Dům napsán na mě, ale platí matka

Anonymní
17.4.20 18:01

Ach ty majetky

Dobré odpoledne,

omlouvám se za kategorii tématu. Nějak jsem nemohla najít tu pravou.
Po domluvě s mojí mamkou, které jsem chtěla pomoci, jsem si vzala úvěr, abych následně koupila domek, ve kterém ona bude bydlet se svým manželem. Dohoda zněla tak, že dům bude napsaný na mé jméno, abychom předešli dědickému řízení, případným exekucím ze strany mamky a manžela. Máma to prostě nikdy s penězi neuměla a vypadalo to, že skončí pod mostem. Smlouva o koupi, katastr, úvěr vše na mě. Mezi náma žádná smlouva neexistuje. Ani ji nechci, počítám s tím, že jednoho dne stejně mamka nebude mít z čeho platit mi splátky. Zatím však platí. Občas (když je vytočená, nebo opilá), tak pronese, že jakmile mi zaplatí půjčku, tak že na katastru bude ona. Mně se to nelíbí, jelikož já a můj přítel ji pomáháme a dost i s rekonstrukcí. Je nespolehlivá a dohoda zněla jasně. Proč píšu - jde mi o morálku. Prakticky si dům zaplatí, takže by měla mít nárok. Jenže já nesu tu zodpovědnost a riziko. Nemám problém ji ty peníze opět dát, když půjde do tuhého. Nikdo jiný by si zřejmě kvůli ní nepůjčil a ona by skončila někde, nějak. Není mi jedno, jak skončí, proto jsem to udělala i když přiznám, že úplně nezjištné to nebylo. Měl to být nástroj pro zástavu pro případnou hypotéku z mé strany (do budoucna). Jinak do její smrti a možná i jejího alkoholického manžela ať si tam bydlí, jak chtějí. O to mi ani nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14601
17.4.20 18:05

A proč by měl být dům napsaný dál na tebe pokud ho ona zaplatí.? Je fajn, že jsi chtěla mámě pomoci, ale přijde mi divný, že by ho po zaplacení nemohla vlastnit ona…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.4.20 18:09

Zakladatelka: jelikož moje mamka má dluhů až na půdu a není finančně gramotná. Kolikrát ji exekutoři sebrali co mohli. Nyní snad vyhlásí bankrot, jenže to už si taky rozmyslela - prý živořit, aby zaplatila dluhy nechce. O jejím manželovi ani nemluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
3170
17.4.20 18:11

Ty jsi teda povedená dcera… pokud to splatí, melo by to byt jeji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15727
17.4.20 18:12

A z čeho by matka ten dům zaplatila, když má samé dluhy? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
17.4.20 18:12

A kolik zbývá času na splacení? Tak si měla vzít úvěr sama… píšeš, že pije a nevěříš, že bude platit časem pravidelně.
Předpokládám, že jste se před úvěrem o tom bavili a souhlasila s tím. Nebo ať jde někde do pronájmu. Ale pokud to celé splatí, tak bych jí to asi nechala přepsat s tím, že až budete potřebovat ručit tímto domem, tak dá souhlas? :think: :nevim:

aha, teď dočítám, že má dluhy, tak ať platí jakože nájem… třeba nebo ať si najde něco jiného. Může být ráda, žes ji umožnila normálně žít a nemusí se bát vymahačů, když třeba někdy nezaplatí. Jen aby toho nezneužila a vše nepropila.

Příspěvek upraven 17.04.20 v 18:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
17.4.20 18:13
@Kaileee píše:
Ty jsi teda povedená dcera… pokud to splatí, melo by to byt jeji

Pokud jí ten dům okamžitě neseberou exekutoři, když je v dluzích :think: Je pravda, že si ho mamina zaplatí ale taky o něj může rychle přijít :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
17.4.20 18:14

Pokud je mamka taková, jaká píšeš, tak bych se na morálku vůbec nedívala a držela se dohody. Ještě by o ten domek mohla přijít a to by byla ohromná škoda! Po doplacení celé částky bych ji v něm nechala bydlet jen za energie, v katastru nechala sebe a později domek použila jako záruku k jiné hypotéce :palec: Pokud by měla nějaké řeči, řekla bych ji, že může jít klidně bydlet jinam, že ji tam nedržíš. Však ona by půjčku nedostala, když má dluhy, takže by si dům koupit sama stejně nemohla. Myslela si to dobře, drž se :hug: Rozhodně ho na ní ale nepřepisuj. Ikdyby nakonec ona byla vzorná, pořád může cokoliv vyvést její manžel (píšeš, že má taky dluhy, pije), takže už i jen z toho důvodu bych byla opatrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3945
17.4.20 18:17
@divine woman píše:
A z čeho by matka ten dům zaplatila, když má samé dluhy? 8o

Prace na cerno. Oficialne bez prijmu a bez majetku. Nema exekutor kde brat, ale dceri penize muze dat. Ale nedelal bych si iluze, ze cely barak splati. Zustane nekde na zacatku a zbytek stejne doplati zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
846
17.4.20 18:18
@Anonymní píše:
Dobré odpoledne,omlouvám se za kategorii tématu. Nějak jsem nemohla najít tu pravou.
Po domluvě s mojí mamkou, které jsem chtěla pomoci, jsem si vzala úvěr, abych následně koupila domek, ve kterém ona bude bydlet se svým manželem. Dohoda zněla tak, že dům bude napsaný na mé jméno, abychom předešli dědickému řízení, případným exekucím ze strany mamky a manžela. Máma to prostě nikdy s penězi neuměla a vypadalo to, že skončí pod mostem. Smlouva o koupi, katastr, úvěr vše na mě. Mezi náma žádná smlouva neexistuje. Ani ji nechci, počítám s tím, že jednoho dne stejně mamka nebude mít z čeho platit mi splátky. Zatím však platí. Občas (když je vytočená, nebo opilá), tak pronese, že jakmile mi zaplatí půjčku, tak že na katastru bude ona. Mně se to nelíbí, jelikož já a můj přítel ji pomáháme a dost i s rekonstrukcí. Je nespolehlivá a dohoda zněla jasně. Proč píšu - jde mi o morálku. Prakticky si dům zaplatí, takže by měla mít nárok. Jenže já nesu tu zodpovědnost a riziko. Nemám problém ji ty peníze opět dát, když půjde do tuhého. Nikdo jiný by si zřejmě kvůli ní nepůjčil a ona by skončila někde, nějak. Není mi jedno, jak skončí, proto jsem to udělala i když přiznám, že úplně nezjištné to nebylo. Měl to být nástroj pro zástavu pro případnou hypotéku z mé strany (do budoucna). Jinak do její smrti a možná i jejího alkoholického manžela ať si tam bydlí, jak chtějí. O to mi ani nejde.

A mluvíte o tom, i když je v klidu a střízlivá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.4.20 18:19

Já vám nevim, proč hned útočíte. Mámě pomáhám od té doby co vydělávám a ne málo. Před koupí jasně mi řekla, že dům bude na mě i z důvodu, kdyby ten její manžel dělal problémy a pod. Mamka nemůže mít žádné půjčky, úvěry nic. Její manžel tuplem ne. Jediná cesta byla tato. Sama s tím přišla a i s tim, že dům bude můj, protože jednou bych stejně dědila. Jenže čas běží a má potřebu něco vlastnit.

Myslíte že opravdu jsem tělo a hyena? Auto jsem ji dala, materiál na rekonstrukci platím s části, každý víkend ji tam pomáháme, jen protože chci, aby měla aspoň trochu důstojný život?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.4.20 18:21
@Cenarius píše:
Prace na cerno. Oficialne bez prijmu a bez majetku. Nema exekutor kde brat, ale dceri penize muze dat. Ale nedelal bych si iluze, ze cely barak splati. Zustane nekde na zacatku a zbytek stejne doplati zakladatelka.

Ano, takhle to nějak bude. A s tím já počítám. Jsem tu, abych případě nutnosti, ten dům splatila, ale chci aby se trošku snažila.

• Nahlásit
  • Citovat
15727
17.4.20 18:22

Zakladatelko, nic na ní nenechávej přepsat nebo o dům přijdeš. Chce-li mít vlastní, musí si ho koupit. Ale to by se nejdřív musela zbavit dluhů. Myslím, žes jí podala pomocnou ruku a ona si toho moc neváží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
17.4.20 18:25
@Anonymní píše:
Já vám nevim, proč hned útočíte. Mámě pomáhám od té doby co vydělávám a ne málo. Před koupí jasně mi řekla, že dům bude na mě i z důvodu, kdyby ten její manžel dělal problémy a pod. Mamka nemůže mít žádné půjčky, úvěry nic. Její manžel tuplem ne. Jediná cesta byla tato. Sama s tím přišla a i s tim, že dům bude můj, protože jednou bych stejně dědila. Jenže čas běží a má potřebu něco vlastnit.Myslíte že opravdu jsem tělo a hyena? Auto jsem ji dala, materiál na rekonstrukci platím s části, každý víkend ji tam pomáháme, jen protože chci, aby měla aspoň trochu důstojný život?

Nejsi hyena a drž se rady od @Terezxx .. Pokud má mamka dluhy a neplatí je.. Tak okamžitě jak ho na ní přepíšeš, tak si smlsne exekutor.. Stůj si na dohodě co jste měly. Ano má na něj nárok, když si ho zaplatí ale pokud je jak píšeš finančně negramotní, tak by to byli jen peníze vyhozené do vzduchu.. Nebo s ní sepiš smlouvu, že dům může užívat do své smrti ale pod podmínkou, že se doplatí úvěr a pak bude jen platit energie.. Jste potom kryté obě, že ona nepřijde o bydlení co zaplatila ale zároveň budete mít jistotu, že vám ho nevemou exekutoři..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.4.20 18:26

Zakladatelka: když ona je někdy zlá a to mě trápí. Hodně se změnila a i když si zaplatí ten bankrot, tak si myslím, že umí rychle nabrat zase špatný směr. Má to tahle od 18 ti. Snažila se, ale když ji řekli, že její snaha nestačí na úroky. Tak to vzdala. A s tímhle mužským jde ke dnu. Nic proti němu, mají koníčky, stejný vkus a tak, ale alkohol, cigarety, neplacení také.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama