Reklama

Adekvátní výživné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 15:40
Adekvátní výživné

Ráda bych se zeptala na vaše osobní zkušenosti týkající se výše výživného. S bývalým partnerem mám dvě děti. Dcera nyní nastupuje do 1. třídy, syn má 2 roky. Doposud platil výživné relativně slušné, dohodli jsme se bez soudů. Syna si nebere, dceru vídá jednou týdně odpoledne pár hodin, kdy ji bere k rodičům, takže kromě výživného s nimi nemá žádné výdaje. Jeho příjem je cca 30 000 + 6 000 invalidní důchod (je po operaci plotýnek, ale normálně pracuje na plný úvazek). Poslední dobou často narážíme na to, že mě vydírá tím, že mi nezaplatí alimenty, když chci například, aby si dceru vzal výjimečně v neděli místo ve všední dny. Odmítá si ji brát o víkendu.
Zajímalo by mě, jaké výživné z jakého platu určil soud vašim bývalým partnerům. Pořád přemýšlím, jestli nechat výživné určit soudně nebo se mám raději přizpůsobovat a mlčet. Jsem na rodičáku, takže kdyby mu měli určit 2000, tak to prostě finančně nezvládnu.
Předem moc děkuji…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 16.08.18 15:50

Kolik ti teď platí výživné. To je vcelku důležité vědět pro další postup.

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 16.08.18 15:50

a kolik ti platí teď? z toho příjmu bych chtěla aspoň 10 000 celkem a myslím, že méně než 8 mu soud nevyměří

Bandii
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 16.08.18 15:59
@Kaileee píše:
a kolik ti platí teď? z toho příjmu bych chtěla aspoň 10 000 celkem a myslím, že méně než 8 mu soud nevyměří

10 000 ? :lol:

Le_lenaz
Stálice 85 příspěvků 16.08.18 15:59

Nech si to určit soudně jako to máme my a máš klid. S tím jeho platem si myslím že mu opravdu méně než 8.000kč nevyměří a to je podle mě ještě ta nižší hranice. Ale taky by mě zajímalo kolik platí.

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 16.08.18 16:09
@Bandii píše:
10 000 ? :lol:

pro dvě děti když má příjem 36000? se ti zdá hodně nebo málo?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 16:15

Platí na každého 5 000, s tím, že to tak teda platí jenom dokud jsem na mateřské. Jakmile půjdu do práce, bude chtít platit míň. Kdyby mu měl soud určit 8000, bylo by to úplně v pohodě. Ale bojím se, aby to nebylo míň. Jakmile budu chodit do práce, soudně to určitě stanovit nechám, ale teď jsem ráda, že platí kolik platí a raději mlčím. Měsíc co měsíc mi předhazuje, že mi platí víc než by musel. Nicméně kromě toho, co platí, už potom dětem nekoupí nic. Když jsem teď přišla s tím, že bych jim potřebovala koupit patrovou postel a abysme dali peníze napůl, odmítl to. Nebo na věci dceři do školy přispět odmítá. Vycházíme dobře, neživoříme, ale určitě to není na to, abych je mohla vzít na dovolenou nebo takhle vytáhla z kapsy x tisíc na postel. Tohle se ale u soudu asi neřeší, že? Jestli má otec krom výživného s dětmi nějaké další výdaje…

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 16.08.18 16:37
@Anonymní píše:
Platí na každého 5 000, s tím, že to tak teda platí jenom dokud jsem na mateřské. Jakmile půjdu do práce, bude chtít platit míň. Kdyby mu měl soud určit 8000, bylo by to úplně v pohodě. Ale bojím se, aby to nebylo míň. Jakmile budu chodit do práce, soudně to určitě stanovit nechám, ale teď jsem ráda, že platí kolik platí a raději mlčím. Měsíc co měsíc mi předhazuje, že mi platí víc než by musel. Nicméně kromě toho, co platí, už potom dětem nekoupí nic. Když jsem teď přišla s tím, že bych jim potřebovala koupit patrovou postel a abysme dali peníze napůl, odmítl to. Nebo na věci dceři do školy přispět odmítá. Vycházíme dobře, neživoříme, ale určitě to není na to, abych je mohla vzít na dovolenou nebo takhle vytáhla z kapsy x tisíc na postel. Tohle se ale u soudu asi neřeší, že? Jestli má otec krom výživného s dětmi nějaké další výdaje…

Osobně bych být tebou šla k soudu už teď dokud máš ještě mateřskou. Máš nižší příjmy a větší šanci na vyšší výživné, které se s tvým nástupem do práce bude těžko snižovat, protože to není tvůj problém, že si vyděláváš. A pokud mu nebude vadit platit tolik peněz na malé děti tak mu to pak na starší určitě nesníží. To že ti na nic nepřispívá se pak také odráží ve vyšším výživném a díky tomu opět neuspěje se snížením částky.

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 16.08.18 16:49
@Anonymní píše:

Dává to je na ruku nebo posílá na účet? Pokud bys u soudu dokázala, že soustavně dává desítku měsíčně, tak mu to dají i oficiálně, protože si to zjevně může dovolit. Stejně se postupuje i u zvýšení, pokud otec platí něco nad rámec rozhodnutí, tak se to bere tak, že může a soud min nedá.
Soud může prihlednout i k četnosti styku s dětmi.
Podala bych si žádost o svěření a navrhla bych 10tis., s odůvodněním, že doteď tolik platí, plus bych navrhla obvikend a jedno odpoledne v týdnu, ať si pak sám soudu vysvětlí, proč si syna nebere a dceru jen na pár hodin. :cert: Body mu takove „starání se“ u soudce a u sociální pracovnice rozhodně nepřidá.
Samozřejmě může být výživné nižší a větší výdaje napul, když je to zanesené v rozsudku, ale chceš se s ním hádat nad každou účtenkou? :nevim:

PetraJ
Kelišová 6687 příspěvků 16.08.18 16:52

Zakladatelko, jseš docela kaskadér. Až ti jeden měsíc nezaplatí, tak budeš koukat. Nech si to soudně co nejdřív.

Keyllah
Echt Kelišová 8786 příspěvků 16.08.18 17:00
@Anonymní píše:

Tak je fakt, že 5.tis na každého je celkem dost a mělo by to pokrýt i ty mimořádné výdaje, takže bych ho s tím asi zbytečně „neštvala“. Pokud jde o styk, tak ten si nevynutíš, pokud si nebude dítko chtít vzít, tak si ho nevezme, a nikdo ho nedonutí, bohužel.....

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 17:22

Posílá to na účet od začátku. Styk s dětmi si vynutit nechci, to bych synovi neudělala. Ono to je složitější v tom, že bych ho nejdřív musela nechat zapsat do rodného listu. Od začátku syna nechtěl, rozešli jsme se už v době těhotenství, takže není ani v rodném listě a proto ani netouží po tom ho vídat. Platí ale a proto jsem se doteď vyhýbala tomu to řešit nějak oficiálně, aby to nebylo ještě horší všechno.
Ono je 5000 hodně, ale když má člověk mateřskou 7 a platí 12,5 za podnájem (Brno), tak to pak už taková sláva není. No nicméně asi jiné cesty není než to vyřešit soudně. Už jenom proto, aby to byla oficiálně jeho povinnost, ne jen jeho dobrá vůle, jak mi on říká. I za cenu toho, že to bude míň než doteď. Snad to o moc míň nebude. Příjmy má všechny oficiální, nemá žádné jiné závazky, žije sám…no uvidíme.

Keyllah
Echt Kelišová 8786 příspěvků 16.08.18 17:27
@Anonymní píše:
Posílá to na účet od začátku. Styk s dětmi si vynutit nechci, to bych synovi neudělala. Ono to je složitější v tom, že bych ho nejdřív musela nechat zapsat do rodného listu. Od začátku syna nechtěl, rozešli jsme se už v době těhotenství, takže není ani v rodném listě a proto ani netouží po tom ho vídat. Platí ale a proto jsem se doteď vyhýbala tomu to řešit nějak oficiálně, aby to nebylo ještě horší všechno.
Ono je 5000 hodně, ale když má člověk mateřskou 7 a platí 12,5 za podnájem (Brno), tak to pak už taková sláva není. No nicméně asi jiné cesty není než to vyřešit soudně. Už jenom proto, aby to byla oficiálně jeho povinnost, ne jen jeho dobrá vůle, jak mi on říká. I za cenu toho, že to bude míň než doteď. Snad to o moc míň nebude. Příjmy má všechny oficiální, nemá žádné jiné závazky, žije sám…no uvidíme.

ale ty budeš muset napřed nechat určit otcovství u syna a až pak můžeš řešit jeho výživné. Pokud by ti teď přestal platit a začal až by „musel“ tak to může dost dlouho trvat -) máš našetřeno?

divine woman
Echt Kelišová 8124 příspěvků 16.08.18 17:29

Takže další přítel, u druhého dítěte není ani zapsaný v rodném listě. Paráda. Z osobní zkušenosti: dává ti víc než dost. A nech si to ošetřit u soudu. Proč sis pořizovala dítě, které vlastní otec nechce? Selhala antikoncepce?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 18:10

Do rodneho listu by se nejspis zapsat nechal, kdybych mu o to rekla, ale vzhledem k tomu, jak se vuci nemu zachoval a chova doted, jsem to doted udelat nechtela. On o to nestal a nutit ho se mi pricilo. Pokud bych alimenty resila soudne, pak bych ho tam zapsat nechat musela.
Samozrejme bych po nem nechtela vic nez plati. Pocitam i s nizsi castkou. Slo mi jen o to, jak by to asi mohlo vypadat. Jestli je treba nekdo, komu z takoveho prijmu urcili treba 2-3. Pak bych proste radsi pockala, az budu mit sama vyssi prijem a potom to teprve podala k soudu.
Kazdopadne dekuju za reakce ;-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama