Agrese v noci u 2leťáka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mimikoko
Nováček 9 příspěvků 19.12.17 08:19
Agrese v noci u 2 letaka

Hezky den maminky. Mam problem se synem… v noci se vzbudi a je vuci me agresivni podotykam jen v noci :? :,( kope do me fackuje me apod. Celou noc breci :zed: Jak kdyby to nebyl on. Neni to kazdy den ale treba dnes to bylo celou noc. Nemocny neni. Nevim jestli je to cas vzdoru nebo jak to nazvat. Nebo treba spatne sny? Muzu mu zpivat, vzit si ho k sobe do náručí, vse pomuze na 5minut a potom opet znovu Ale rozhodne si nevim rady… Dekuji vam za vase zkusenosti a rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
alli_li
Závislačka 3310 příspěvků 13 inzerátů 19.12.17 08:24

To mi pripomina nocni desy u me dcerky. Taky se probudila brecela, kricela, utikala ode me. Trvalo to klidne i 20minut nez to ustalo - vetsinou pomohla studena sprcha - otrit studenym rucnikem aby se opravdu probudila, pak se napila a usla. Rano si nic nepamatovala. Trvalo to do takovych 3.5let.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 19.12.17 08:25

@mimikoko No a je skutečně vzbuzený? Nebo má jen noční běsy a ty ho vzbudíš až utěšováním? To by odpovídalo té agresi. Hlavně je otázkou, jak ho utěšuješ. Nejlepší je nijak nesvítit, nehlučit, dítě nevyndavat (prostě abys ho jen uklidnila, ale nevzbudila) jen třeba přistoupit k postýlce a potichu slovně uklidnit, že to bude dobrý, nanejvýš lehce třeba položit na dítě ruku, ale zvolit spíš vyčkávací metodu, co bude a nedělat nic, dokud se neuklidní, protože jakmile dítě vzbudíš, začne být zuřivé a pak nemůže usnout.

nini77
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 8 inzerátů 19.12.17 08:26

Můj syn, 2,5, to občas dělá taky. Nepomůže, když jsem milá ani když na něj zpustim, že to dělat nemůže. Nevím, proč to dělá. Buď se mu něco ošklivého zda a pak se s tím srovnává, nebo se na mě zlobí, že tam s ním nejsem. Při usínání jsem s ním a protoze se pořád hodně budí, po půlnoci u něj zůstávám až do rána. Takže si zvykl, že tam jsem a někdy se zlobí, když se vzbudí a nenajde mě tam. Nedělá to ale pravidelně. Jen sem tam. Tvůj to dělá každou noc? Můžou to být noční můry, nebo se boji tmy…

mimikoko
Nováček 9 příspěvků 19.12.17 08:36

No prave on spi s nami na velke postely takze to ze by byl mimo nas to neni ten duvod… no on od miminka nekdy spi ze ma trosku otevreny oci. No uplnou tmu nemam mam takove mensi svetylko na okne. A treba i vztane a nekdy se sebou zasne hazet na zemi. No jsem z toho v soku. No kdyz na neho dam ruku tak me sfackuje jak.maly tak ho musim na silu vzit do naruce a utesuji ho vzdy to pomuze jak kdyby si oddychne a po chvily jak „usne“ tak se treba protaci jak kdyby zadami dolu. No dneska to bylo snad nejvic za celou dobu. A rano vztal jak kdyby nic. Ono nejhorsi je ze me todala nerekne. jelikoz malo mluvi. Spis ukazuje apod. :think: :think: :think:

mimikoko
Nováček 9 příspěvků 19.12.17 08:42

Kazdou noc to nedělá.. :think: :think:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 19.12.17 08:43
@Amys píše:
@mimikoko No a je skutečně vzbuzený? Nebo má jen noční běsy a ty ho vzbudíš až utěšováním? To by odpovídalo té agresi. Hlavně je otázkou, jak ho utěšuješ. Nejlepší je nijak nesvítit, nehlučit, dítě nevyndavat (prostě abys ho jen uklidnila, ale nevzbudila) jen třeba přistoupit k postýlce a potichu slovně uklidnit, že to bude dobrý, nanejvýš lehce třeba položit na dítě ruku, ale zvolit spíš vyčkávací metodu, co bude a nedělat nic, dokud se neuklidní, protože jakmile dítě vzbudíš, začne být zuřivé a pak nemůže usnout.

No vidíš, kdyz si tímto procházel nas syn, museli jsme ho natvrdo probrat aby pak mohl znovu usnout. Dokud se nevzvudil, byl k neutiseni.
Určitě je potřeba vyzkoušet co bude platit na to konkrétní dite. @mimikoko jestli te to trosku utesi, projde si tim témeř každé dite a témeř kazdy rodič je chvíli bezradny. Ale jako vsechno, i tohle jednou prejde. Vyzkoušela jsi spat v jiné místnosti? Treba by mohlo pomoct…a treba taky ne no.

mimikoko
Nováček 9 příspěvků 19.12.17 08:54

@Marie432875 Dekuji castecne me to uklidnilo protoze nikdo v mem okoli o tomto nikdy nemluvil. Ale je pravda ze jsem neskusila snim spat v jeho pokojicku. Ma tam svoji postel vsechno. Ale pritel nechce aby tam spal sam chce si ho uzivat ze ho ma u sebe. :hug: :nevim: cely dny je v praci tak asi proto a me ti taky nevadi. On teda se i casto budi na dudlik a piti takze me osobne to vyhovuje ze nemusim litat do pokoje. Ale pres den kdyz jde nekdy spat tak spi v pokoji aby mel svuj klid. A co tedy kdyz ma ty spatne sny mam delat? To ho mam probrat teda hadrickou mokrou?

blumen
Hvězda diskuse 42936 příspěvků 19.12.17 09:06

Asi nocni desy. U kazdeho pomuze neco jineho. Ja musela rozsvitit, pak jsem zhasla a nechala se zklidnit… vyrostla z toho

Stánina
Generální žvanilka 20494 příspěvků 19.12.17 09:51
@Marie432875 píše:
No vidíš, kdyz si tímto procházel nas syn, museli jsme ho natvrdo probrat aby pak mohl znovu usnout. Dokud se nevzvudil, byl k neutiseni.
Určitě je potřeba vyzkoušet co bude platit na to konkrétní dite. @mimikoko jestli te to trosku utesi, projde si tim témeř každé dite a témeř kazdy rodič je chvíli bezradny. Ale jako vsechno, i tohle jednou prejde. Vyzkoušela jsi spat v jiné místnosti? Treba by mohlo pomoct…a treba taky ne no.

Dcera to měla stejně, řvala jak na lesy, slzy jí stříkaly jak v kreslený pohádce. Museli jsme ji probrat. Posadili jsme ji, pořád vřískala a bylo vidět, že spí, že o sobě neví. A že to teda dalo práci ji probudit. Jak byla vzhůru, uklidnila se. Rozhlídla se, koukala jak vyvoraná myš… Vysmrkala se, utřeli jsme slzy, dostala napít, přitulila se a spala dál… Jako bylo to děsivý, byly to noční děsy i pro nás…

Stánina
Generální žvanilka 20494 příspěvků 19.12.17 09:54
@mimikoko píše:
@Marie432875 Dekuji castecne me to uklidnilo protoze nikdo v mem okoli o tomto nikdy nemluvil. Ale je pravda ze jsem neskusila snim spat v jeho pokojicku. Ma tam svoji postel vsechno. Ale pritel nechce aby tam spal sam chce si ho uzivat ze ho ma u sebe. :hug: :nevim: cely dny je v praci tak asi proto a me ti taky nevadi. On teda se i casto budi na dudlik a piti takze me osobne to vyhovuje ze nemusim litat do pokoje. Ale pres den kdyz jde nekdy spat tak spi v pokoji aby mel svuj klid. A co tedy kdyz ma ty spatne sny mam delat? To ho mam probrat teda hadrickou mokrou?

My jsme na dceru mluvili dost nahlas, ale mile, jestli se to tak dá říct. No… skoro jsme na ni křičeli, ale hezky… A taky spala s náma. Ale asi opravdu na každýho platí něco jinýho…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 19.12.17 11:38

@mimikoko my syna probírali tak ze jsme rozsvitili a připadne jsem mu foukla do obličeje, vzala do náruče a trosku s nim zatrepala, proste aby se vzbudil. Ale celkově trvalo asi 2 mesice, nez to přešlo uplne…a popravdě uz jsem byla tak zoufalá, ze jsem mu nasadila homeo Sedalia, a do tydne byl klídek. Netuším, jestli zabraly homeo nebo by to přešlo i bez nich, ale za zkoušku mi to stalo. Jeste mam do budoucna v rezerve Bachovy kapky, kdyby se to opakovalo a homeo nezabralo :oops:

luca241
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 19.12.17 12:32

Můžou to být ty noční děsy, co psaly holky.Ale nám teda dětská neuroložka právě říkala, ať hlavně neprobíráme na sílu(taky jsem to dělala).Prostě se má sedět u dítěte, mluvit klidným hlasem, utěšovat a čeakt, až to odezní. u někoho to trvá pár minut, u někoho i hodinu a může se to opakovat.ten první děs bývá většinou prý tak 1-2h po usnutí. Dcera to mívala od 2 let, asi po půl roce se to začalo zklidňovat. Jinak můžeš zkusit Sedalii- homeo sirup, na někoho nepůsobí, jiného až zázračně zklidňuje.

blumen
Hvězda diskuse 42936 příspěvků 19.12.17 20:33

@luca241 no, dcera rvala silene na cely barak a mlatila me… klidne pul hodiny… ja zjistila, o co jde, az kdyz jsme to mely za nami… ale snazila jsem se ji prave probrat, treba tim svetlem a pak uz se dala uklidnit, nastesti. Mela jsem z toho vzdycky mega sok, jak najednou v noci spustila.

mimikoko
Nováček 9 příspěvků 19.12.17 21:29

Holky.moc.vam­.dekuji za rady. Konecne si budu vedet aspon. castecne rady. A nebudu z.toho tak. v soku jako dneska jsem z toho docela vyrizena boki me hlava.jak.jsem nespala :zed: diky moc

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

10 hitů, kvůli kterým mohl Tuna na večírku dostat nakládačku (a vy jste další na řadě)

Metr piv, litry vína nebo bublin, případně panáky a jde se na věc! Odvahy je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >