Aktivity při nemoci ( dítě rok a půl )

4.12.19 13:05

Aktivity při nemoci ( dítě rok a půl )

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak by jste trávily den doma s rok a půl starým klukem když je nemocný a vy taky. Dochází mi nápady a on i přes nemoc má tolik energie. Ven nemůžeme a tak jsme uvězněni doma. Nějaké tipy prosím? Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1706
4.12.19 13:26

Maly má stejne. Patla vodove omalovánky, staví kostky, ráno tak na půl hodiny krtka, hrajeme si s papírovýma zviratama od Svojtky, hraje si s hracím psem, mazlí mickeyho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
4.12.19 13:29

A pekli jsme perníky. Mohl válet a vykrajovat a ujidat testo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 13:50

Ahoj nepsala jsi co už děláte :-) malá je jen o chlup starší, nejvíc u nás frčí kostky (máme takové ty měkké od maa maa), malování pastelkama (na vodovky bych neměla nervy se přiznám), prohlížení knížek a časopisů (kdyby ho nudily ty jeho, zkusila bych nějaké dospělácké s obrázky - recepty třeba :-) - baví jí občas i sedět v ohrádce a ukazovat knížku plyšákům, co si posadí kolem sebe… jo a včera jsem jí po delší době vytáhla takovou tu „vkládačku“ a hrála si s tím snad hodinu…a nebo cokoli nového, co je doma…nedávno dostala misku špuntů od vína a děsně si s nima vyhrála, včera zase přerovnávala ořechy (celé ve skořápce) z misky na talíř a zpátky…asi bych prošmejdila, co je doma a normálně si s tím nehraje, a nechala ho s tím něco podnikat vsedě :-)

jo a hrozně jí baví zkoušet se sama oblíkat, tak bych mu vrazila ponožku třeba a ať si jí zkouší nasadit…nevím teda jak moc je nemocný, aby se u toho nevyčerpal, je to pro ně docela náročný :-) nebo to možná už umí to by ho pak nenadchlo :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 13:51
@hospodki píše: …hrajeme si s papírovýma zviratama od Svojtky

co to prosím je??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 13:53

Btw doporučuju knížku „Víš, co má v plínce myš“ to je u nás hit už dlouho…s chozením na nočník to teda zatím moc nepomáhá, ale prohlížet si jí chce pořád dokola :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 14:09

@emimi_zuzka no on je dost akční už jsme malovali, jezdí po bytě na motorce, prohlizime knížky a učíme se jak dělají zviratka nebo skladame zviratka do otvoru ( nevím název ) ale jeho nejvíc baví věci co nesmí :D hrabat se mi v papirech, nebo vezme mop a vytirá :grinning: :grinning: já jsem upřímně dost hotová nechapu kde se to v něm bere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 14:58
@Leonarose píše:
já jsem upřímně dost hotová nechapu kde se to v něm bere.

to bude tím, že je doma a je mu očividně líp už :-) tak mu zkus dát nějaké ty nové věci na hraní (z toho, co je doma) nebo ho nech legálně páchat (ať si škube starý noviny nebo hrabe v šuplíku ponožek - to mi připomnělo, mojí malou baví třídit se mnou ponožky a sundavat/věšet prádlo…miluje kolíčky, ty jsi mu zkusila dát? než zjistí, že se mu to nepovede zmáčkout, docela to trvá :-) jo a nedávno jsem jí vlastně schovala různý věci pod neprůhledný šátek na zem (kostku, míček, kelímek, autíčko atd) a shora hledala a hádala, co to je (nejdřív jsem jí ukázala, co tam dávám), docela jí to bavilo…

jo a babička nám teď přinesla nějaký časopis Šikula - jsou tam obrázky, některý stránky jsou jako omalovánky, to se jí taky líbí… a co pexeso to už jste zkusili? to tak před půl rokem frčelo děsně…dala jsem jí nějaký ovocno-zeleninový a pořád to prohlížela a dávala do krabičky a pak vyhazovala, nebo jsem jí ukazovala, co je co…jak se s tím dá udělat dost nepořádek (hodně malých kartiček), tak jí to bavilo moc…jo a nafukovací balonek na šňůrku, to přinesla prababička a je to hit dlouhodobě :-D taková blbost a je z toho nadšená úplně…normálně balónek na šňůrku a buď to tahá za sebou, nebo do toho kope a pinká do něj..akorát s ním i dost pobíhá, ale zas jestli už ti jezdí doma na motorce, tak asi úplně v klidu být nemusí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 15:01

Jo a super věc je zametání - když ti vytírá, může i zametat :-)) to malou baví už min. půl roku, drapne smetáček a lopatku a „zametá“ se mnou i sama…dokonce má už i svoje dětský od tety :-) jeden čas i řvala, když jsem jí to po půl hodině chtěla vzít, teď už je to lepší :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
4.12.19 19:28

@emimi_zuzka kousky se vyloupou z knížky a sestaví, pal se daji zase zandat. Ukázala jsem mu jak zvířátka pochodují, ze v knížce jedí trávu a pijí z rybníku co je na jedné stránce

Edit. Z megaknihy za 38 kc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 20:45

@hospodki to vypadá vtipně :-) moc díky za fotku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
4.12.19 23:55

@emimi_zuzka je to tvrdý karton a když se na web prokliknes z Heureka, tak to vyjde na směšný peníze. Jinak to je dražší. Ťape si s tím sám, vždycky si bere koníka a mě strčí kravu a že se jdou napít :mrgreen: mají i něco s kočkou a psem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1627
6.12.19 18:18

@hospodki tak díky moc za tip. Dělala jsem zrovna objednávku na megaknihách a toto tam přihodila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
6.12.19 18:58

@123Soňa tak snad se bude líbit. Kamarádky dcera má taky nějaký zvířata a hraje si prakticky cele dny jen s tim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama