Obas jakoby silha-je to normalni?

13496
26.9.09 21:51

Obas jakoby silha-je to normalni?

Ahoj
dneska jsem nejake ujeta a mam spoustu otazek tak se za to omlouvam :)

Je normalni ze male obcas jakoby ujede jedno ocko smerem „dovnitr“?
Nikdy jsem si toho nevsimla,ale vcera mala sedela naproti me a ja ji fotila a pak si toho na fotkach vsimla.
Muze to u 16-ti mesicniho ditete byt normalni nebo uz ne?

NO a nebo to bude spis tim ze se nikdy nediva jakoby primo a je to vzdy trochu z boku a proto se jednim ocickem diva nerovne.. :roll: :roll:

Chjo mi jeji tatinek na:,–(il brouka do hlavy :evil: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24837
26.9.09 22:25

Ahoj Taminko,
občasné šilhání bych řekla, že je u malých dětí běžné, aspoň u nás jsme to pozorovali na všech čtyřech dětech. Když teď pozoruju Ondru, připadá mi jak chameleon - kouká se každým okem jinam a vypadá to děsně :wink: Pokud by si toho nevšimla vaše MUDr. na 18. měsíční prohlídce, zmínila bych se, aby se to ohlídalo :wink:, ale spíš bych se opravdu přikláněla k tomu, že je to normální. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26990
26.9.09 22:37

Fragolo koukám, že rodíš čím dál větší děti. Co bude v lednu? Pětikilovej kousek? :-) (promiň, jak to vidím, ten tvůj seznámek, tak prostě musím :wink: :lol: :lol: ).

Jinak k tématu, asi bych se zeptala dr. Můj muž měl tento problém v cca dvou letech a řešilo se to takovým tím korektorem, jak je jedno oko zakryté.

Náš Maty to ale taky dělá. U malým dětí je to prý normální. Jen nevím, do kdy josu malí a kdy už to je problém. Vzhledem k mému muži, to asi budem radšo pozorovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
26.9.09 22:46

Suviku , spoléhám na to, že se nám zadařila holčička a doufám, že ke mně bude milosrdná a nenarodí se nám předškolák i s aktovkou :lol: :lol: :lol:
Taminko , omlouvám se za OT :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
26.9.09 22:59

Moje kamaradky s dubnatama to asi tri resily u dr.,nekdy kolem roka veku deti,dr,nenasla nic nenormalniho je to pry zpusobovano rustem nosu a oci si na zmenu velikosti pomalu zvykaji :nevim:

U nas to bylo tez videt a to hlavne na fotkach,dnes uz je to ok :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8371
27.9.09 00:10

Může to být normální, že si děti nevidí přes nos, jak píše Mikulenka. Ale taky to může být vada, určitě je lepší se zmínit dětské dr. a ta vás pošle na oční.
Pokud se vada (třeba tupozrakost) podchytí včas, může to hodně usnadnit nápravu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
27.9.09 01:11

Urcite je lepsi se o tom dr. zminit a nechat zkontrolovat,s tim naprosto souhlasim :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
27.9.09 08:31

holky dekuji
no ona to normalne nedela,prave jen na tech fotkach…
Za tri tydny jdu s malou na ocko tak se zeptam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
27.9.09 13:04

Tak tak, jak pisou holky nepodcenovat a kdyz nic tak budes klidna. U nas zacala silhavost pred prvnimi narozeninami. Na ocnim nam namerili 6 dioptrii. Nechci strasit, jen opravdu radim, nepodcenovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
27.9.09 14:28

hele nekdy se zda, ze silhaj, kdyz se podivaji na blizky predmet, ktery neni primo v ose nosu. Zkus to na manzelovi, podrz mu pred pravym okem (asi 10 cm) prst a at se na nej podiva - prave oko bude rovne na stredu, leve bude az u nosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
27.9.09 17:34

pudlo je to presne jak pises..i mala kdyz ji fotim zblizka tak cuci do objektivu ktery je pred ni a oci jdou tak jak jsi napsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.9.09 17:37

Syn má 19 let a taky jsem vídávala, jak šilhá, když byl malý, kolem asi 3. či 4. roku jsme byli na očním a tam nám řekli, že je to způsobeno únavou, že vidí dobře.Ale jistota je jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
1837
27.9.09 20:27

Taminko,
naší malý ujížděla obě očička např. když se dívala dolů. JEN když se dívala dolů.
Tři oční lékařky nezávisle na sobě nám tvrdily, že to je širokým kořenem nosu.
HOUBY - ještě že naše pediatrička je takovej pedant!!! pořád mě honila, ať to zkusím ještě a ještě.

A víš co?? Měla na obou očích TŘI DIOPTRIE.
Některý doktoři by se mohli jít dost dobře bodnout, až čtvrtá lékařka ji byla schopná vyšetřit a na:,–(it brejle.

Tolik k oftalmologům…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
27.9.09 20:31

Taminko -
samozřejmě, že žádné dioptrie mít nemusí, ale kdyby je NÁHODOU měla, může mít časem bolest hlavy - a nepodceňovala bych ani tupozrakost. ta se někdy dlouho a ráda maskuje!!
(a pozor - někdy nefunguje ani „hra na piráty“, jako že když se dítěti zakryje oko, které funguje na „línou“ hemisféru mozku, tak že se začne bránit…).

a jen ze zkušenosti… když mi ty první tři lékaři řekli, že je to širokým kořenem nosu, hrozně ráda jsem se tím utěšovala.
Doslova to lahodilo mému uchu a byla jsem naštvaná na naši dětskou, že pořád něco hledá.
a neuměla jsem si představit na malý brejličky.

No, dětská hledala, a našla.
a malá nosí brejličky nepřetržitě a ráda přesně od toho okamžiku, kdy se přes ně prvně podívala. Muselo to být pro ni strašně nepříjemný pro chudinku.

TAk jestli očičku jen trochu ujíždí - nedala bych doktůrkům pokoj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.9.09 11:06

no tak dnes v obchode potkala detskou sestricku od male tak jsem se ji na to ptala a rekla mi ze kolem roku uz by ten ocni sval mel byt pevnejsi a ze to silhani je nejvic zachytitelne prave na fotkach takze to mam klidne vzit jak pujdem na ockovani a mudra se na to mrkne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama