ADHD a Strattera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veveří
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 25.12.18 20:47
ADHD a Strattera

Syn (10) má ADHD a více než 2 roky bere Ritalin, který mu doteď velmi pomáhal zvládat vyučování. Jenže účinek je krátký a teď už mu nestačí na celých pět vyučovacích hodin. Odmítám mu zvyšovat dávku, protože synovi lék potlačuje pocit hladu. Už tak nejí ve škole svačinu, kterou jí až odpoledne, je dost hubený. Zatěžující jsou taky propady, jakmile Ritalin přestane účinkovat. Synova psychiatrička by mu chtěla dávku navýšit, ale já nesouhlasím, protože by hladověl. Syn, ačkoliv je bystrý, teď hůř zvládá i přípravu do školy, odpoledne se jeho pozornost už značně rozpadá. Ráda bych přešla na šetrnější a 24 hodin působící Stratteru, ale i ta prý potlačuje chuť k jídlu. Nemáte prosím někdo zkušenost s tímto lékem? Jak ho vaše dítě toleruje? A hlavně - nehubne? Prosím, nepište mi, ať nedávám žádné léky a volím nějaké alternativní řešení, potravinové doplňky atd. Ptám se jenom na Stratteru nebo přechod z Ritalinu na Stratteru. Nechci dávat ani stimulancium Concertu. Chystám si argumenty pro synovu doktorku, bojím se, že nebude chtít dražší Stratteru předepsat, nevím co můžu čekat. Moc děkuju za Vaše zkušenosti.

Reakce:
brisco
Závislačka 3096 příspěvků 25.12.18 20:52

Mě přijde, ze na Strateře spis chuť k jídlu dostala. Asi to bude individuální. :nevim:

Veveří
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 25.12.18 21:01

@brisco moc děkuji, ta chuť k jídlu by pro nás byla ta nejlepší zpráva. A brala dcera předtím Ritalin? Nebo jste Stratteru dostali hned od začátku? Vím, že každé dítě to má jinak.

Ou
Kelišová 5816 příspěvků 25.12.18 21:42

Ještě se psychiatričky poptejte na Concnertu - to je ritalin s prodlouženým účinkem.

Strattera obecně bývá šetrnější, než ritalin - obvykle se nasazuje jako první a ritalin až když nefugnuje.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 25.12.18 22:05
@Ou píše:
Ještě se psychiatričky poptejte na Concnertu - to je ritalin s prodlouženým účinkem.Strattera obecně bývá šetrnější, než ritalin - obvykle se nasazuje jako první a ritalin až když nefugnuje.

Chtěla bych, aby syn úplně přestal brát stimulancia a zkusil tu Stratteru, která má jinou účinnou látku a míň nežádoucích účinků. Máte zkušenosti s Concertou?

hanullllka
Stálice 69 příspěvků 25.12.18 22:17

Já mám zkušenosti jen prostřednictvím mladšího brášky. Teď je mu deset a strateru bere už minimálně dva roky. Mamka to hodně řešila, když mu ji doktor předepsal a nic extrémně závadného na ní neshledala. Pomohla mu hodně ve škole, kde byl dost ztracený, protože nedokázal udržet pozornost. Chuť k jídlu u něj rozhodně neovlivňuje, protože se cpe, jak nezavřený, ale je pravda, že skrz sporty má i obrovský výdej energie. :nevim: Jiné léky před tím nebral, takže nemůžu porovnat, ale osobně bych se stratery nebála :palec:

brisco
Závislačka 3096 příspěvků 25.12.18 22:26
@Veveří píše:
@brisco moc děkuji, ta chuť k jídlu by pro nás byla ta nejlepší zpráva. A brala dcera předtím Ritalin? Nebo jste Stratteru dostali hned od začátku? Vím, že každé dítě to má jinak.

Ano, měla ho, ale nelíbilo se mi, ze účinkuje jen pár hodin.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 25.12.18 22:47
@brisco píše:
Ano, měla ho, ale nelíbilo se mi, ze účinkuje jen pár hodin.

A měla jste problém se s doktorem domluvit na Stratteře nebo vám to sám navrhl? U nás o tom nepadlo ani slovo, stále jen Ritalin i když jsem řekla, že nám přestává stačit a syn málo jí. Na rovinu se naší doktorky zeptám na tu Stratteru na lednové kontrole. Pokud nebude chtít o tom slyšet, zkusím konzultovat u jiného doktora. Těší mě, že vaše malá dobře jí.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 25.12.18 22:49
@hanullllka píše:
Já mám zkušenosti jen prostřednictvím mladšího brášky. Teď je mu deset a strateru bere už minimálně dva roky. Mamka to hodně řešila, když mu ji doktor předepsal a nic extrémně závadného na ní neshledala. Pomohla mu hodně ve škole, kde byl dost ztracený, protože nedokázal udržet pozornost. Chuť k jídlu u něj rozhodně neovlivňuje, protože se cpe, jak nezavřený, ale je pravda, že skrz sporty má i obrovský výdej energie. :nevim: Jiné léky před tím nebral, takže nemůžu porovnat, ale osobně bych se stratery nebála :palec:

Děkuju, to zní moc povzbudivě :kytka:

brisco
Závislačka 3096 příspěvků 26.12.18 00:56
@Veveří píše:
A měla jste problém se s doktorem domluvit na Stratteře nebo vám to sám navrhl? U nás o tom nepadlo ani slovo, stále jen Ritalin i když jsem řekla, že nám přestává stačit a syn málo jí. Na rovinu se naší doktorky zeptám na tu Stratteru na lednové kontrole. Pokud nebude chtít o tom slyšet, zkusím konzultovat u jiného doktora. Těší mě, že vaše malá dobře jí.

Děkuji, ona byla vždycky hubené nedonošené dítě, prave po ní se celkem spravila. Ne, doktor byl v pohodě, i když je teda Stratera dražší a taky se musí zvyšovat dávka, jak se zvyšuje váha.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >