Potrat a pozdější problémy s otěhotněním

2
1.11.04 13:53

potrat

Dobry den,
v 7tt jsem prodelala samovolny potrat, na revizi jsem nebyla,pry neni treba. Trpim ruznymi gynekologickymi problemy,mame je v rodine. A proto mi lekar po prohlednuti delohy doporucil,abych se o dalsi mimi pokusila co nejdrive,ze je to pro me dobro. Zaskocilo me to, myslela jsem ze bych mela nejaky cas po potratu pockat. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti?
dekuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2304
1.11.04 14:37

Nejkratší doba co se doporučuje jsou 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.11.04 15:23

Ahojky Bugino,

taky mám za sebou samovolný potrat. Jeden doktor mi řekl počkat minimálně tři měsíce, další alespoň půl roku. Pak mi další řekl, ať nechám uplynout jeden menstruační cyklus a potom to zkoušet. Nakonec jsme se na to vybodli a já otěhotněla až po roce. Zatím je vše v pořádku, dnes jsme se dozvěděli, že budeme mít chlapečka :P 8) .
Sice je to bolestná událost, ale stává se to hodně často, většinou z neznámých příčin. Další těhu by už mělo být v pořádku. Já ještě před dalším otěhotněním užívala kyselinu listovou.
Snad jsem alespoň trochu pomohla.

Hezký den Šárka a mimi 31tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.11.04 15:24

Potrat v sedmém týdnu? Zlatíčko, já to měla 4×, ale u nás se tomu říká opožděná menstruace. Nikdy jsme nečekali půl roku a napotřetí se pokaždé zadařilo. Na těhotenství jsem se moc těšila, ale opravdu mi to i přes // na testu připadlo jako menses. Přeji ti ať se vám to co nejdřív podaří. Nečekej na nic když víš, že máš dělohu vyčištěnou. Po kyretáži by to bylo jinak, to bych jistě počkala aspoň toho čtvrt roku.
Sasi a dětičky

• Nahlásit
  • Citovat
2
1.11.04 16:20

Tak to já mám za sebou potraty dva. První se odehrál přesně na dušičky minulý rok. Probíhalo to dost bolestivě a taky jsem dost krvácela.
Když se mi to letost povedlo podruhé,myslela jsem si,že už to vydrží!Bohužel ,opět se neudrželo!Ale ani to nebolelo nějak zvlášť hodně (nemohla jsem sice pořádně chodit,ale dalo se to zvládnout) a ani jsem nekrvácela. Jen ze mě vyšel bílý hustý hlen a pak se mi ulevilo…Nikdo mi neřekl ani v jednom případě,proč se tak stalo!
Taky mi doktorka řekla,že to mám hned zkoušet a pak jsem na pohotovosti dostala strašně vynadáno od sestřičky,jak si to představuju chtít otěhotnět tak brzy po potratu (a to bylo dva měsíce po prvním potratu)
Jak se v tom má člověk vyznat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
1.11.04 16:31

Ahoj,
já jsem potratila v 6tt. Taky bez následků, nemusela jsem na kyretáž, nic. Doktor mi říkal, že se doporučuje počkat aspoň 1/4 roku, ale pokud se cítím ok, můžeme to zkusit po dalším menstruačním cyklu. No, otěhotněla jsem hned další měsíc :-) Teď jsem ve 30tt, vše je v naprostém pořádku, těhotenství mám zcela bezproblémové. Takže je to asi individuální.
Bugino, vím, že je to hrozný zážitek, ale neboj, všechno bude zapomenuto s dalšími // :-) Přeju ti hodně štěstí a další pokusy bych plánovala na základě tvého zdravotního stavu a taky psychické pohody.

Měj se, držím palečky.
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
1.11.04 17:00

Dekuji vam vsem, uklidnily jste me. Zazitek to opravdu nebyl nejlepsi.
Ale me spis slo o to,ze me dr vylozene doporucil otehotnet co nejdrive.At nic neodkladam, ze to pry pro mne bude nejlepsi(ze zdravotniho hlediska, ne psychiky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.11.04 11:20

ahoj,
pocula som ze to zavisi aj od toho kde nastala chyba. ak zlyhal system matky (moj pripad) je vhodne pockat 1/2roka. dr v nemonici mi sice povedal ze na co chcem cakat, ale moj dr odporucil 1/2roka.
a ked je to vyvojova vada plodu stacia 3mesiace, ale zas kazdy dr tvrdi uplne nieco ine. ja osobne verim svojmu dr u ktoreho som od mlada.
prajem uspesne snazenie az zacnete :lol:
danka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.11.04 11:30

Já mám za sebou 2 sam.potraty.V 12tta 7tt.Pokaždé nám řekli čekat 1/2roku.Tělo se prý musí zregenerovat.Teď mám 2 děti.9 let a 13 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
1930
2.11.04 17:22

Dneska jsem se vrátila z nemocnice, kde mi včera dělali revizi dělohy po zamlklém těhotenství v 9tt. Doktor mi řekl, že po ms, která by měla přijít za 4-6 týdnů, se můžeme snažit znovu. Jen mi doporučil na:,–(it na dva měsíce HA, prý pro rychlejší srovnání hormonů.
Před pěti lety jsem potratila také v 9 tt a bylo mi doporučeno počkat 1/2 roku.

Tak si teď vyberte :?
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
2.11.04 21:38

Ahoj Dadlo,
tak to můj doktor mi říkal, že po samovolném potratu nebude problém znovu otěhotnět a hormony se srovnají, což se bohužel nestalo. Na MS jsem čekala hodně dlouho a musela ji vyvolat Agolutinem.
BUde další těhotenství (jestli se podaří) rizikové? Prosím ty, kterým se podařilo donosit další těhotenství po potratu, jak to prožívaly. Určitě budu mít strach.
A dá se nějak zabránit dalšímu potratu? Jsou na to třeba nějaké prášky, myslím třeba Utrogestan na podpoření těhotenství, když už jednou nastal potrat? Bojím se,že se mi to stane znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.11.04 22:02

potrat

Ahoj,
já jsem potratila před měsícem- v 7.tt.Příčina neznámá. Dr. v nemocnici doporučila počkat s dalším těhu 1/2roku, moje dr. řekla, že stačí 1× odmenstruovat. tak nevím, ale raději počkám.
Ohledně té psychiky-taky se bojím, že při dalším těhu budu úzkostná.
Lenča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.11.04 22:02

Potraty se mohou opakovat,ale také nemusí.My jsme byli po druhém potratu na genetickém vyšetření a to dopadlo OK.Když jsem byla po třetí těhotná s dcerou moc jsme se báli.Nesměla jsem nic dělat a vše bylo v pohodě.Záleží také na tom,zdali jsi byla otevřená a následkem jsi potratila,nebo jestli to bylo zmlklé těhotenství-oba se mohou opakovat,ale otevření je horší komplikace-hrozí i předčasný porod.Neboj se a věř,vím je to moc těžké.Já dnes mám dvě těti narozené na 38 a 39 tt ,tak jsem příklad,že se vše v dobré obrátí.Hodně štěstí přeji.

• Nahlásit
  • Citovat
1512
3.11.04 10:11

podla mna sa tomu moc predist neda. aj ked lieky obsahujuce progesteron sa podavaju pri riziku potratu.
tiez sa velmi bojim. prisla som o mimi az v 3trimestry z neznamych pricin. normalne som dost aktivna, ale bojim sa ze na zaciatku druheho tehu si lahnem a nevstanem :lol: teda az k porodu.
ale zivot je dost dlhy na to aby som to neskusila aj 10× ked bude treba. z vlastnej skusenosti je podla mna najhorsi cas ked uz sa citim ok a snazenie musi pockat.
danka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
25.1.05 10:39

Ahoj holky,
chci se zeptat, jestli jste po spontáním potratu (cca 4-5tt) byli na čištění v nemocnici?
Já ho měla před půl rokem, v podstatě jsem odmentruovala. To jsem v nemocnici byla, ale ani mě nečistili, prý že to odešlo samo. Teď se mi to stalo znovu. Minulý týden jsem test měla slabě pozitivní, MS měla přijít v pátek 28.1. Bohužel včera mě začalo hrozně bolet břicho a MS dorazila. Dnes ráno jsem si dělala test - negativní. Krvácim dost, takže se asi čistim. Jeli by jste do nemocnice nebo ne? Přijde mi to zbytečný, ale zase nechci něco zanedbat. A mám problémy s uvolňováním z práce. Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama