Reklama

akutni pomoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baru.v
Stálice 70 příspěvků 14.05.09 21:39
akutni pomoc

ahoj maminky, prosim o akutni pomoc. Honzika dneska cely den trapi brisko, ocividne jsem snedla neco, co mu nedela dobre. Mam doma Sab Simplex a premyslim, ze bych mu ho dala pred dalsim kojeni, jen nevim, jestli ty kapky zaberou hned a bude to mit efekt na to dalsi kojeni, nebo jestli je potreba brat ho pravidelne, aby se nejaky ucinek projevil.

Reklama

Reakce:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 14.05.09 21:40

Baru, už je to teda nějaký ten pátek, co jsem kojila, ale náš pan dětský doktor říkal, že se musí Sab brát pravidelně, aby pomáhal.
Zkus nahřátou plínu na bříško, masáž.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 14.05.09 21:41

baru, nemas rektalni trubičku? ta by asi pomohla hned - a taky by jsi zjistila jestli jsou to fakt prdy. Sab tak 2-3 dny..anebo proste prohřát bříško a promasírovat (neboj se toho, pořádne mu to promačkej..)
a pořád pláče?

baru.v
Stálice 70 příspěvků 14.05.09 21:45

ja jsem si rikala, ze to urco nebude zabirat hned :-( je to ocividne z kojeni, protoze se zacne kroutit tak pul hodiny po kojeni a breci, jako by ho na noze brali. Rektalni trubicku nemam, ale vrazila jsem mu do zadecku teplomer, okamzite se vyprdel a uklidnil se, ale jen do dalsiho kojeni :-( Ted jsem mu dala teply obklad na brisko, tak uz pul hodiny spi, ale za pul hodiny jdeme znova kojit, zak se obavam, ze to zacne nanovo :-( ach jo, ja si nejsem vubec vedoma, ze bych jedla neco problematickyho :-(

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 14.05.09 22:01

U nas pomahalo dat ke me na bricho nebo nahrat pytlik, proste teplo, ale těch rad na brisko je spousta. U nas to treba bylo tak, ze ji trapily prdiky hlavne po Sab simplexu. Jo a nemusela jsi ani snist nic problematickyho, staci kdyz se proste naloka vzduchu a to brisko proste boli a nekdy to ani nema pricinu - proste ten travici trakt jeste neni zvykly a musi se zabehnout. Tak preju pevne nervy.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 14.05.09 22:11

jojo jý furt taky přemyšlela co delam spatne. Prikládala jsem tak, aby se cele kojeni nepustil (nechytl dalsi bublinu), nejedla skoro nic,co by jn náznakem mohlo nedýmat.. pila čaje. Zjistila jsem že nezabírá nic. Ted jim všecko a pohoda, je už prostě větší a umí to zpracovat. Co zabírá u jednoho může u druhého mít uplne opačný ucinek (čaje, ten sabík). Já mám teda po ruce i ted kuličky noball ( jako espum..), jim probiotika biogaia žvýkací aji jakysi Lactobacily..
ale řekla bych že jsme to prostě museli přežít..já vím, on se tak prosebně kouká - mami pomoc!ale vydrž. já už při tom největším řvu jsem si ho položila vedle sebe do postele a on řval jak siréna - nic jsem neděla jen ho hladila a utěšovala. Neboj, on se s tím popere..no, i když před 2 ma mesicama bych tytko kecy který ted pisu snad ani nečetla..
no, omlouvam se za zmatený příspěvek, mám hlavu jinde u jiné maminky, která ani ten prdo řev neuslyší..achjo..

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 14.05.09 22:24

nám nejvíc pomohl kmínový odvar - do šálku dát lžičku kmínu, zalít vodou. Dávala jsem cca 5× 2 ml denně. Pak jsem teda ale nepila ty čaje a kapky jsem dávala Baby calm, ale moc radši nemíchat, aby to nemělo pačný účinek.

Na akutní příhody cvičit nožkama, dávat na bříško a nebo teploměr (a ani při opakovaném použití to nemělo vliv na to, že by holka zlenivěla a zvykla si - ani jedna). Jinak pecičkový polštářek z DM.

Ono to přejde, jen nebudu slibovat kdy.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.09 23:09

Nejlíp pomuže rourka.Já rourkovala i preventivně a nikdy ho pak bříško nebolelo a vždy byl v pohodě a nikdy nebrečel.Když začal lézt začal prdět uplně sám bez jakýkoliv práce :wink:

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 14.05.09 23:25

Co vím, tak Sab simplex obsahuje látku, která snižuje množství pěny, která se ve střevech při trávení mlíčka vytvoří. Takže podle mého názoru funguje na vypité mlíčko ⇒ pokud máš pocit, že jsi snědla něco nedobrého, tak zafunguje. Nevím, jestli vyřeší nahromaděné problémy (a nahromaděné prdíky), ale už by se to alespoň nemělo zhoršovat.
To že na některé mimi Sab simplex funguje a na jiné moc ne, to je bohužel asi fakt. Tvrdí to moc lidí. U nás fungoval a stačilo jenom pár kapek ráno a večer.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 15.05.09 08:59

Sabík je podle mě placebo pro maminčin dobrý pocit… Existují kapičky Lefax, nebo tak nějak a ty prý působí mnohem líp… Jinak opravdu akutní pomoc je ta nahřátá plena a masáž… jo a neboj se přitlačit, prďolka si max. ublinkne, jinak se mu nemůže nic stát.....

baru.v
Stálice 70 příspěvků 15.05.09 09:11

Diky moc vsem za postrehy! Nakonec byla noc relativne klidna, dvakrat jsem mu vrazila do zadecku teplomer, to mu ulevilo okamzite. A davala jsem teply obklad na brisko, a ted spinka, tak doufam, ze mu to chvilku vydrzi :-)

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 15.05.09 09:43
lacenka píše:
Sabík je podle mě placebo pro maminčin dobrý pocit… Existují kapičky Lefax, nebo tak nějak a ty prý působí mnohem líp… Jinak opravdu akutní pomoc je ta nahřátá plena a masáž… jo a neboj se přitlačit, prďolka si max. ublinkne, jinak se mu nemůže nic stát.....

tak pak je Lefax placebo taky. Oba mají shodné složení. Rozdíl je prý v látce obsažené v podané dávce.

Jinak Lefax nám zabíral na starší taky lépe než Sab

wwpetule
Kecalka 304 příspěvků 15.05.09 11:21

Ahojky tak my jsme trpěli na prdy asi do 5měs. a nepomohlo nic ani Sab ani lefax a to jsem hodně omezila jídelníček. Pak mě známí doporučily BabyCalm a to jediné nám pomohlo dávali jsme ho až do 7měs.ale musíš ho užívat opravdu pravidelně. Jinak rek.rourka je taky dobrá ale chce to jen tak 1×za 2-3dny u některých dětí si může konečník zvyknout a pak se ti sam nevykaka. Tak ti přeji hodně zdaru a nebolavé bříško.

PetraV
Kecalka 212 příspěvků 15.05.09 21:41

Ahoj nám taky pomohl BabyCalm (Filip ale nebyl kojeny), pak ještě olejíček na bříško od Weledy a teplo (máme nahřívacího pejska od Farlinu, ale možná bych doporučovala spíš ty pecičky, pejsek stojí skoro 500. Co takhle zkusit pít fenyklový čaj (ty ne prcek, tak hodinu před kojením)? Ale fakt je, že někdy nezabere prostě nic, Filip na to hodně terpěl kolem třetího měsíce se to uklidnilo samo. Na akutní stavy je skvělá masáž bříška a zmáčknutí akupresurních bodů, jsou dva vodorovně po obou stranách pupíčku asi ve vzdálenosti půl až 1 cm od pupíku (uděláš prsty klasické véčko a drobet to tam zmáčkneš, určitě to najdeš), zmáčkni asi 3 mm hluboko, jen aby se trochu prohla kůže, jemný tlak a zakruž - po směru hodinových ručiček je to preventivně, když trošku přitlačíš víc a zakroutíš na druhou stranu, je to na okamžitou úlevu. Filipovi to pomáhalo. Každopádně držím palce, ať to rychle přejde.

P. S. Kdyby se to opakovalo, zkus probiotické kapky, ty se taky osvědčily, Filip je kvůli zácpě užívá dodones. Je tu řada diskusí, jestli ano a kde je koupit nejlevněji, stačí když zadáš do vyhledávače probiotické kapky.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 18.05.09 17:16

Sab a lefax by mělo být téměř to samé. akorát lefax má lepší systém dávkování :) nám Sab třeba vůbec nekapal… placebo to není, zabírá i u dospělých.. :)

co se týká stravy, já jsem se teda vůbec neomezovala… může mi prosím někdo nějak logicky vysvětlit, jak by se mohlo to, co nadýmá mě - květák zelí, kapusta - dostat do mlíka a nadýmat dítě? já na způsob nepřišla a můj muž lékař totiž pravil, že to je pitomost, a tak jsem i v 6nedělí baštila zelí. a Vojta s tím neměl problém…

myslím totiž, že prdění, koliky, svíjení apod. je - možná bohužel - čistě záležitost prcků, jejich zažívacího traktu, a ne toho, co sníme my matky… 8) a proto si taky myslím, že protože je to prcka problém, u každého může být příčina jiná, někdy lefax/Sab zabere, někdy ne-e… :)

na probiotika věřím, při problémech dáváme Vojtovi lacidofil. je to i pro dospělé, jednu kapsli rozpustím do mlíka.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >