ahoj

171
15.11.04 13:57

ahoj

Ahoj vsem,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2284
12.1.05 16:01

Nevím jestli je to stejné ve všech zařízeních. Osobní zkušenost mám se soukromým sanatoriem Pronatal - Praha 4.
Nejdřív po objednání proběhne pohovor s lékařem. Přitom udělají i běžné gyn. vyšetření. Pak navrhnou jaké by bylo další vyšetření (i partnera) a následující postup, včetně toho co se platí. a už záleželo jen na nás jak se postupně objednáme. Gyn. prohlídky, spermiogram, genetické vyšetření apod. hradí zdravotní pojišťovna, připlácím jen na léky a „nadstandard“ (bez kterého by mimochodem v našem případě nevzniklo ani 1 embryo). Mám za sebou 1 horm. stimulaci a zamražená embrya a teď chodím na transfery mražených embryí. Je to vlastně všechno v rámci prvního pokusu, pojišťovna platila maximum co šlo - částečně léky a lék. zákroky při stimulaci. Přenosy embryí zamražených (KET) si platím sama. Pokud by tě ještě něco zajímalo, ptej se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
12.1.05 18:00

Ahojky, měla bych taky podobný dotaz.
S manželem jdeme do CARu asi za 14 dní. Poprvé. Zajímalo by mě co nás tam čeká. Hlavně na co se ptají, jak probíhá vyšetření - hlavně u partnera.

A Adky007 bych se ráda zeptala, co stojí ten ,, nadstandart ,, ??

Předem Vám velice díky.
MIKINA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
12.1.05 18:22

Ahojky,
udělají vstupní rozhovor, zjistí jaké máte vyšetření hotové, nějaké nové určitě naplánují, většinou ještě udělají nějaké rozbory krve, u muže spermiogramu, chvilku to trvá, na základě výsledků rozhodnou, zda vám bude stačit inseminace /zavedení spermií do dělohy/, nebo IVF.

„Nadstandard“ - třeba ICSI zavedené jedné spermie do embrya , v dnešní době se to dělá u většiny páru kvůli nízkému množství či špatné pohyblivosti spermií, pojišťovny to bohužel neplatí, doplatky na léky taky něco stojí, zamražení embryí pokud vybydou je také nadstandard atd.atd. Nakoukni na: http://rodina.cz/…/journal.asp?… tam se vyskytují ceníky některých center.

Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
13.1.05 14:40

Ahoj Mikino,

ptáš se na ten nadstandard - například metoda ICSI (oplodnění odebraného vajíčka jednou spermií) - 8000,–, potom prodloužená kultivace embryí - 2500,–, zamražení embryí 5000,–, léky cca 4000,– plus nějaké drobnosti, takže přibližně jeden pokus v rámci těch „zdarma“ nás vyšel na cca 20.000,–. Pokud jdeš pak na transfer mražených embryí (tzv. KET) platíš rozmražení 5000,–, katetr, kterým ti je zavádějí 1700,– plus pár stovek za léky. v tom případě platí pojišťovna je lékařský výkon.
Nevím, jak je to v jiných zařízeních, ale asi to bude podobné, maximum určitě bude platit pojišťovna.
a co se týče vyšetření partnera - prvotně je to spermiogram - takže úplně bezbolestné, jen je před ním nutná několikadenní sex. abstinence. :) a na základě spermiogramu by vám řekli, jestli je třeba ještě partnera dál zkoumat. V našem případě to nutné nebylo, tak nevím jak to probíhá dál.

Velkou výhodou je, že to vlastně nebolí, je to spíš velká zátěž na psychiku a peněženku.
Každopádně hodně štěstí :P
Ahoj Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.05 00:02

Ahoj

Ne kazdy ma s Hloubetinem stejnou zkusenost, moje neni nejlepsi. Razim ten nazor, ze priplacim-li si, mela bych dostat o neco vice, nezli je zdarma. Z Hloubetina jsem po prvnim, pro me dost zdrcujicim pokusu, odesla. Doplaceli jsme „pouze“ 17.000,– Kc, oplodnilo se 1 vajicko po ICSI, embryo bylo zavedeno 2. den do delohy, ackoli jiz „zaostavalo“ za spravnym vyvojem a sance na uchyceni prakticky nebyla. Ja jsem si tim vsak vycerpala platny pokus a pltila 12.000,– misto 7.000,–, ktere se plati, nedojde-li k transferu.
Druhy pokus jsme absolovovali v Apolinari. Jedina platba byla za injekci na ICSI (6.000,– Kc, v lekarne), zbytek (mrazeni, prodlouzena kultivace), byl bez doplatku. Ale hlavne mi byla dukladne prozkoumana krev, zalecen vysoky prolaktin (40 misto 20!) a dnes mam doma 2 skoro osmimesicni kluky!
Ne vzdy plati, ze to nejdrazsi je i nejlepsi a vzhledem k tomu, ze jsou jen 3 pokusy, je dobre si nejprve ziskat co nejvice informaci.
Pisi svoji zkusenost zjm. proto, ze me pokus v Iscare velice psychicky rozhodil. Kdyz byl test negativni (do posledni chvile jsem doufala, menstruace mela jiz 4 dny zpozdeni a stale nikde), sestricka mi pouze ukoncila neschopenku s tim, ze k lekari mam jit az po menstruaci a ani ten mi potom nic moc nerekl, jen naznacil, ze nase sance nejsou nic moc.
Apolinare doporucuji vrele. Nema temer zadnou propagaci, nebot neni soukromy, ale vysledky ma skvele!
Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.05 00:04

Ahoj

Ne kazdy ma s Hloubetinem stejnou zkusenost, moje neni nejlepsi. Razim ten nazor, ze priplacim-li si, mela bych dostat o neco vice, nezli je zdarma. Z Hloubetina jsem po prvnim, pro me dost zdrcujicim pokusu, odesla. Doplaceli jsme „pouze“ 17.000,– Kc, oplodnilo se 1 vajicko po ICSI, embryo bylo zavedeno 2. den do delohy, ackoli jiz „zaostavalo“ za spravnym vyvojem a sance na uchyceni prakticky nebyla. Ja jsem si tim vsak vycerpala jden pokus hrazeny pojistovnou a na ICSI doplacela 12.000,– misto 7.000,–, ktere se plati, nedojde-li k transferu.
Druhy pokus jsme absolovovali v Apolinari. Jedina platba byla za injekci na ICSI (6.000,– Kc, v lekarne), zbytek (mrazeni, prodlouzena kultivace), byl bez doplatku. Ale hlavne mi byla dukladne prozkoumana krev, zalecen vysoky prolaktin (40 misto 20!) a dnes mam doma 2 skoro osmimesicni kluky!
Ne vzdy plati, ze to nejdrazsi je i nejlepsi a vzhledem k tomu, ze jsou jen 3 pokusy, je dobre si nejprve ziskat co nejvice informaci.
Pisi svoji zkusenost zjm. proto, ze me pokus v Iscare velice psychicky rozhodil. Kdyz byl test negativni (do posledni chvile jsem doufala, menstruace mela jiz 4 dny zpozdeni a stale nikde), sestricka mi pouze ukoncila neschopenku s tim, ze k lekari mam jit az po menstruaci a ani ten mi potom nic moc nerekl, jen naznacil, ze nase sance nejsou nic moc.
Apolinare doporucuji vrele. Nema temer zadnou propagaci, nebot neni soukromy, ale vysledky ma skvele!
Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.8.05 19:03

Ahoj holky,

máte někdo zkušenosti s CAR Art v Českých Budějovicích?
Chystám se tam a mám strach…

Ještě mám možnost jezdit do Plzně - máme tam kontakt - ale přece jenom je Plzeň dost daleko, všechno stojí strašně peněz.

Jsem z toho už tak moc unavená, díky za každou zprávu.
Ahoj
Barunka

• Nahlásit
  • Citovat
377
6.8.05 21:38

Ahoj Barunko.

Mám se senatoriem ART v Českých Budějovicích moc dobrou zkušenost.Sice je to už skoro 2 roky.Odeslal nás tam můj gynekolog,který tam shodou náhod pracuje a moc si ho chválím /Mudr.Špička/.
Na první návštěvu jsme šli asi po 14dnech po objednání a byl to normální pohovor o mém zdravotním stavu a mého manžela.Pak jsme byla vyšetřena,ultrazvuk a manžel byl na spermiogramu.
Při další návštěvě nám řekli výsledky a jaká metoda bude pro nás vhodná, podle cyklu se už začala plánovat stimulace.Já měla injekce Gonal F a Cetrotide,které mi píchala doma kamarádka podle rozpisu.Jezdila jsem tam na ultrazvuk a podle toho dr.zjišťoval,kdy proběhne ovuace a pak jsem měla přesně danou hodinu a den aplikace injekce Pregnyl.Do 48hodin musí být proveden odběr vajíček.V§bec nic to není,krátkodobá narkoza a jinak nic.Mohli jsme si připlatit za prodloženou kultivaci,kterou jsme využili.Vajíčka se déle v laboratoři rýhují a vyvíjí se a podle toho se transferují jen ty nejlepší.Transfer proběhl 5-tý den po odběru a zase v naprosté pohodě.Dostala jsem pak udržující léky Duphaston a pak už jen to čekání,jestli přijde nabo ne.
U nás to dopadlo nádherně na první pokus a za necelé 3 týdny má Niki 1.narozeniny.
Ať už se rozhodneš kamkoli,přeju Ti hodně štěstíčka a držím palečky,za všechno to trápení miminko stojí.Je to krása.Ještě k těm cenám injekce 1-100kč,ICSI 4000kč,prodloužená kultivace 2700kč.Celkem jsme platili 14000kč.Jsou to ceny z roku 2003.
Ahoj Naďa a Niki 11,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
6.8.05 22:49

Taky musím moc pochválit CAR a to Pronatal v Praze 4 Hodkovičkách.
Tři dlouhé roky jsme se snažili o mimíska a marně. Pak se to nakonec povedlo po inseminaci na první pokus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
11.8.05 17:32

Ahojky,

holky a nemůžete mi doporučit nějaké středisko nebo gynekologa v Plzni? Děkuji moc
Tulipán

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama