Agresivní slepice

21
6.8.20 06:49

Agresivní slepice

Možná se to bude zdát vtipný, ale potřebuju vážně poradit. Před 5dny jsme koupili 3 slepičky, dominant, 18tydenni kurice. Nikdy jsme je nechovali, tak je to premiera. Vybeh i kurnik měly připravený dle potřeb, granule jsem vzala od majitele, na ktere byly zvykle. Hned v den prijezdu jsme je dali do kurniku, ale nechali vybeh otevřený, nevypadaly nijak ve stresu. Prvni 3 dny hodne prselo, ale vypadaly, ze vse v pohode, obcas si zobaly na zahrade, obcas se schovaly do kurniku. Protoze zacaly preletavat, zastrihli jsme jim 2.den kridlo. Rikala jsem si, ze se neboji, ze hned jak přijdu k vybehu, něco jim dat, tak pribehnout a neboji se zobat z ruky. Vcera bych uz to jejich chovani nazvala agresivnim- uz me ani nenechaly otevrit vratky aniz by neklovaly, klovou do bot. Vcera vecer me klovaly kdyz jsem jim davala granule. Dnes rano uz pri otevirani kurniku me zase poklovaly. Vody i granulí mají dost, a tedy prijde mi, ze za tech 5dni nejak vyrostly, predtim vypadaly mladsi- jako kurice, najednou vypadaji jako normalni slepice- je to za tech 5dni normalni, nebo nemuzou byt nafoukle? Jedna z nich ma, mi projde svetle hnedy prujem. Naockovane jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1556
6.8.20 07:20

Ahoj, já tomu moc nerozumím, snad tu někoho najdeš. Ale napadlo mě, nesrovnal by si je kohout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30292
6.8.20 07:25

Normální slepice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
6.8.20 07:30

@Veverice4 v první řadě bych vůbec slepicích nedávala z ruky, to že klovou do bot to je normální to klovou i naše, jak nejsou agresivní k sobě navzájem neřešila bych to. A s tím průjmem dej jim do plastové nádoby s vodou štamprli octu nejlíp 8% bzenecký a nech je pít to celý den pak zbytek vylej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.8.20 07:34

@Zetmi dekuju, hned to udelam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.8.20 07:36
@inkakřivák píše:
Normální slepice.

Tohle jsem u žádných sousedovic slepic nezažila, dneska už vyloženě dělají nálety..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5259
6.8.20 07:36

Bohužel neporadím, jsem kluk z vesnice…
U nás jsme za mých mladých let nekrmili granulemi, týrali jsme slepice pšenicí nebo jiným obilím, vařenými brambory se šrotem, zbytky od oběda, atd… :nevim: :nevim: :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
6.8.20 07:37

@Veverice4 není zač, klidně jim trochu aj vylepši stravu ty granule taky nemusí žrát furt ony si zvyknou na cokoliv, skořápky od vajec, nasekat kopřivy, pokud máte doma dost brambor tak jim uvař ve slupce a nastrouhej, a jestli máš možnost tak i trochu šrotu, nastrouhej jabka, případně pokud jíte meloun normálně jim nechej zbytek dozobat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
6.8.20 07:38

@Veverice4 mimochodem naše dělají taky nálety a je to absolutně neškodné, prostě jim to trošku vylepši, a zkus dávat méně těch granulí neboj ony se bez toho obejdou nakonec zjistíš že bez granulí jim bude líp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
6.8.20 07:43

Jojo, to je normální, jablečný ocet ředime do nádoby s pitím preventivně skoro pořád. Klovou taky, nejvíc jdou po nalakovanych nehtach na nohou, ony si asi myslí, že jsou to nějaké drobky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.8.20 07:45

@Zetmi Ja se jim to snažím ozvlastnit tu stravu- dostaly trosku zeli, nejakou jahodu, orisky, šrot mám připravený, jen jsem si říkala, že zatím asi ještě ne. Ty granule jsem jim odkoupila, aby měly stravu, na kterou byly zvyklé s tim, ze co nejdriv přejdeme na šrot a jídlo od nás. Jsem zvyklá, že u sousedů se dcerka se slepice skoro mazlí, tady se jich bojí… Tak jen doufam, že se srovnají..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.8.20 07:46
@Romilda píše:
Jojo, to je normální, jablečný ocet ředime do nádoby s pitím preventivně skoro pořád. Klovou taky, nejvíc jdou po nalakovanych nehtach na nohou, ony si asi myslí, že jsou to nějaké drobky :)
:lol: ja, zedy chodim v holinkach a asi zacnu nosit rukavice (nehty nalakovane nemam) :pankac:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50450
6.8.20 07:49

Cetla jsem, protoze se chystame, ze je poridime.
Ze slepice je parove zvire. Nemel by byt nikdy lichy pocet. Jinak prave po sobe pujdou a sikanuji se.
Ze jsou takove ludry. Takze bych koupila ctvrtou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5259
6.8.20 07:52
@Kelsey píše:
Cetla jsem, protoze se chystame, ze je poridime.
Ze slepice je parove zvire. Nemel by byt nikdy lichy pocet. Jinak prave po sobe pujdou a sikanuji se.
Ze jsou takove ludry. Takze koupila ctvrtou.

Jo, matně se mi vybavuje, když jsem byl malé dítě, slepice chodily po dvorku ve dvojicích a držely se za křídla… :pankac: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
6.8.20 07:55

Nekrm je z ruky, pak te budou klovat. Kdyz k nim jdes, hod jim neco stranou, at po tobe nejdou, ony si odvyknou. No a kdyby ne, tak potom proutek nebo koste, posledni stupen je sekyrka, ale to u vas asi nehrozi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama