Porod, co byste udělaly jinak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 26.07.19 10:43
Porod jinak

Dobrý den,

Vím, že diskuzí na téma porod je tu hodně, ale toto typicky jsem nenašla, jen kouskovaně.
Ráda bych se zeptala Vás maminek, co jste už rodily, jaký jste měly průběh porodu, a tím navazující hlavní dotaz, jestli byste dnes udělaly něco jinak. Měly nebo naopak neměly porodní plán. Zda Vám vyhovoval přístup personálu? Jestli byste rodily dnes jinde. Nebo zda byste byly déle doma, než byste vyjely. Případně, zda byste šly po porodu domu a zvolily porod ambulantní. Jestli byste si naplánovaly na porod něco, co vám chyběl (teď úplně hloupě, třeba větrák, protože tam bylo horko :mrgreen: ), nebo byste vše nechaly, jak bylo. Či byste zvolily dnes nějaký extrém - rodit doma (nechci se nikoho dotknout, pro mě to trochu extrém je), ale tato diskuze je spíš pro mě taková anketa a zážitky z porodu.
Když přispějete, budu ráda a děkuji za Váš čas. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 26.07.19 10:46

BTW: Já rodila pro KP sekcí, moc variant jsem tedy na výběr neměla, ale vždy jsem chtěla rodit přirozeně, co nejdéle být doma, a v případě, že by nebyly komplikace, možná bych šla domů i dříve, než za 72 hodin.
Což je ale pouze sen, praxe je jistě jiná, a v mém případě, jsem prostě věděla, ze se 13.9., narodi má dcera sekci a v nemocnici budu 6-7dni.
Vše super. Jen na oddělení šestinedělí jsem byla trochu hysterka, že chci domu, ale nikdo mi neublizoval, ani dceři, jen ty hormony jsem nejak nedokázala ovládat :)

Lekninka91
Extra třída :D 10779 příspěvků 26.07.19 10:50

Nerodila bych vubec :lol: :lol: :lol:

Bylo to hrozny, ale nic bych asi jinal nechtela. Bylo mi to jedno, hlavne, abych to uz mela za sebou :mrgreen:

M-77
Kecalka 144 příspěvků 26.07.19 10:53

2×SP, 1×forceps… Nu. Asi bych si před porodem víc odpočinula a víc myslela na sebe: dala si dobré jídlo, čaj, četla si a odpočívala. Než se honit za vším možným, zvlášť před prvním. Manžel by víc pracoval, aby si já mohla odpočinout a já bych nedělala hrdinku :-)
Do porodnice - přišlo mi to fajn, možná bych si vzala víc sebevědomí - že dítě porodím a dobře! A že mi milí zlatí porodníci k tomu mají pomoct. Tuhle mantru bych si asi dala do hlavy - před druhým jsem to tak udělala a bylo to lepší :-)

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 26.07.19 10:53

@Tiffany1
Asi bych chtěla počkat a nevyvolávat porod. Ale měla jsem těhucukrovku a doktorka trvala na nepřenášení. Pak to trvalo 2 dny a kluk šel stejně sekcí. Kdybych si mohla vybrat, rodila bych o pár let dřív. Doma nikdy.

sakota
Kelišová 6057 příspěvků 26.07.19 10:54

U prvniho porodu bych si nenechavala predtim delat Hamiltona, ale pockala bych, az to zacne samo (a mala by treba dorotovala uz predtim a porod by byl kratsi a snesitelnejsi. I kdyz kdo vi…) U druheho bych se nesnazila za kazdou cenu jeste spat a odpocivat „nez se to rozjede“, ale chodila a trochu to tim popohnala. ;)

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 26.07.19 10:55

Dva porody první strašné modlila se ať už je to za mnou myslela jsme že se rozletím na milion kousků :mrgreen: druhý docela pohoda ale vyvolávaný ale nemůžu říct ani půl slova špatného ale věděla jsem do čeho už jdu tak se připravovala na bolesti :jazyk: ale malý měl silnou žloutenku tak něco podobného jsem měla jak ty na šestinedělí chtěla jsem už domu

Čičorečka
Závislačka 2813 příspěvků 26.07.19 10:56

Kdybych si mohla vybrat, tak bych si přála, aby mi nepraskla předčasně voda :lol: jinak bych ale nic neměnila, byla jsem spokojená. Já ale neměla žádná očekávání a přání kromě zdravého dítěte. Jsem taková nenáročná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 10:58

Rodila jsem 3×. Jeden z mých porodů byl už předem trochu rizikový a komplikovanější, tam bych o ničem nepolemizovala a ani zpětně u něj nemám pocit, že by na jeho průběhu bylo vhodné cokoliv měnit. Nechala jsem to u něj čistě na zkušenostech porodníků a zpětně to vnímám jako to nejlepší možné rozhodnutí.
U dalších dvou (oba nekomplikované rychlovky), jsem měla po porodu pocit, že bych to zvládla i doma. :lol: Případně, že bych nejraději hned odešla. No, zůstala jsem, i proto, že jsem neměla domluveného pediatra na převzetí dítěte po ambulantním porodu.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 26.07.19 10:58

První porod před 10 lety jsem měla vyvolavany narvali do mě oxytocin a nevím co všechno dalšího, skákali mi po břiše a dceru vzali a dostala jsem jí až oblečenou a to jen na 30 minut pak mi ji na víc jak hodinu odnesli a já trubka vyjukaná prvorodicka jsem je nechala :zed: na druhý porod před 2 lety jsem byla líp připravená a měla jsem porodní plán :lol: žádný zásahy pokud to nebude nezbytně nutný, bonding atd atd. :lol: no nakonec plán ani nebyl potřeba porod byl prekotny a dcera byla venku 40 minut od první kontrakce a bez zásahů neměli ani šanci stihnout do toho zasahovat :lol: a to se rozhodovali že mě pošlou domů ze to porod určitě není :roll: no nestihli se ani dohodnout a dcera byla venku :lol: než doběhli z vedlejší místnosti tak jsem na dvě zatlaceni měla dceru u sebe, na zvážení jsem jim jí půjčila když jsem šla do sprchy a na pokoj jsem si jí odnasela sebou :srdce: a nikdo ani nenaznacil že by to mělo být jinak a to to byla stejná porodnice jako před 10 lety když se narodila první
Takže první tam bych změnila asi všechno u druhý nic vlastně jsem si jí porodila v porodnici ale úplně sama :D

Příspěvek upraven 26.07.19 v 10:59

Uživatel je onlinemau-mau
Závislačka 4342 příspěvků 26.07.19 10:59

@Tiffany1 co to je? :lol: dneska na vážno, jo? Dobře. První je postižené, tam bych změnila všechno. Hlavně porodnici. Druhé je zdravé, tam bych změnila jen, aby mu nerozřízli při sekci hlavu a neřekli, že je hluchej, když není, že se překoukli :roll: To byly teda horký chvilky, než přišli, že se spletli, a že slyší. :cert: A třetí mě čeká za cca 2 týdny a tam se těším, že se dohodneme na datu a že už nebudou žádná překvapení :pankac: A hlavně na zdravé miminko :srdce:

Kačus82
Echt Kelišová 7752 příspěvků 26.07.19 11:02

To me taky zajima. Ja mela prvni akutni sekce a bylo to cele v silenem stresu. Ja nepripravena, manzel taky ne, myslim, ze se kluk zacal dusit i kvuli tomu, nechtela jsem ho pustit. Mela jsem dlouho silene vycitky, ze jsem to nezvladla. Tentokrat- pokud pujde vse normalne, tak chlapa u porodu vynecham, vezmu si dulu, urcite komfortnejsi porodnice (abych mohla „odpocivat“ i jinde nez na te porodni koze nebo na zachode :mrgreen: ). Ale urcite jsem rada, ze byl blizko operacni sal. Jo a jeste: ty testy na tlumice bolesti si necham udelat zavcasu a ne, az ty bolesti budou nesnesitelné…

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 26.07.19 11:04

@mau-mau Ahoooj Kocko, tak ja uz si rikala, ze jsi snad v porodnici, kdyz te nikde nevidim :). No, me to zajima. Ta sekce byla proste, jak plánovana operace, nic přirozeného… tak me zajima, kdo si to prirozene odzil, jestli by proste neco u dalsiho udelal jinak… a to vubec ne ve vztahu k doktorum. I kdyz, chapu, ze přístup personalu muze radikálně zmenit pohled na samotny porod…

Kačus82
Echt Kelišová 7752 příspěvků 26.07.19 11:05

@mau-mau jezisi, tak to je mazec 8o drzim palce ted

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 26.07.19 11:08

@mau-mau Ten prvni porod… při porodu se to stalo nebo VVV?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama