adoptivní kojení

Anonymni
19.11.08 11:27

adoptivní kojení

Dobrý den,

víte, zda a jak lze kojit, pokud nejste biologickou matkou, nemáte dítě, ani žádné nečekáte? Jak se rozkojit? Co pro to dělat? Za jak dlouho to případně lze?

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2345
19.11.08 11:39

Ahoj, přijde mi to zvláštní, ale slyšela jsem, že i tohle lze… obrať se na laktační poradkyni ve svém okolí nebo rovnou na Laktační ligu, kontakty najdeš na netu. Zajímalo by mě, jak to jde! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20346
19.11.08 12:08

Ahoj, před časem jsem na tohle téma četla článek na rodině, zkusím pohledat… Paní svoji adoptovanou holčičku úspěšně odkojila :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20346
19.11.08 12:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5451
19.11.08 12:22

Moje doktorka mi zase říkala, že se může rozkojit i chlap :lol: , že na to četla spoustu diskuzí. Důkazem bývají novorození chlapečkové, kdy jim vytéká mlíčko z prsíček :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4222
19.11.08 12:32

Ty jo,smekám,klobouk dolů :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.11.08 12:32

Zcela laicky a bez čtení různých čánku bych řekla, že to jde :wink:
Příklad je z říše zvířat, kdy samice odkojí to, co se jí nenarodilo :lol:
Podle mě bych přikládala co 3 hodiny, brala nějaký homeo na laktaci (stejně, jako čekáte na spuštění mlíka v porodnici).
I když někdo tu schopnost má, někdo ne. Podle mě záleží na velikosti mateřského pudu, který laktaci spustí…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.11.08 09:49
Novire píše:
Tady to je :) http://www.rodina.cz/clanek6347.htm

Děkuju, to pomohlo. Oceňuji jakoukoli radu a vážím si vaší aktivity.

:srdce:
  • Nahlásit
  • Citovat
martivan
12.2.10 12:34

Podpora adoptivního kojení

Ve Slaném se adoptivním kojením přímo zabývá tým odborníků (psycholožka, laktační poradkyně, pacovnice rané péče) v návaznosti na přípravné kurzy pro osvojitele. Kontakt: nrp@dumrodin.cz

• Nahlásit
  • Citovat
598
12.2.10 12:45

tak ani jsem netušila co je vše možné!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sul
18.2.10 12:27

adoptivní kojení

Dobrý den,jsem LP. Adoptivní maminku lze rozkojit.Záleží na přírodě. Vyžaduje to velmi velmi mnoho trpělivosti a času. Měla jsem jednu maminku.A přiznám se, sama jsem v to nedoufala.Ale ta maminka to dokázala…Sice nekojila plně,ale své vlastní mléko měla :-D
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
tynka5
10.6.10 02:22

Slaný

z www.dumrodin.cz/…tivni-kojeni

Adoptivní kojení
Kolpingova rodina Smečno je první organizací v ČR, která systematicky rozvíjí možnost adoptivního kojení. Vycházíme z poznatků zahraničních odborníků a přímých zkušeností kojících adoptivních maminek. V našem odborném týmu pracuje psycholožka se specializací na náhradní rodinnou péči, zdravotní sestra/porodní asistentka, laktační poradkyně, pracovnice rané péče a maminka-osvojitelka s vlastní zkušeností kojení přijatého dítěte.
Mnozí nad tím kroutí hlavou: může žena kojit dítě, když sama neporodila?
Ač tomu informovanost u veřejnosti (a to leckdy i u její odborné části) nenasvědčuje, odpověď, prověřená zkušenostmi a odbornými výzkumy ze zahraničí, je jednoznačná:
Ano, kojit může i žena, která nikdy nerodila, dokonce i ta, která ani nebyla těhotná.

V naší organizaci pracuje mezioborový tým odborníků, kteří poskytují pomoc, poradenství a podporu adoptivním maminkám, které se rozhodly podporovat citovou vazbu s čerstvě přijatým dítětem prostřednictvím navozeného kojení a dotykových technik. Mezi ně patří například klokánkování/šátkování, babymasáže apod. Maminkám, které se rozhodnou pro kojení svého přijatého dítěte, navrhujeme možné postupy, díky spolupráci s firmou Medela zprostředkujeme zapůjčení kvalitní elektrické odsávačky, pomůžeme zajistit další vhodné pomůcky. Konzultace s rodinou jsou tak časté, jak rodina potřebuje, formou návštěv v domácnosti, telefonicky, e-mailem či online rozhovorem po internetu. Součástí konzultací je dle zájmu rodičů také poradenství v oblasti zdravého psychomotorického vývoje dítěte, péče o kojence, rané komunikace a interakce.
Adoptivní kojení a další dotykové techniky jsou velmi účinnou pomocí při nápravě negativních důsledků raného traumatu, jemuž bylo dítě vystaveno oddělením od biologické matky, pobytem v prostředí ústavní péče nebo nefunkční rodiny). Při adoptivním kojení nejde primárně o to, zda se spustí či nespustí laktace, ale především o navození opakovaného blízkého tělesného kontaktu dítěte s matkou (ještě lépe s oběma rodiči), který působí velmi blahodárně na jeho psychiku a naplňování jeho základních psychických potřeb. Vedle jednoznačného přínosu dítěti jsou tyto techniky velmi pozitivně hodnoceny samotnými náhradními rodiči, jako prostředek nalezení velmi intenzivního citového vztahu k přijatému dítěti.
Kontakt: Mgr. Martina Vančáková
nrp@dumrodin.cz, tel. 755 588 272
www.dumrodin.cz/…rodinna-pece

• Nahlásit
  • Citovat
Ninocka.1
5.5.13 21:50

Nechce se mi verit, ze to lze. Je to proti prirode. Predpokladam, ze ty adoptivni matky berou hormony.. V prirode muze prijmout samice cizi mlade a odkojit ho, pokud prisla o svoje mlade a jeste neztratila mleko.

• Nahlásit
  • Citovat
Kojení MB
6.5.13 08:50

re

Lze to. lze to i bez hormonů. budete-li hledat, tak např. v USA je na to dost kazuistik. a také se ví, že ve Starém Egyptě a Římě to bylo vcelku obvyklé (odkládání levobočků do adoptivních rodin a následné kojení). Samozřejmě časově to probíhá jinak než u kojení po porodu, ale výsledky a smysl to rozhodně má.

• Nahlásit
  • Citovat
1998
6.5.13 08:53

@Ninocka.1 nase fenka nemela nikdy stenata, kdyz jsme nasli male kote, to vzali domu, tak fene se po par dnech spustilo mliko a kote odkojila..takze podle me to jde i v prirode..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama