Akné a vrásky v dekoltu

74
14.4.21 13:15

akné a vrásky v dekoltu

Ahoj holky,
nemáte doporučení na něco proti akné a vráskám v dekoltu? Už jsem celkem zoufalá.. Mám to tam poďobaný jak nějakej puberťák a zároveň vrásky jako by mi bylo o 30 let víc :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16441
14.4.21 13:28

1. používat spf. vždycky když jdeš ven a nejsi zapnutá až ke krku. na obličej vždycky.
2. nepopužívat aviváž na svršky které mají přímý kontatk s kůží, používat nějaký prášek na praní pro ekzematiky.
3. popkud to akné tam kde se vyskytují i vlasy, tak na vlasy používat pouze hypoalergenní kosmetiku. případné parfemy a podobně nestříkat na holou kůži, zejména ne na krku.
4. začít suplementovat b-komplex, dvitamín, zinek a selen.
5. zajít si na alergologii si nechat vyloučit potravinov nesnášenlivosti.

O dekolt a ramena pečovat jako na obličej tedy čistit a hydratovat stejně jako obličej + kyselit nějakými aha/bha kyselinami, používat masky s jílem na regulaci mazu matlat na to věci s léčivými kyselinami jako je acetylsalicilová či azaelová.
Na večer zkus po čištění a hydrataci nějaké příppravky s retinoidy, popřípadě si zajdi na kožní pro retinol na předpis (teda pokud nekojíš a nehodláš těhotnět)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
14.4.21 13:37

@Ou Děkuji za odpověď :) O SPF jsem teď dost četla, takže to mám v plánu jako první.. Jinak já mám trochu akne i na zádech, ale tam to není nic hrozného. Měla jsem to už od 14 let, ale vyřešila to antikoncepce. Tu jsem před rokem vysadila a od té doby hrůza a děs :,( Na alergo chodím, alergii mám jen na roztoče. Na kožní chodím taky, ale nejdřív mi doktorka radila jen volně prodejný krémy a gely, které mi teda byly k ničemu a teď naposledy mi napsala antibiotikovou vodičku a to mi přijde, že je to ještě horší. Jdu tam zase za týden, tak uvidím…
O retinoidech jsem teď něco četla, chtěla jsem si to koupit, ale pak jsem zjistila že to nesmí těhotné a my se snažíme o mimčo.
Jinak už pár dní přemýšlím, jestli se může třeba AHA peeling a kyseliny používat i v oblasti dekoltu, takže děkuji za odpověď :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
14.4.21 16:23

Jestli to akné vázané na cyklus, tak začni užívat drmek okolo 200 mg denně - trošku to srovná cyklus a je to dobré na početí.

A teda klíčem je ta péče, pravidelná a dlouhodov

péče znamená

• jemné čištění
  • nedráždivá hydratace
  • kyselení
  • spf
  • účinné látky jako je zinek, niacinamid, kys. acetylsalicilová a podobně. Prostě se o dekolt i krk starat jako o obličej.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
14.4.21 19:45

@Ou zatím jsem brala gynex, ale zkusím tedy drmek 🙂 moc děkuji za rady, lámala jsem si s tím poslední dny hlavu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat