Afty a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tapicka
Stálice 97 příspěvků 13.08.19 11:12
Afty a kojení

Dnes jsem začala mít menší aft na jazyku a mám 2 měsíční dítě bojím se může to chytnout? Plně kojím a nosím raději roušku.

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 13.08.19 11:31

Ne- afty nejsou infekční nemoc, je to známka toho, že tělu chybí vitamíny a minerály a nedaří se mu účině bránit proti malým zánětům v mikrobiologicky náročném prostředí, jako je tvoje pusa.

Takže dítě to nemá jak chytit, ale pro tebe by to měl být signál, že se potřebuješ trošku starat o svoje vlastní zdraví.

Maž si aft třeba ředěným tea-tree olejem a začni užívat b-komplex, takovej aby tam byla i B12 a něco kde je zinek a nech si u doktorky z krve zjistit, jestli nepotřebuješ i železo. Všechno to můžeš normálně užívat a jen to zlepší kvalitu mateřského mléka, jen to železo není dobré brát bez jasné indikace - tedy že v krvi ho vyjde málo.

Co ti určitě neuškodí a stejně tak dost pomůže kvalitě tvého mateřského mléka je rybí tuk - tak 2-4 polévkové lžíce denně

Kukacka123
Závislačka 3992 příspěvků 13.08.19 12:00

@Tapicka ja mela aft uz nekolikrat a mala to nikdy nechytila. Vyhybam se tomu, abych ji nejak jedla ze lzicky apod., nepusinkuju na pusu, nenechavam ji sahat na mou pusu ;) o infekcnosti nevim, ale ja to od manzela parkrat chytla, kdyz jsme pili treba z jedne lahve ;) nekde se pise, ze infekcni nejsou, nekde, ze jo. Staci byt opatrnejsi, ale rouska je zbytecna ;)

Kukacka123
Závislačka 3992 příspěvků 13.08.19 12:02

@Ou manzel na ne treba trpi a zjistil, ze mu chybi listovka. Od ty doby, co ji ji, tak je nemel (tuk tuk tuk). Vycetl to nekde na netu. Bere teda jeste hlivu ustricnou (+echinace a rakytnik) a cecko. Byval i hodne nemocnej a ted tukaaaam :potlesk:

cernycajscitronem
Kecalka 261 příspěvků 13.08.19 14:34

Já mám afty v podstatě pořád, a normálně kojím, líbám prcka na pusu (2m), a v pohodě :palec:

Váš příspěvek
Reklama