Porod na Islandu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dixita
Nováček 6 příspěvků 24.07.19 19:56
Porod na Islandu

Ahooojte :mavam:
Chtěla jsem se zeptat, zda některá z vás naprožila těhotenství a porod na Islandu? Měla bych pár otázek, zejména co se týče mateřské, jména a příjmení děťátka u nesezdaných párů, zda jsou potřeba nějaké dolumenty z ČR, jako např z matriky a pod. Termin porodu mam až po novem roce, kazdopadne do CR letím za 2 týdny a mela bych rada vse nachystane, protoze do porodu uz se do česka nedostanu. Diky za odpovědi.-))

Reakce:
ZuzaTeri
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 24.07.19 20:03

Zeptala bych se na patřičném úřadě a budeš vědět na jistotu.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 24.07.19 20:29

Hodně záleží na tom, kdo je otec, jestli jste manželé atd. Dále jsou specifická pravidla pro každý stát, tak si zavolej na velvyslanectví ČR pod které spadá Island, asi Oslo? Oni ti řeknou, co a jak.

Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 25.07.19 09:09
@Dixita píše:
Ahooojte :mavam:
Chtěla jsem se zeptat, zda některá z vás naprožila těhotenství a porod na Islandu? Měla bych pár otázek, zejména co se týče mateřské, jména a příjmení děťátka u nesezdaných párů, zda jsou potřeba nějaké dolumenty z ČR, jako např z matriky a pod. Termin porodu mam až po novem roce, kazdopadne do CR letím za 2 týdny a mela bych rada vse nachystane, protoze do porodu uz se do česka nedostanu. Diky za odpovědi.-))

Ty žiješ na Islandu?

Dixita
Nováček 6 příspěvků 25.07.19 09:24

@ZuzaTeri Na urad se dostanu az v den odletu, jelikoz to mam do Reykjaviku pre 300 km.
@Janina81 Na velvyslanectvi v Oslu jsem volala a odkazali me na Honorarni generalni konzulat. Tam mam domluvenou opet zchuzku v den odletu.
Jsem zvedava jak to vse stihnu, protoze na to budu mit jen neco malo pres hodku :lol:
Proto jsem zlusila emimino, jestli uz nekdo meresil podobnou situaci.
@Enmamma Ano, druhym rokem. :pankac:

Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 25.07.19 09:45
@Dixita píše:
@ZuzaTeri Na urad se dostanu az v den odletu, jelikoz to mam do Reykjaviku pre 300 km.
@Janina81 Na velvyslanectvi v Oslu jsem volala a odkazali me na Honorarni generalni konzulat. Tam mam domluvenou opet zchuzku v den odletu.
Jsem zvedava jak to vse stihnu, protoze na to budu mit jen neco malo pres hodku :lol:
Proto jsem zlusila emimino, jestli uz nekdo meresil podobnou situaci.
@Enmamma Ano, druhym rokem. :pankac:

Můj sen je podívat se na Island. Jaké to tam je? Jak se tam domluvím. Bohužel umím jen česky a špatně německy. Plánuji se začít učit dánsky. V Německu se ale domluvím dobře i se svou špatnou němčinou. Jakou mají islanďané mentalitu?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 25.07.19 11:31

@Dixita
Jak říkám, záleží, kdo je otec a zda jste svoji. Jinak se všechny věci zařizují až po porodu (ve většině zemí, třeba na Kypru je to tak, že si rodiče po porodu domluví schůzku na velvyslanectví, vyplní několik formulářů, musí je podepsat, předloží rodný list matky, cestovní pas matky (pokud ona je ten, kdo má české občanství), pokud mají oba české občanství, tak předloží oba dva, dále pokud jsou manželé, tak oddací list, rodný list dítěte, pokud nejsou manželé, tak musí být ještě otcovství (to se v různých zemích prokazuje jinak, třeba na Kypru je to prohlášení před soudem). Zaplatí se poplatky a velvyslanectví to pošle nejdřív na Prahu 1 a poté se to přeposílá do Brna k vystavení českého rodného listu.

Váš příspěvek
Reklama