Akutní vs. plánovaný císař

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ewanka
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 02.08.19 21:12
Akutní vs. plánovaný císař

Najdu tady maminku, která zažila oba typy sekce?

Já 1. porod: praskla voda v 38+6tt, porod nepostupoval po 30 hodinách vyvolávací tabletka, obrovské bolesti, po dvou hodinách epidural, po dalsich 2 hodinach dalsi epidural, po treti dalce epiduralu jsem omdlela, malemu klesaly ozvy, rychle na sal, tam dalsi davka epiduralu. Narodil se po 46 hodinách od prasknutí vody. Na JIP zhruba 15 hodin, rekonvalescence dlouha, tyden dva jsem se nemohla sama posadit. Dva mesice necitila bricho. Mliko nebylo. Stres, horecky, koprivky, zanety v prsu, deprese.

Ted me ceka druhy porod. Bude to planovana sekce. A tak se chci zeptat, jestli je mozne, ze nasledky budou mirnejsi?

Reakce:
Térouš
Echt Kelišová 8704 příspěvků 02.08.19 21:23

@ewanka já první akutní sekce, ale hodně brzo 28.tyden. Hojení s horečkou. Bolest jsem příliš nevnímala, ale vím, že jsem nebyla déle schopna se o sebe starat. Druhý císař plánovaný, v Podolí se snažili a bylo to celkově lepší. V pondělí jdu na třetí

aknadar
Kecalka 487 příspěvků 02.08.19 21:28

Já tedy zažila 2× plánovaný a myslím, že to budeš mít určitě víc v pohodě. A hlavně žádných 46 hodin, ale rychlovka. Držím palce ať všechno klapne :mavam:

Markéta80
Hvězda diskuse 45884 příspěvků 02.08.19 21:28

@ewanka plánovaný je lepší. Je to v klidu. první plánovaný a fakt klídek. pak dvě akutní a psychika nic moc když nevíš co je špatně :? Nejlépe jsme se hojila po třetím :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 21:38

První také akutní sekce kvůli zakloněné hlavičcce - totální anestezie, někdy po jedné v noci, ráno mě vzbudili, kolem poledne odvezli na pokoj, kolem asi páté první sprcha. Malou mi nosili na přisátí, ale jinak mi to přišlo v pohodě.
druhý „plánovaná“ sekce kvůli úniku plodovky, spinální anestezie, malou mi sice ukázali a dali „pochovat“ hned po vytáhnutí, pak mě převezli na nějaký speciální pokoj, kde jsem ležela 24 hodin, až pak na normální pokoj. Následky byly pro mě asi horší, ošklivější jizva, ošklivější zážitek ze sálu a těch následných 24 hodin, oblblá a prakticky o samotě bylo taky nekonečných. Ale asi to bylo tím, že ta první akutní sekce proběhla celkem v pořádku.

Nerada dávám anonym, ale pro mě jsou to citlivé údaje. Obě sekce v Podolí.

sediza
Závislačka 2730 příspěvků 02.08.19 22:06

Tak to je jasný, že plánovaná sekce je víc v pohode. Člověk se nevyčerpá porodem. Záleží co komu sedí, jestli spinalni anestezie nebo celkovka. A hlavne poprvé je clovek ze všeho hotovej. Ted jste uz zkusená matka. Podruhé to bude mnohem lepší.

Kukacka123
Závislačka 3992 příspěvků 02.08.19 22:30
@Anonymní píše:
První také akutní sekce kvůli zakloněné hlavičcce - totální anestezie, někdy po jedné v noci, ráno mě vzbudili, kolem poledne odvezli na pokoj, kolem asi páté první sprcha. Malou mi nosili na přisátí, ale jinak mi to přišlo v pohodě.
druhý „plánovaná“ sekce kvůli úniku plodovky, spinální anestezie, malou mi sice ukázali a dali „pochovat“ hned po vytáhnutí, pak mě převezli na nějaký speciální pokoj, kde jsem ležela 24 hodin, až pak na normální pokoj. Následky byly pro mě asi horší, ošklivější jizva, ošklivější zážitek ze sálu a těch následných 24 hodin, oblblá a prakticky o samotě bylo taky nekonečných. Ale asi to bylo tím, že ta první akutní sekce proběhla celkem v pořádku.Nerada dávám anonym, ale pro mě jsou to citlivé údaje. Obě sekce v Podolí.

Po spinalu bys nemela byt oblbnuta ne? :think: to ti znecitlivi jen spodek ;) respektive jsem mela akutniho cisare se spinalem a oblbnuta jsem teda nebyla a to jsem byla vysilena dost ;) napichli ho dobre? :think: ze spolubydlici ho mela napichnutej spatne a i nemohla dychat na sale, tak sla do celkove anestezie…

Diana69
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 02.08.19 22:30

Já měla první císař akutní.. celkova markíza.. 3 dny jsem byla mimo mlíko se netvorilo..jizva bolela dlouho..atd
Teď druhý císař sice neplánovaně ale byla jsem spinalem a úplný kaficko. kojila jsem, byla jsem v klidu…samozřejmě jizva bolela..Ale.jsem měsíc po porodu a v klidu :) :) neboj se toho

Kukacka123
Závislačka 3992 příspěvků 02.08.19 22:32

Mam za sebou akutni a naprosto v pohode - myslim teda hojeni a dalsi dny. Nejhorsi prvni vstavani, pak uz lepsi a lepsi. I kdyz jsem jeste asi dva dny chodila jak babca v predklonu, tak dobry. A pak uz jsem o tom temer nevedela :) kojila jsem hned a celkova rekonvalescence pohoda :) pri dalsim tehotenstvi me pravdepodobne ceka planovany CS diky okolnostem, tak jsem zvedava :think: ale verim, ze to bude lepsi, jak pisou holky. Nebudes vysilena z bolesti, vis, co te cca ceka…tak drzim palce :kytka:

Příspěvek upraven 02.08.19 v 22:33

katyna1984
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 02.08.19 22:32

Mě tedy přišla plánovaná nejhorší.

3× sekce, 2× akutní. První v celkové po 26 hodinách kontrakcí po dvou minutách, hojení celkem ok, fungovala jsem více méně po 3 dnech.
Druhá akutní po 8 hodinách kontrakcí pro velkou bolest jizvy mezi kontrakcema, spinal, druhý den jsem s sebou sice sekla ve sprše, ale od té chvíle vše úplně v pohodě, bolesti skoro žádné, hned jsem chodila vzpřímeně, z postele vstávala v pohodě..
Třetí byl plánovaný. To čekání bylo strašně, noc předtím jsem stejně nespala, klepala jsem se nervozitou, bylo to jako čekání na popravu 8o Spinal, po vyndání malého se mi udělalo hrozně zle. Bolesti poté hrozné, poprvé jsem si nechávala dát léky, mlátila jsem pěstí do stolku vedle postele než zabraly, protože to aspoň trochu tu bolest přebilo. Předkloněná jsem chodila určitě týden, vstát z postele bylo peklo.

Takže za mě byly akutní mnohem lepší pro tělo i pro duši.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 22:35

@ewanka určitě to může být i lepší. Já jsem měla teda akutní císař po cca 90 hodinách utrpení při vyvolavanem porodu, porod nepostupoval. Bylo to v celkové anestezii. Dva dny na JIP, transfuze krve, první den jsem se citila jako by mě zkopal kůň…ale od třetího dne už to šlo dobře, snažila jsem se co nejvíce hýbat, hojení bylo ok, bez komplikací. 7.den po porodu jsem zvládla lehkou asi 2 hodinovou procházku s kočárkem a 8.den jsem už normálně řídila a jela na vytažení stehů, s malou k dr., tahala jsem vajico, malou, kočár…Tak přeju taky dobré hojení a určitě to bude tentokrát lepší ;)

Zdeni86
Kecalka 248 příspěvků 02.08.19 22:36

Taky. Prvni akutni po 30 hodinach, porod nepostupoval, padaly ozvy. Pak jsem byla dost mimo, mliko nic moc, celkove to bylo hrozny. Druhej byl planovanej, ale porod zacal sam. I tak se cisar stihl, ve spinalu. Bylo to moc hezky diky personalu. Ja byla v klidu, nic nebolelo, malyho jsem videla hned a pak mi ho drzeli u hlavy, abychom se ponufnali :). Bolest nebyla tak hrozna jako u prvniho a z porodnice jsem odchazela plne rozkojena a hlavne s dobrym pocitem. Preju taky tak pekny zazitek ;)

Dunkey
Stálice 81 příspěvků 02.08.19 22:45

Já mám za sebou jen akutní císař a hrozné, nejdřív několik transfúzní, motala se mi hlava, pak teploty, krevní srazenina v jizve, takže několik dní jsem
dochazela na čištění jizvy jelikož mi to doma prasklo a nakonec jsem z cevkovani měla zánět mocaku. Hojení také nic moc, a do dneska (3 roky) po porodu mě jizva bolí pokaždé když to mám dostat, nebo když jsem oslabená tak se mi pod jízdou vytvoří boulicka ( prý uzlina) a bolí to tak že mi na tom vadí i spodní prádlo :oops: za mě hrůza, ale doktorka mi říkala, ať se nebojím dalsiho porodu, že plánovaný CS je vždy lepší ;)

ewanka
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 03.08.19 20:23

Diky moc vsem! Mam z toho respekt, ceka me to za 11 dni a asi bych radsi, kdyby se to do te doby rozjelo samo… Presne proto, ze stejne noc predtim spat nebudu atd… No zvladly jste to vy, holky, zvladnu to taky! Ale blby je, ze uz mam doma toho dvouleteho rostaka a uz nebudu moct jen tak lezet a jen kojit :nevim: Tak doufam, ze to bude probihat lip

Váš příspěvek
Reklama