tak bych postupně zkoušela oddalovat to polední spaní, pomalu, třeba denně po 15 min, aby chodil spát později.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
29.9.09 14:50

Devcatka, moc dekuji, vlili jste mi do zil nadeji, ze se to nejak zlepsi. Zitra asi zkusim tu postylku, zkusim to udelat tak, jako to delame vecer, asi ho soupnu i do pyzamka a budu se modlit, aby dal alespon pro zatim tu hodku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
30.9.09 13:08

v postylce to nevzdavej hned prvni den.Mozna se ti vzbudi po pul hodce,ale treti den uz bude malej pomalu vedet ze ted ma na spani postylku a ne kocar,a spani se mu bude snad i pomalu prodluzovat:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
30.9.09 13:31

Ahoj holky,
tak naší cácorce je 15 měsíců a už asi od deseti měsíců spí jen po obědě. Od začátku spávala tak 1,5 hodiny, pak se to prodlužovalo na dvě hodinky. Jenže včera (což bylo poprvé) se jí nepodařilo po obědě ani po dvou hodinách usnout (a tudíž nespala celý den). Jinak v noci spinká tak od půl osmé do sedmi v kuse (to je zase pohoda). Taky stále ještě doufám, že se to spaní přes den ustálí alespoň na té hodince a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
30.9.09 13:46

Devcatka,

tak jsem dnes na tu postylku nenasla odvahu. Snad zitra? Ale musim dnes prdolku pochvalit, spinkal dve hodky, musela jsem ho teda dvakrat ukvrdlat, ale zadarilo se. Dnes mi zacal vadnout uz po jedenacte, tak jsem mela hruzu z toho, ze se vzbudi brzy a co pak bude do vecera, ale milacek me prijemne prekvapil.
Tak jake to asi bude zitra?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama