Batole období vzdoru?

Anonymní
3.12.19 11:14

Batole období vzdoru?

Maminky jdu si trochu postěžovat jsem abnormálně unavená měla jsem to už v těhotenství kdybych mohla spím 24hod denně a mě to strašně štve… ale teď k tomu postěžovani.
V sobotu jsme oslavili malého první rok miluji ho nadevše ale je to tak strašně ubrecene dite od narození…
Teď je nemocný do toho mu nejspíše rostou zuby já vím že za to nemůže ale já jsem tak strašně psychicky i fyzicky vyšťavena do toho jsem si našla brigádu protože dost špatně vycházíme s penězi takže to do toho vůbec nepřidá i když je přítel příkladný otec a zastane stejnou práci doma jako já.
Jedná babička o malého nemá vůbec zájem viděla ho asi 2* ale je to prostě p…a řekla nam že to není žádná vykendova babička, no a druhá babička ho má sice ráda koupi mu cokoli ale má prostě radši 1 první vnouče teď ještě měla sestra nějaké problémy s přítelem tak se nastěhovala k ní takže teď se ta láska ještě víc prohloubí ale k věci mě by prostě jen stacilo kdyby si ho někdo vzal na 2 nebo 3 hodinky na procházku cokoli kamkoli aby i s přítelem jsme měli chvilku,,klidu'' a čas pro sebe ale bohužel :/
Jen sem se chtěla trochu vyzpovídat nemám bohužel komu příteli nechci přidelavat starostí a přiznávat ze to prostě jaksi nezvládám a máme ani sestře bohužel nemůžu protože ty na mě vychrli kolik toho mají ony a bla bla…
Tak díky za přečtení a za vás čas :) nějaký povzbudivý komentář bych brala :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15531
3.12.19 11:23

No roční batole je na období vzdoru ještě moc mrňavé. Dítě spíš reaguje na to, že u vás je složitá atmosféra, takže je taky nešŤastné a neumí to řešit jinak, než že to dá najevo a doufá, že to dospělí nějak zařídí a budou víc v klidu. No je to mimino, že…

Hele - nemáš nějakou kamarádku s dítětem podobného věku - že byste se domlouvali, že ve třeba ve středu odpoledne si vezmeš na hlídání její dítě a ona bude mít 2-3 hodinky času a ve čtvrtek zase ona pohlídá tvoje.

S babičkou se zkus domluvit na nějaké finxní datum, tak jednou, dvakrát v měsíci. To zvládne a tím že se nastěhovala k sestře, tak velmi rychle zjistí, že vlastně potřebuje od tama občas vypadnout.

Stejně tak zaveď sobotní tatínkovské dopoledne. Prostě v sobotu ráno otec bere svého potomka pryč z baráku a nějak se spolu zabaví. Ty to nekontroluješ, nepřipravuješ, nehlídáš, neřešíš, jen se potkáte někde na oběd venku, abys nemusela vařit velké jídlo - klidně jen přines chleba s něčím a teplou si udělejte až večeři, pokud potřebuješte šetřit a tudíž si nedáte jídlo v nějaké restauraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
3.12.19 12:19

Já čekala další srdceryvný popis uvztekaného batolete a ono jde vlastně jen o babičky :mrgreen: Období vzdoru přichází až po 2.roce, spíš ke třetímu. S těmi babičkami každopádně nic neuděláš, je to jejich rozhodnutí a vynutit si zájem prostě nejde.
A na hlídání- co nějaké kámošky v okolí? Maminky s dětmi, které potkáváš venku? Hlídání často nabízí maminky na MD, které si chtějí přivydělat. Na chůvu asi peníze nemáte, i když studentky si berou kolem 150,–/hodinu, to by vás snad na jeden večer v měsíci nepoložilo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
11.12.19 15:35

Z Vašeho povídání cítím trochu strach, jestli jste dobrá máma a jestli všechno zvládnete a jestli bude syn v pořádku. Pokud se mýlím, tak se omlouvám. :) A kdybyste neměla ty strachy, užívala byste si to mateřství a těšila se z prvních narozenin?
Jestli je přítel příkladný otec, mohl by být i příkladný partner a měl by být ten první, komu se svěříte. Chápu, že přítele nechcete zatěžovat a že byste chtěli mít pár hodin jen pro sebe, ale je-li přítel vnímavý, nemůže to svěření se jemu ublížit ani jednomu. :)
Určitě je strašně těžké se někomu svěřit nebo dokonce požádat o pomoc, protože jste se pomoci nedočkala už zamlada a máte strach z odmítnutí. Ale co horšího se může stát, než že Vás někdo odmítne? Možná, že někdo překvapí a pomůže. třeba zrovna Váš přítel… :) I kdyby jenom tím, že Vás vyslechne a obejme?
Přeji hodně sil a trpělivosti a kdybyste se chtěla ještě něco dozvědět, klidně napište :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat