Akné v dospělosti?

Anonymní
30.6.20 11:45

Akné v dospělosti?

Ahoj,

trápí mě docela ošklivé akné, které se mi dělá převážně na tvářích a vboblasti krku. Pubertu už mám dávno za sebou a i když jsem momentálně těhotná, tak mě takto problémová pleť trápila ještě před otěhotněním.
Když jsem v pubertě trápilo akné, nechala jsem si předepsat HA a když jsem je před rokem po dlouhé době vysadila, akné se mi opravdu velmi rozjelo. Během užívání HA jsem měla pleť krásnou, hebkou, bez pupínků. Bez HA mám opravdu velmi osklivou pleť.
Máte někdo podobný problém a jak jste situaci resili? Nechci si zase nechat předepsat nejake prasky, uz jen proto, ze ted nemuzu a zjevne po vysazeni by to bylo zase to same.
Budu rada za vase rady. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7847
30.6.20 12:01

Jak jsi na tom se štítnou žlázou? Měla jsem fakt děsnou pleť, než jsem zjistila dvě věci - hypofunkci štítné žlázy, a že nemám mastnou pleť, ale suchou - a proto, čím víc ji vysušuju, tím víc se snaží zamastit a tvoří se pupínky. Takže místo přípravků na mastnou pleť se mažu oleji a husntými krémy a je to v pohodě. Ale samozřejmě to není univerzální řešení, chce to zjistit, v čem je u Tebe problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1353
30.6.20 12:12

Detox, v tehu blbé ale najela byhh na protikvasinkovou dietu, tzn vysadit cukry, mléko, bílou mouku co nejvíce. Jist hodně zelené zeleniny. Kůže je odrazem střev. Doporučila bych chlorellu ale začínat v těhotenství asi není ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1353
30.6.20 12:16

@Ba-stet souhlasím s tím typem pleti. Vždy jsem myslela, že mám mastnou a musím vysusovat a bylo to horší, i mastná pleť může a často je právě dehydratovana. A bacha na kosmetiku a zacpani kůže. Jinak já chodila na kosmetiku na hydrafacial takový přístroj, který mi vycucal snad hektolitry oleje z obličeje a musím říct, ze to pomohlo šíleně. Naštěstí v těhotenství jsem měla pleť jak dětskou prdylku a celkem to zůstalo, ale v pubertě i později jsem dost trpěla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12810
30.6.20 12:25

Me pomohla az antikoncepce Yadine. Jinak jsem mela antibiotika, ruzne masti, kremy.. Nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17800
30.6.20 12:27

Na tohle téma je tu vícero diskuzí, mrkni, už jsem tam psala ;)
Taky mě trápí jako dospělou stále akné :roll: :? ale hormonální akntikoncepcí bych to neřešila.

https://www.emimino.cz/…akne-349195/?…

https://www.emimino.cz/…rankovani/2/?…

https://www.emimino.cz/…akne-360396/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
30.6.20 12:28

No pokud během užívání HA byla pleť dobrá a mimo užívání špatná, tak za to může hladina ženských hormonů - nedostatek progesteronu způsobuje ono akné, trpí tím dost žen, způsobuje i špinění, PMS, i proto u puberťáků najednou vyskočí akné, protože jim začnou fungovat hormony a tělo se to snaží zpracovávat… Určitě ne přímo střevo nebo štítná žláza (hypofunkce ŠŽ by nedovolila jen tak udržet těhotenství), jak tu zaznělo, po střevě a štítce bych šla v případě, že pleť při užívání HA i bez ní je stále stejná - tam pak evidentně hormony nehrají roli a problém začíná jinde.

Nyní jste těhotná, neřešila bych to, zbytečné nervy, tělo funguje úplně jinak, hormony jsou najednou na jiné hladině než před otěhotněním, tělo si na to zvyká jako v pubertě a prostě reaguje. S tím nic nyní neuděláte. Já nyní při druhém těhu mám také akné, u prvního těhu jsem měla pleť nádhernou. Mně se ovšem raší pod vlasy na čele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12810
30.6.20 12:53

Ja jsem treba mela plet krasnou jen behem těhotenství.
Ale me se dělaly sileny bolaky, ktery jsem mela i mesic a dele nez to ustoupuko, nekdy jsem musela i na Bukovku na kozni, kde mi davali dren.
Ta antikoncepce me štve, ale jw to u me jediny způsob.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
30.6.20 15:36

Péče, péče péče… zajdi k dermatoložce, aby ti určila tvůj typ pleti. Jako v prvním příspěvku - mám také mastnou pleť, ale dehydratovanou. Žádný oleje, ty ucpávají póry a z těch máš pupínky. Sestře hodně pomohla kosmetička. Jak ale začne tlačit čokoládu nebo kofolu, tak je zase tam, kde byla. V těhotenství s tím ale neuděláš podle mě nic, protože těžko přijdeš na příčinu. A ještě nerýpat, nerýpat, nerýpat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
včera v 13:14
@marketak5 píše:
Detox, v tehu blbé ale najela byhh na protikvasinkovou dietu, tzn vysadit cukry, mléko, bílou mouku co nejvíce. Jist hodně zelené zeleniny. Kůže je odrazem střev. Doporučila bych chlorellu ale začínat v těhotenství asi není ok.

Tak mě toto nepomohlo. Miluju jogurty a mliko, vyřadila jsem i toto na více než půl roku, jim zdravě, piju jen neslazene čaje, čistou vodu, sladké téměř vůbec, pečivo jen tmavé, zitne, celozrnné… A pleť se nezlepsila. Holt někdo s tím bojuje… Poprvé vidím zlepšení pleti od třinácti let až teď, kdy je mi 31 a jsem na začátku devátého měsíce. Pleť se mi zlepšila a je téměř bez pupínku mezi sedmým a osmým měsícem těhotenství. Z ničeho nic. Po patnácti letech se nestydím jít bez makeupu venku! Kdo nezná, nepochopí. Držím palce. Kup si Sudokrem a maž si ho místo nočního krému. Dělám to od půlky těhotenství a pomohlo to asi jako jediné. Chce to čas, ale zkus.

• Nahlásit
  • Citovat
33
včera v 13:36

V prvním těhotenství a pak při kojení krásná plet, čekala jsem kluka. Po odstavení zase pupinky jak puberták.
Tedka podruhé je to asi holka- jsem pupinkovata až na prdeli. :nevim:
Používám normálně skinoren nebo sudokrem- taková jistota na to nejhorší.

Jinak dieta, co mi pomohla obsahovala velké množství ořechů a ryb a bobulovin. Byla to taková knížka z výprodeje od Dr. Perricone Clear Skin Prescription z roku 2004. Ale je to finančně náročné jíst jen ryby, ořechy a spoustu zeleniny. Pomáhá mi přestat jíst cukry- žádné buchty, sušenky nebo čokolády. Chleba jen ten lisovaný se semínky… Ale kdo by to vydržel celý život?? :zed:
Chemicky peeling jsem zkoušela, není to na trvalo.
Dobrá zpráva je, že mastná pleť nemá tolik vrásek. Budeme krásné i v 60. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama