Agorafobie tchyně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
892
1.12.21 17:15

Agorafobie tchyně

Dobrý den,
Jdu za vámi s dotazem. Mám přítelkyni už čerstvě přes rok. V poslední době (2,3 měsíce?) se u její maminky vytvořila tvrdá agorafobie. Není schopna si dojít ani před zahradu se psem. Musí vše dělat přítelkyně, i já. Nákupy, venčení, zařizování. Ze začátku vztahu to bylo sem tam nákup 2× do týdne a sem tam „na Roh“ k Vietnamcům. Teď už je to pokaždé, když přijdu tak jdi k Vietnamcům, dojdi se psem. Přítelkyně už ke mě ani nemůže, max párkrát. Otce nemá, v 11 spachal sebevraždu. A mě to začíná štvát. Její matka s tím udělala maximálně to, že došla k psychiatrovi, dostala léky. Doktor ji doporučil ať začne s léky chodit pomalu ven na krátké procházky a pak více a více. Je to týden a ona s tím nic nedělá. Zítra má přijet přítelkyni babička a její mamka se bojí, že tam nedojde a nechce tam jít. Když řeknu cokoliv, tak jsem já ten špatný a nic nechápu a jsem sobec. Ale v tomto opravdu nevidím vidinu toho, že by semnou měla přítelkyně jednou bydlet, když její máma řekne „nevidím důvod, proč bys k němu měla jezdit“. Když jsem navrhnul téma stěhování, tak tchyně z toho celou noc nespala a už ji chci vzít dceru atd. Chápu, že je sama, chápu, že nemá manžela, ale už mě začíná štvát, že sotva přijedu, už se musím starat, už musím chodit nakupovat. (přítelkyni to dělá taky, ale musím i já) jezdím tam převážně za přítelkyní a ne abych se staral o její mámu. Přítelkyni bude 20 a mě je 28. Může to souviset s věkem? Nechci přítelkyni opustit, ale už to přestávám zvládat a bojím se, že jednoho dne vybuchnu a řeknu vše, co si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2978
1.12.21 17:18

Tady muze zasahnout jen tva partnerka. Ona se musi chtit vymanit z vlivu matky. Pokud nechce, rozesla bych se s ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19155
1.12.21 17:20

To je moc pěkné, že tě štve že někdo z tvé rodiny má závažné psychické obtíže a neřeší to mávnutím proutku, ale tak jak má - tedy návštěou lékaře a užíváním léků.

Chudáčku, je to tak nepříjemné, narušuje ti to tvoje plány a musíš jim pomáhat.

Ty jsi fakt docela nepodarek, co se charakteru týče a schopnosti porozumět tomu, jak to funguje když člověku není dobře.

Buď se vzpamatuj a nebo té holce dej pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
1.12.21 17:22

@VitaminC ta stojí za mamkou, já to fakt na jednu stranu chápu, má jenom mamku, ale prostě… Chce dospělý vztah a řekne mi, že po roce vztahu je na stěhování brzy. Když řeknu, že by s tím mamka měla něco dělat, měla by chodit ven, tak hned jsem hnusnej. Kdybych řekl, že mi přijde, že s tím nic nedělá, když jen sedí doma na zadku i přitom, že sem ji odvezl k psychousovi (má i strach z MHD, takže může jen autem) a dal jí Prášky, tak jen sedí doma. Ano.. Uvaří, uklidí. Ale copak tohle je život? Jen doma, znát jen postel, kuchyň a koupelnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
1.12.21 17:24

@Ou já jim pomáhám od začátku vztahu. Nakupuju, vencim psa… Ale kdyby aspoň bylo vidět, že s tím tchyně něco dělá tak jsem ticho… Ale nic s tím nedělá. Stále sedí doma ajen se lituje. A plány? To, že chci aby u mě přítelkyně spala? Celý víkend třeba? To je špatně? Když jsme spolu rok? Jak máme jet třeba má dovolenou, když její mamka něco a dcera hned domů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
1.12.21 17:25

@Setere Neni to zivot. Ale tezko o tom presvedcis partnerku, ktere ocividne nevadi podridit celou svou existenci mamce. Najdi si sobe rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
1.12.21 17:26

@VitaminC však ji přijde i normální odejít z praxe dřív, jen proto, že mamka potřebuje nakoupit? Nebo že se jí stýská? Přitom je za 3 hodiny doma? Co bude dělat, až bude chodit do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
1.12.21 17:28

@Ou sotva přijedu, už musím tohle tohle tohle. Když ji slušně vysvětlím, že se mi fakt každou návštěvu nechce chodit nakupovat, tak je to špatně? Já pochopim nákup třeba 2× do týdne, ale prakticky každý den? A Vietnamce má za rohem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35134
1.12.21 17:28
@Setere píše:
@VitaminC ta stojí za mamkou, já to fakt na jednu stranu chápu, má jenom mamku, ale prostě… Chce dospělý vztah a řekne mi, že po roce vztahu je na stěhování brzy. Když řeknu, že by s tím mamka měla něco dělat, měla by chodit ven, tak hned jsem hnusnej. Kdybych řekl, že mi přijde, že s tím nic nedělá, když jen sedí doma na zadku i přitom, že sem ji odvezl k psychousovi (má i strach z MHD, takže může jen autem) a dal jí Prášky, tak jen sedí doma. Ano.. Uvaří, uklidí. Ale copak tohle je život? Jen doma, znát jen postel, kuchyň a koupelnu?

Twl jak já byla byla blbá, že jsem měla ve 20ti vážnej vztah. :think: :nevim: jako k čemu, že :think: a do její mamky bych se být tebou nepletla. Asi víš o psychických problémech úplný houno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
1.12.21 17:29

Maminka našla způsob, jak dceru nenechat žít. Smutné. Nakoupila bych jí konzervy na víkend, odjela a vypla mobil - Tohle chování nesnáším!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
1.12.21 17:30

@holka_z_hor musím se do toho plést, když po roce vztahu ji dělá problém zamnou pustit její dceru. Ze začátku to bylo v pohodě, jezdila zamnou a byla u mě třeba týden a teď? Když se domluví víkend, tak zavolá, že se jí stýská a musím ji v sobotu večer odvést domu. Však ani víno si nemůžeme dát, protože kdyby náhodou tak ať nejezdím opilej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19155
1.12.21 17:32

Btw - tvoje přítelkyně bude patrně tím, že oba její rodiče mají psychické problémy dost zasažená a dříve či později prostě bude potřebovat pomoc a podporu svého partnera.

Pokud tě to obtěžuje a neumíš s tím zacházet, tak se buď začni učit být menší sobec a snaž se porozumět tomu, jak psychické obtíže fungují.

A nebo ji prostě dej pokoj, protože ji s tímhle postojem ke křehkosti a potřebě nechat si pomoci od druhých zklameš v momentě, kdy tě bude potřebovat nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
1.12.21 17:34

@holka_z_hor když si řeknu dost, tak jsem marný? Doteď jsem dělal cokoliv chtěla… Ale už mě to přestává bavit, chci mít nornalni vztah s ní. Znovu a naposledy… Kdyby bylo viditelně vidět, že s tím tchyně něco dělá, tak ani nezakládám tuhle diskuzi. Však ani přítelkyni neřekne, aby se s ní šla projít (aby byla u ni) například při venceni psa. Jen přítelkyně a já chodíme se psem. Nebo prostě říct… Dcerusko pojď vezmu si prášek a půjdeme se kousek ven projít… Nic z toho se nekoná. Jen se lituje a brečí. Tak kde je nějaký postup?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
1.12.21 17:36
@Ou píše:
Btw - tvoje přítelkyně bude patrně tím, že oba její rodiče mají psychické problémy dost zasažená a dříve či později prostě bude potřebovat pomoc a podporu svého partnera.

Pokud tě to obtěžuje a neumíš s tím zacházet, tak se buď začni učit být menší sobec a snaž se porozumět tomu, jak psychické obtíže fungují.

A nebo ji prostě dej pokoj, protože ji s tímhle postojem ke křehkosti a potřebě nechat si pomoci od druhých zklameš v momentě, kdy tě bude potřebovat nejvíc.

No mě v té „partě“ přijde on jediný dospělý. Ale pravda je, že jejich psychické problémy nevyřeší a proto by ji měl nechat být. V rámci zachování vlastního duševního zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
1.12.21 17:37

@Setere Tohle neni o psychiatrickem onemocneni, to je o tom, ze matka je nezdrave upnuta na dceru. V tomto vztahu budete tri, i kdyby byla matka zdrava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat