Akné a depky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 20:53
Akné a depky

Ahoj všem,
Už jsem z toho hotová…je mi 18 let, a od 14 let asi nejspíš myslím, ze to bylo nějak po příchodu první menstruace, mne trápí akné, žádný jakoze velký zanícený boláky, ale malý červený, někdy bílý pupinky, pár na bradě, na levém spanku, a od lícních kostí výše k nosu, občas na nose a a a u úst..směrem dolu od licnich kosti mam plet úplně krásnou, tím ze se mi tam nedělají pupinky, tak tam nemam ani fleky po nich a krasne sjednocena a čistá plet…byla jsem z toho hotova kolem 15/16 roku a byla u kožního, predepsal mi skinoren, nezabral, pak jsem zkusila Diane 35-9 měsíců užívání, výsledek nic moc…a potok v 16 mi byl predepsan differin krem a zineryt a do měsíce jsem byla bez akné, fakt ze jo, par flicku tam bylo, ale jinak krásná plet…jenže do půl roka se mi to vrátila, teď v lete 2018 do bylo celkem fajn ale občas taky pupinky, jenže od září se mi to zhoršilo, pak zas zlepšilo, a na konci ledna ni byla předepsana Minerva kvůli akné, beru 2 plato, a po prvním se mi vylepšila plet, což jsem nečekala.,jenže teď zhoršení, ale asi jsem přišla na to proč..jsem pouzivala krem od LRP effaclar duo, a vyskakaly mi pupinky..dost­..pupinky casem zmiznou, ale co ty fličky, strašně špatně se hojí a proste dlouhou…já jsem z toho hotová…fakt jako chce se mi z toho brecet, nemam chut na nic..kvůli tomu to, vim, ze mi nikdo nic neporadite, ale já se potrebovala sverit…nutno podotknout, ze se stravuju zdravě, nejim bílý pečivo, čokoládu, sušenky, mléko nepiju, a nejim žádný fastfoody ani mastný jidla, denne sním hodne moc ovoce a zeleniny..a výpisu 2l vody + nějaký ty hrnky neslazeneho čaje..už fakt nevim jak dal

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 04.02.19 21:11

Ja jsem taky mivala a nic moc mi nepomahalo. Na koznim mi potom predepisovala takovy makeup na zakryti+hojeni. Nemela jsem to nijak moc, asi jako ty, mozna ani ne. A vim, kolik me to stalo trapeni. Me se to upravilo potom, co jsem skoncila s aktivnim hranim fotbalu, prestala jsem se tolik potit na trénincích a bylo. Dneska mam krasnou pleť a nic pro ni nedelam. Obcas mi prijde, ze cim min pece, tim lepsi. Ale to ti samozrejme neradim, radu vlastne nemam, jen ze te chapu, je to otrava.

Teri18
Stálice 67 příspěvků 04.02.19 21:15

@kacenka.sks je to hrozná otrava,každý rano vstavat dřív, aby ses namalovala a stejně ve vysledku , proste vypadas blbě i v make-upu

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 04.02.19 21:20

@Teri18 zkousela jsi tea tree olej? Ten mi pomáhá, pokud citim nejaky pupinek, tak ho hned namazu a vetsinou je pokoj.

Teri18
Stálice 67 příspěvků 04.02.19 21:22

@kacenka.sks zkoušela, ale to už je tak 3 roky zpět..já teď pouzivam zineryt, ale na ty vymácklý pupinky, na ty funguje skvěle, ale nechci si ho patlat všude po obličeji..děsně smrdi a vysusuje

Uživatel je onlineKristynka22
Kecalka 407 příspěvků 04.02.19 21:26

Nechci strašit, ale pokud bereš Minervu, tak počkej co se stane až jí vysadíš, nebo přejdeš na antinu s nižším množstvím hormonů :D Aby se k pupínkům nepřidal i problém s cyklem, ale to tě nebudu zbytečně strašit. To je fakt řešení, kvůli akné předepsat silnou antikoncepci a ještě tak mladé holce :cert: Já trpím hormonálním akné tak od 15, 16, teď je mi 23 a nyní v těhotenství je to ještě horší než před tím, ale co se dá dělat. Pomáhalo mi pleť poctivě čistit 2× denně, ale žádné drijáky, co pleť vysuší, jako krém mi výborně pomáhá Acneclear od Dermacolu, dále jsem si začala dělat peeling 1-2× týdně, pleťová maska 3× týdně a to mi pleť zlepšilo o hodně. Obličej po umytí osušit ubrousky nebo ručníkem, který budeš mít jen na obličej a měnit ho každý den nebo ob den, často měnit povlak na polštáři (klidně 2-3× týdně) a lokálně na pupínky používat tea tree olej, na celý obličej je dobrý levandulový olej- když mačkám pupínky a černé tečky a mám pak pleť šíleně zarudlou, namažu na noc a ráno krásně sjednocená pleť, navíc je antibakteriální a hojí drobné ranky, mívám taky jen takové ty malé, červené pupínky.

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 04.02.19 21:27

@Teri18 mrkni jeste na aknecolor jestli jsi nemela, ten jsem taky pouzivala. Je to makeup a zaroven leciva masticka.

Uživatel je onlineKristynka22
Kecalka 407 příspěvků 04.02.19 21:29

Jinak maska co používám je od Baley v pytlíčku za nějakých 18Kč 2 :lol: Je samozahřívací a fakt vidím výsledky, hlavně při pravidelném používání. A z krémů používám krom Dermacolu (ten moc nehydratuje) taky Baleu, nevím jak se přesně jmenuje, ale je určen na problematickou pleť, je v bílé tubě, cena kolem 80Kč a s pupínky nic nedělá, ale pomáhá dost efektivně předcházet tvorbě nových :palec:

Teri18
Stálice 67 příspěvků 04.02.19 21:33

@Kristynka22 já brala Diane 35, a po vysazeni se mi nestalo nic, cyklus zůstal pravidelný ale nepomohla mi ani nezhorsila,takže vkládám naději v Minervu, i když je stejného složení…
Já pouzivam 1 týdne peeling od Nivei myslím ze..a je docela fajn , ale asi bych si masky měla dávat častěji..co si myslis o olejickach? Potrebuju se zbavit flicku po akné a nevim jak na to, mam hodne citlivou plet, zacervenalou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 21:33

Ahoj, nemuze byt pricina nejaka alergie? Zkus se objednat na imunologii, ja tak dosla na duvod mych pupinku. Mela jsem alergii na mleko, od te doby co jsem asi na rok vysadila alergen jsem mela klid a doted uz muzu rict, ze jen sem tam se mi neco vytvori a i to neco mi zneprijemni dny..vim, nekomu se to muze zdat jako hloupost, ale presne v puberte jsem kvuli tomu taky brecela a kolikrat z toho mela fakt sileny stavy. Vecne puntikata, myslela jsem si, ze lidi koukaji jen na ty pupinky..sem tam jsem pro jistotu ani nevylezla z baraku, vazne chapu, je to problem, ale ver, ze kdyz ted vidim nekoho s bedary, vubec bych se mu nesmala, ani se na to kupovivu nijak nesoustredim. A nebo zeby z tve stramy me jeste napadlo hormony, ale to bych do toho asi sla v nejkrajnejsim pripade. Prasky neberu. Doufam, ze ti neco pomuze :palec:. Jinak na pupinky mi zabiral skvele bily prasek Sulfotion..

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 04.02.19 21:34

Holky ja vam jeste dam tip na super masku, jmenuje ss soaphoria s cernym uhlim a jilem. Je to pudr, rozmicha se v trose vody. Stalo to asi 200,ale vydrzi podle me na pul roku, delam si kazdy tyden, na cerne tecky je super. Pisou, ze je protizanetliva. Je pravda, ze od te doby co ji pouzivam, jsem snad nemela ani jeden pupinek. Ona uplne zatvrdne, necham ji tak hodku nebo co vydrzim a smeju. Potom jsem teda cervena jak rak, ale namazu si poradnou vrstvu kremu a rano mam plet jak miminko,,fakt :lol:

IvaX
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 04.02.19 21:35

Zkus přírodní kosmetiku Saloos, známá co má problématickou pleť si jí chválí. Já ji taky používám v kombinaci ještě s jinou (siberica). Věřím tomu, že ta pleť se časem spraví, když jí nebudeš patlat chemií, ale na druhou stranu bych ani nečekala okamžitý zázrak. Možná to zkus podpořit ještě zevnitř. Většinou bývá problém hlouběji a pupínky jsou už jen výsledek, že je něčo špatně. Jestli jsi ochotná zkusit bylinkové přípravky mrkni na firmu Serafin. Nedávno mi začaly padat vlasy, tak beru jejich kapsle na vlasy a zdá se mi to lepší. Na nemoci beru už dlouho tinktury a ty mám tedy ověřený, že mi zabírají. No každopádně, to je určitě na delší dobu, okamžitý efekt moc nečekej. Zkus si pročíst jejich stránky, paní to tam pěkně vysvětluje. Vše souvisí se vším, je potřeba dát do pořádku celé tělo a ne jen řešit pupinky. ;)

Příspěvek upraven 04.02.19 v 21:39

Teri18
Stálice 67 příspěvků 04.02.19 21:35

@kacenka.sks acnecolor jsem nezkousela, ale bojim se ze bych mi nesedl ani tmavý ani světly,tak jediné ze bych je koupila oba..ale dobry recenze jsem na nečetla, prej moc hutnej a vysusuje..já se s makeupem na určitých partii obličeje buď lesknu a na dalších loupam.. :think:

Teri18
Stálice 67 příspěvků 04.02.19 21:39

@IvaX diky za tip, mrknu na to.. :)
A taky zkusim se poohlidnout po nějaký lepsi dermatologii, kde by mi udělali rozbor pleti a tak

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 04.02.19 21:41

@Teri18 chapu, ja mam plet spis suchou. Me vyhovoval, zkusit muzes, stoji par korun. Ale tu masku bych ti fakt doporucila, stejne tak ten tea tree olej a dalsi prirodni produkty, vecer mazu kremem z levandule.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >