Kojení s kloboučky Medela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verunka Šr
Nováček 6 příspěvků 12.08.19 12:36
Kojení s kloboučky Medela

Ahoj holky, protože mám ploché bradavky malá se neuměla pořádně přisát tak jsme v porodnici dostali kloboučky s kterými to jde. Teď ji je 6 týdnů a já bych chtěla kojit bez kloboučků tak to zkouším jenže je to vztek a pláč a tak radši dám nakonec klobouček a dobrý. Když se náhodou přisaje a chvilku pije tak se pak odtrhne a podruhé už se nepřisaje a zase vztek a pláč. Co myslíte mám ji zkoušet bez kloboučků nebo se s nimi musím smířit a nechat to být?

Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2634 příspěvků 12.08.19 12:48

Zkus před kojením krátce odsávat odsávačkou. Ony se ty bradavky trochu vytáhnou a mohlo by se jí líp přisávat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 14:44

Taky jsem vyfasovala v porodnici klouboučky, ale po pár týdnech používání jsem se rozhodla jich zbavit, protože jsem četla, že s kloboučky se pak netvoří tolik mléka (dítě se dřív odstaví) a navíc dítě nestimuluje bradavku slinami, tj. neprobíhá tam mezi dítětem a matkou ta „chemická komunikace“ (dítě si prý může pomocí slin „říct“, co v mateřském mléku potřebuje).
Když přišla laktační poradkyně, tak konstatovala, že nechápe, proč mi ty kloboučky vůbec dali (prý se se mnou nejspíš nechtěli zdržovat).
Ukázala mi takovou fintu - vytáhneš klobouček normálně uprostřed kojení. Prostě dítě se přisaje, spokojeně saje a ty vezmeš okraj kloboučku a rychle ho vyjmeš. Pak hnedka dítě přiložit a syn se opravdu postupně naučil takto pěkně přisát a pak už jsme kloboučky vůbec nepotřebovali.

Verunka Šr
Nováček 6 příspěvků 12.08.19 14:51
@Anonymní píše:
Taky jsem vyfasovala v porodnici klouboučky, ale po pár týdnech používání jsem se rozhodla jich zbavit, protože jsem četla, že s kloboučky se pak netvoří tolik mléka (dítě se dřív odstaví) a navíc dítě nestimuluje bradavku slinami, tj. neprobíhá tam mezi dítětem a matkou ta „chemická komunikace“ (dítě si prý může pomocí slin „říct“, co v mateřském mléku potřebuje).
Když přišla laktační poradkyně, tak konstatovala, že nechápe, proč mi ty kloboučky vůbec dali (prý se se mnou nejspíš nechtěli zdržovat).
Ukázala mi takovou fintu - vytáhneš klobouček normálně uprostřed kojení. Prostě dítě se přisaje, spokojeně saje a ty vezmeš okraj kloboučku a rychle ho vyjmeš. Pak hnedka dítě přiložit a syn se opravdu postupně naučil takto pěkně přisát a pak už jsme kloboučky vůbec nepotřebovali.

To zní jako fajn finta určitě ji taky zkusím :)

Váš příspěvek
Reklama