Akné - póry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klaraslunicko
Kecalka 291 příspěvků 11.09.19 17:18
Akné -póry

Ahojky holky, nevíte prosím některá co s porama? Furt se zanáší, porad, proste se jich nemuzubzbavit, už jsem vyzkoušela tolik kosmetiky, že svět neviděl i masky, všechno, proste se to nehne :(..mám i takový dírky po nich sem tam :(

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12796 příspěvků 11.09.19 17:30

Zkoušela jsi na čištění kosmetické očko? Koupila jsem ho pubertální dceři na černé tečky a jsme nadšené obě. No a pak se prostě přijmout taková, jaká jsi. Někdo má prostě aknozní pleť a nenadělá s tím nic, i kdyby se stavěl na hlavu. Já osobně mám třeba spoustu mikdojizviček po celém obličeji. Holt to jistí kvalitní makeup a jede se dál.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1397 příspěvků 11.09.19 17:33

Ja myslim ze kdo na toto trpime, mame to z velke casti geneticky a jen tak se jich nezbavime. Netrpim na akne, je mi pres 30, ale cerne tecky na nose jsou klasika… da se to vysusovat/stahovat pripravkama s alkoholem, ale to si zas narusis plet, to asi nema cenu, ani chozeni ke kosmeticce mi to uplne nespravilo :nevim:

Klaraslunicko
Kecalka 291 příspěvků 11.09.19 17:53

Taky mě přijde, že s tím kosmeticka prd nadela a uklidnuju se make upem, ale jsou proste dny, kdy nesnáším svoji pleť, asi ty jizvicky mě štvou nejvíc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 20:31

Kolik ti je let? U kožní, aby ti udělala hormonal. profil jsi byla?? Já mám z krve potvrzené že mám víc mužských hormonů a s tím spátna, mastici se pleť celoživotně souvisí, nic s tím prý nenadělám, může se to zlepšit braním HA k tomu určené, mne se to teda moc nezlepšilo, až v těhotenství, to jsem měla fakt na mě pěknou pleť, po cc 3.mesici kojení se to postupně vrací do starých kolejí :(, jedině co opravdu zabralo byl dryák curacne (roaccutane), ale s tím jsou spojené rizika…

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 11.09.19 20:37

To není zanášení z venků, ale oxidace mazu, co jde zevnitř.

To co potřebuješ dělat je především pleť moc nedráždit a příliš divoce nevysušovat, aby neprodukovala více mazu.

Na pročištění chceš používat šetrný enzymatický peeling na citlivou pleť - třeba tenhle je fajn. Tak jednou, maximálě dvakrát týdně.

https://www.notino.cz/…cky-peeling/

A mezi tím používat co nejméně dráždivou kosmetiku a nějaké astringedntí tonikum.
Klíčové je jemné čištění - hlasuju za nějakou pěnu, třeba sensitive Balea z DM, za pár korun.
Po omytí a opláchnutí namazat tím tonikem
fajn je třeba vilín

https://www.biooo.cz/…p-12601.html

nebo citron
https://www.biooo.cz/…p-11777.html

Ale bude fungovat i ředěný jablečný ocet.

A na očištěnou pleť pak používej něco s retionidy či retinoly.

Zkusila bych tohle (je to velmi spolehlivý eshop, vracení případně není problém)
https://theordinary.com/…qualane-30ml

Případně zkus nějakou řadu z dermatokosmetiky co se prodává v lékárně. Jde o jemné čištění, toniazci, něco kyselého na peeling a hojivý, protizánětlivý krém či sérum.

Zároveň je potřeba nějakou dobu, než se pleť srovná a zklidní, tj alespoň 3 měsíce nasadit zdravý režim, žádné kouření, ideálně žádný alkohol, nic smaženého, minimum sladkého, hodně ovoce, zeleniny, vlákniny, zdravých tuků, hlídat si aby si opravdu pořádně pila a příapdně suplementovat rybí tuk, b-komplex a selen se zinkem.

scentini
Závislačka 3685 příspěvků 11.09.19 20:38

Me pomaha ultrazvukova spachtle, retinol, kyseliny na oblicej a prijmout se takova, jaka jsem. Budu mit 27 a s akne a teckam, jizvama bojuji od 13. Nekdy je hur, nekdy lip.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 11.09.19 20:52

Jo a hlavně nepoužívej žádné přípravky z drogerie, nebo i lepší kosmetiky s nápisem na mastnou pleť a nebo na akné - to jsou větišnou jen hodně dráždivé věci, které narušují přirozené vlastnosti pleti a vede to k tomu, že se víc zaněcuje a víc ucpává.

To co hledáš jsou přípravky na citlivou pleť, hypoalergenní, případně pro ekzematiky. Primárně hydratační a hojivé.

Klaraslunicko
Kecalka 291 příspěvků 13.09.19 22:45
právě ,že jsem u kožní byla a hormony mám všechny v cajku ,myslela jsem si ,že má víc mužských ,ale podle výsledku proste úplně vše v normě :woman_facepalming: @Anonymní píše:
Kolik ti je let? U kožní, aby ti udělala hormonal. profil jsi byla?? Já mám z krve potvrzené že mám víc mužských hormonů a s tím spátna, mastici se pleť celoživotně souvisí, nic s tím prý nenadělám, může se to zlepšit braním HA k tomu určené, mne se to teda moc nezlepšilo, až v těhotenství, to jsem měla fakt na mě pěknou pleť, po cc 3.mesici kojení se to postupně vrací do starých kolejí :(, jedině co opravdu zabralo byl dryák curacne (roaccutane), ale s tím jsou spojené rizika…
Váš příspěvek
Reklama