Sumetrolin a jeho dlouhodobé užívání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivana 85
Závislačka 3201 příspěvků 22.12.18 12:47
Sumetrolin dlouhodobe

Ahoj, chtela bych rady od nekoho kdo dlouhodobe uzival. Dcera ma za sebou 2 zanety ledvin.Po vyleceni prvniho zanetu hned za tyden druhej.Ma za sebou MCUG vysetreni a to prokazalo oboustranej reflux ledvin.Ted bere sumetrolin, zatim na pul roku, ale rikal dr ze at pocitam s tim ze urcite ho bude brat dal.No a jak jste to pak praktikovali v lete? Opravdu deti vubec nechodily na slunicko? Kupodivu nam nezakazal koupani, ale to mozna jen tim, ze ted neni sezona tak si to neuvedomil.Meli uz jsme zaplacenou dovcu u more, tu nam teda nedoporucil, pry hlavne kvuli tomu slunicku. A taky kvuli tomu, ze kdyby se ji tam objevil zanet, tak by to byla komplikace. Takze opravdu jste treba par let nejeli na dovolenou? A dalsi vec, muzu ji ten sumetrolin davat do mlika? Zapomela jsem se zeptat a jdem na kontrolu az v lednu. A posledni dotaz, vraceli se vasim detem zanety i pres sumetrolin? Dekuju za odpovedi a klidne se rozepiste jak jste meli celkovou lecbu vy.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:20

My ho máme dlouhodobě ze stejného důvodu a jen nás Dr. upozornovala na citrusy. Jinak máme řadu režimových opatření, ale kvůli refluxu, ne kvůli atb. Koupání máme zakázáno v bazénu, v moři ho máme dovoleno. A opravdu nepočítám, že bychom byli celé léto zalezli a nesli na sluníčko. Dítě před sluníčkem chráním tak jako tak nějakým kloboukem a krémem s 50 faktorem, víc dělat nebudu. Zase si to nechce z toho udělat problém, je potřeba to přijmout a co nejméně se tím nechat omezit. Nemáme pouze jedno dítě a další děti potřebují normální zivot.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:23

A ještě kolik je dítěti? Já z těch atb vůbec nemám radost a bylo nám slíbeno, že když ditd nebude kakat do plenek, že nám ho za chvíli (v 9 měsících) vysadí. Tak jedeme bezplenkovou, která nás zatím úspěšně (tukam) před záněty chrání.

Ivana 85
Závislačka 3201 příspěvků 22.12.18 13:38
@Anonymní píše:
A ještě kolik je dítěti? Já z těch atb vůbec nemám radost a bylo nám slíbeno, že když ditd nebude kakat do plenek, že nám ho za chvíli (v 9 měsících) vysadí. Tak jedeme bezplenkovou, která nás zatím úspěšně (tukam) před záněty chrání.

Ty jo tak skoda ze u nas to taky neni podmineno nekakanim do pliny.Dceri jsou 3 a je uz bez plen.Mam na jedny ledvine 1 stupen na druhy druhej.Rikal dr ze vetsinou to detem do 5ti let velu vymizi a do ty doby pry bude mit ty atb :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:45

To máte nizoučký stupeň, my máme nejhorší 5.stupen. Ta jednička a dvojka by opravdu měly samy vymizet a nemusí se operovat, tak alespoň máte nějaké pozitivum. A nějaká režimová opatření místo atb by nepomohla? Myjete po kakání pořádně vodou? Jak se to zvládá ve školce? To je otrava atb na tak dlouho. Mám obavu, co to s dítětem udělá, i přes brání probiotik. A kam chodíte na nefrologii?

Ivana 85
Závislačka 3201 příspěvků 22.12.18 13:54
@Anonymní píše:
To máte nizoučký stupeň, my máme nejhorší 5.stupen. Ta jednička a dvojka by opravdu měly samy vymizet a nemusí se operovat, tak alespoň máte nějaké pozitivum. A nějaká režimová opatření místo atb by nepomohla? Myjete po kakání pořádně vodou? Jak se to zvládá ve školce? To je otrava atb na tak dlouho. Mám obavu, co to s dítětem udělá, i přes brání probiotik. A kam chodíte na nefrologii?

Na nefro chodime k nam do nemocnice,ma dceru v peci primar.No opatreni jediny co mame tak je nejist citrusy,nechodit na slunce a snazit se ji drzet od nemoci.Jo a pit 1,5 litru denne a kazdy 3 hodiny curat.Tak to je teda zvlastni jak si to kazdej dr dela jinak,vy to mate o hodne horsi a atb mate mit kratsi dobu.No jsem na to leto fakt zveda,snad opravdu bude stacit at nosi cepici a je poradne namazana.

Ivana 85
Závislačka 3201 příspěvků 22.12.18 14:03
@Anonymní píše:

A jeste,jak to ze to u vas neoperujou kdyz mate 5.stupen?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 14:07

@Ivana 85 neoperuje se dříve než v roce, takže na operaci čekáme, i když malou naději, že nebude potřeba, máme.

Ivana 85
Závislačka 3201 příspěvků 22.12.18 14:28
@Anonymní píše:
@Ivana 85 neoperuje se dříve než v roce, takže na operaci čekáme, i když malou naději, že nebude potřeba, máme.

Tak to vam moc drzim pesti at se to zlepsi a nemusite na operaci.Mne prijde ze mam hrozne malo infirmaci a hlavne ze vsude to delaj jinak.Jedna znama z Prahy mi zas rikal ze u nich to operujou uz od 3ti stupne pokud dite prodela 2 zanety.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33683 příspěvků 10 inzerátů 22.12.18 15:29

Syn bral půl roku, taky kvůli ledvinám. Byl kojený a kromě prvních pár dní průjmu to s ním nic nedělalo, žádné omezení příkrmů ani svojí stravy jsem nedělala a vše bylo ok. Na dovolené jsme v tu dobu nebyli, ale ven jsme chodili normálně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >