Náročné probouzení při odpoledním spánku

227
4.5.21 23:16

Ach to vstávání

Ahoj. Prosím holky, že nejsme jediní? Můj syn, nyní 17m chodí spát ještě dopoledne a odpoledne, občas vynechá dopolední. Dohromady denně tak ještě 2 nebo 3 h.
Večer chodí spát kolem 21h ale usne až na tu půl nebo desátou, usíná teda za přítomnosti jednoho z nás a spí do cca 8h. S chlapem usne lépe, protože já ještě kojim a chce cucat. Občas se probudí, ale usne, ráno je jako sluníčko.
Ale to spaní přes den, to je šílený. Málo kdy se stane, že se vzbudí normálně. Většinou pokaždý kňourá a řve, je protivnej jen co otevře oči a nějakou chvíli trvá, než se ustálí. Blbý je, že vyžaduje být v tu chvíli u mě, ale jakýkoliv moje rozptýlení odmítá a porad kňourá a kňourá a je to fakt hrůza jak je protivnej. :roll: já třeba vařím a on přiběhne se řvem a minimálne pul hodiny je fakt nevrlej a kdybych si dovolila ho polozit, tak bude řvát. Proč? :think: vím, ze je maličký, ale tohle místo k lepsímu je k horsímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8566
5.5.21 05:39

A to si sám lehne a spi nebo jej přes ten den uspavas? Je možný, ze mu to rozvržení už nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
5.5.21 07:44

Synovi hodina spánku nestačila, potřeboval alespoň 1,5 hodiny, nebo i víc. Takže pokud se takhle probudil, bylo jasné, že chce spát déle. A musela jsem ho znovu uspat. Bylo to :zed: šílené. Já si opravdu oddychla, když už přestal spát přes den úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
5.5.21 07:55

Některé děti se vzbudí s růžovými tvářičkami a usměvavé jako sluníčko. To vždycky dělal starší syn, taková ta radost, že začal nový den, že se vzbudí a rad te vidí a rád si jde hrát. Pak jsou ti druzí protivové, tam patří můj druhy syn (2r). Když jsem v kuchyni a on se vzbudí, tak nikdy nepřijde sám, ale řve tak dlouho, dokud nepřijdu já a nevytáhnu prso :roll:. Ráno se budí automaticky s blbou náladou, která postupně přejde do vzteku. Není možné ho dat v klidu na nocnik, mluvit na nej, cokoliv po něm chtít. Zároveň nechce byt sám, to by se v posteli uřval. U nás funguje jen jediná možnost, jak to s nim přežít - nechat ho zklidnit se u prsu a pak opatrně začít den. To trvá někdy i půl hodiny. Jsem z toho vyčerpaná, protože musím staršího vozit do školy a není u nás ráno, které by nebylo plné vztekaní, řevu a stresu :zed: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31431
5.5.21 10:10

Buď mu nevyhovuje denní režim, nebo je to povaha. V tom případě mu fakt rozumím. Na mě se smí mluvit až po ranním kafi :lol:
Usne sám a vzbudí se sám, nebo jste mu to nastavili?
Zkusili jste zrušit / změnit denní spánek a přizpůsobit večerku?
Každopádně bude třeba to složit podle kluka, ne tak, jak to zapadá do představ rodičům :lol:
Popravdě uspávat večer hodinu je za mě zbytečný. Proč? Je unavený? Taky může být přeřazenej a logicky pak nemůže usnout.
Moje děti mají různý potřeby a denní rytmus, a ještě se jim to často mění. A samozřejmě, když mají nepohodlí, viní mě a jsou protivný jak p.del :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
5.5.21 11:35

U nas to bylo dost podobne, nevyhovovalo mi pak to dlouhe uspavani.. proste nebyla unavena.. tak jsem zrusila odpoledni spanek, dite vytuhne v 17:30 a spi do 7:00.. my mame s manzelem vecery pro sebe a vsichni jsme spoko :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
5.5.21 12:28

Rano je vzdy usmevavy jako slunicko. Takhle vyvadi pri dopolednim a odpolednim spanku. Jinak usne se mnou a vstane sám. A to vetsinou usne hned, u prsu.
Kdyz ho dam spat jen po obede, tak se v noci budi a knoura. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat