Mám strach a obavy z porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 14:08
Mám strach a obavy, porod

Ahoj holky, musím se vypovídat, nemám komu kamarádky to nechápou a pro mamku naprosto neomluvitelné, takže se s ní o tom mluvit nedá.
Jde o to, že za 3 měsíce mám termín porodu, vychází mi o víkend, ale pochybuju, tě to tak bude. No každopádně jde o partnera, on by chtěl být u porodu a u mě když se to stane, ale má práci, kde je prostě celý týden na cestách po zahraničí a tak jak jsme to měli v plánu - aby si vybral dovolenou v listopadu (má ji hodně málo jim dávají dovolenou) - par dnu před a po termínu mu šéf zavrhnul - to mu neschválí, že nemá lidi místo něho :nevim: no a otcovskou, že mu dá až tak 14 dní po porodu - což je mi už asi k ničemu, ale aspoň něco.
Jenže já mám strach, jsme na vesnici a když mě to chytne a on tu nebude. Vím, že za to přítel nemůže a že ho to taky užírá, když nebude u narození a svého syna, ovšem dovolenou neměl snad za celý rok ještě nikdy - nemají lidi prý, kteří umí jeho práci. Ovsem právě proto jsme to rekli předem, jenže pro ně je nepochopitelné uvolnit manžela na 14 dní :nevim: já v práci prostě dovolenou dostala, když jsem si ji naplánovala tak mě to trochu děsí co budu dělat. Jako mám kousek mamku, ta pomůže, ale otec a přítel je prostě nenahraditelný :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
M-A
Kecalka 447 příspěvků 21.07.19 14:16

3 mesice je jeste dlouha doba, nestresuj se tim co neovlivnis a bud v klidu. Jen se zeptam, pritel neni nikdy nemocny?? ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 14:17

Pokud je partner v praci tak nenahraditelný, jak to vypada, zkusila bych v praci sdelit, ze uvazuji o odchodu vzhledem k tomu, ze nechapou, ze prace nemuze byt dulezitejsi nez narozeni vlastniho ditete :zed: A to jsem zamestnavatel. Kdyby mi zamestnanec rekl, ze chce byt u porodu sveho ditete, nenapadlo by me mu nevyhovet. Co kdyby byl nemocny?! Taky prece bude v praci chybet.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 21.07.19 14:17

To chapu. I tve obavy. Mel by si to volno proste vzit a hotovo, dupnout si. Na jednu stranu nema sef lidi a nikoho kdo to umi, tim padem vyhazovu bych se nebala. Tohle uz se nikdy opakovat nebude..kazdy porod je jiny :nevim:

Šmoulice
Kelišová 7417 příspěvků 21.07.19 14:24

A to si chlap jako neumí dupnout? Zvlášť, když je tak strášně moc nenahraditelný?
Bych řekla šéfovi, že si prostě dovolenou beru a jestli se mu to nelíbí, tak ať mě klidně vyhodí.
Protože narození dítěte je důležitější.
A otcovskou to samé. ;)

Zabatko
Závislačka 4804 příspěvků 21.07.19 14:38

Pokud je nenahraditelný a jeho práci nikdo jiný neumí, tak by si naopak měl klást podmínky on a ne že nemůže být u svého narozeného dítěte, kolikrát za život se člověku narodí dítě? Nemůže být práce důležitější než narození vlastního dítěte. Měl by být tvrdší a nebo si najít jinou práci.

Pantalaimon
Kecalka 212 příspěvků 21.07.19 14:44

A nemá náhodou 2 dny volna ze zákona při narození dítěte..

Lalelale
Kelišová 5300 příspěvků 21.07.19 17:52
@Anonymní píše:
Pokud je partner v praci tak nenahraditelný, jak to vypada, zkusila bych v praci sdelit, ze uvazuji o odchodu vzhledem k tomu, ze nechapou, ze prace nemuze byt dulezitejsi nez narozeni vlastniho ditete :zed: A to jsem zamestnavatel. Kdyby mi zamestnanec rekl, ze chce byt u porodu sveho ditete, nenapadlo by me mu nevyhovet. Co kdyby byl nemocny?! Taky prece bude v praci chybet.

Jj naprostý souhlas. Sice se na to zakladatelka neptala, ale nesmet si vzít volno ani kvůli narození dítěte, rychle bych s nimi byla hotová…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 19:03

Děkuji za odpovědi. Ono je to takové složitější. Naopak mají k zaměstnancům dobrý vztah jako k přátelům a snaží se ve všem vyhovět a přítel má tu práci rád, šefa i kolegy, jenže pokud jde o takový kšeft, ktery by hlavně měl stát delší dobu už to nevydrží. Naopak v tom hraje roli i to, že přítel nechce zklamat ani je. Jenže na úkor toho se nechává uchlácholit a hází stranou, že ta situace jednou přijde.
Jedná se o řidiče. A na jeho trasu nemají nikoho, kdo to odjede a stát auto nemůže, přišli by o stáli kšeft.
Já si to představovala tak, že termín mám v sobotu, tedy to doma je a tak nějak okolo termínu před i po pár dnů dovolené a až se miminko narodí pak tu otcovskou. Vlastně ho chtějí nahnat do práce i až budu v porodnici, on neprotestuje. Já nevím jestli jako chlap to vidí jinak, ale já teda čekala že bude doma a starat se o moje psy a aby doma bylo uklizeno a vše připraveno a navštěvovat nás a ne že pojede někam do zahraničí. Mě těší, že ho práce baví, ale když vidím, že šéf mu zamítne dovolenou u prvorozeného dítěte a on tedy poslechne i když sám řekne, že ho to bude mrzet, ale šéf prostě řekl. 8o
Já mám prostě strach, hlavně z toho že bydlím někde XXX km od porodnice a jsem tu sama se psy, sousedi chataři aspoň ta mamka je nedaleko a spolehlivá, ovšem podpora přítele je úplně něco jineho.
Sám odpoví že přijde o důležité chvíle, že jak řekl šéf, že je to u tohohle povolání prostě tak. Ovsem sám by chtěl a to vím. Nedávno jsem šla na velký UZV, také ho nechtěli pustit, měli nám říci co čekáme a taky byl pryč na cestách, musel…ale jel opravdu co mohl, aby se alespoň dostal do města, kde probíhalo vyšetření a tam jsem si ho vyzvedla a byl i rad. Chápu, řekl to skoro na poslední chvíli a proto šel teď prosit dřív a s tímhle přišel :nevim:

Šmoulice
Kelišová 7417 příspěvků 21.07.19 19:13
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi. Ono je to takové složitější. Naopak mají k zaměstnancům dobrý vztah jako k přátelům a snaží se ve všem vyhovět a přítel má tu práci rád, šefa i kolegy, jenže pokud jde o takový kšeft, ktery by hlavně měl stát delší dobu už to nevydrží. Naopak v tom hraje roli i to, že přítel nechce zklamat ani je. Jenže na úkor toho se nechává uchlácholit a hází stranou, že ta situace jednou přijde.
Jedná se o řidiče. A na jeho trasu nemají nikoho, kdo to odjede a stát auto nemůže, přišli by o stáli kšeft.
Já si to představovala tak, že termín mám v sobotu, tedy to doma je a tak nějak okolo termínu před i po pár dnů dovolené a až se miminko narodí pak tu otcovskou. Vlastně ho chtějí nahnat do práce i až budu v porodnici, on neprotestuje. Já nevím jestli jako chlap to vidí jinak, ale já teda čekala že bude doma a starat se o moje psy a aby doma bylo uklizeno a vše připraveno a navštěvovat nás a ne že pojede někam do zahraničí. Mě těší, že ho práce baví, ale když vidím, že šéf mu zamítne dovolenou u prvorozeného dítěte a on tedy poslechne i když sám řekne, že ho to bude mrzet, ale šéf prostě řekl. 8o
Já mám prostě strach, hlavně z toho že bydlím někde XXX km od porodnice a jsem tu sama se psy, sousedi chataři aspoň ta mamka je nedaleko a spolehlivá, ovšem podpora přítele je úplně něco jineho.
Sám odpoví že přijde o důležité chvíle, že jak řekl šéf, že je to u tohohle povolání prostě tak. Ovsem sám by chtěl a to vím. Nedávno jsem šla na velký UZV, také ho nechtěli pustit, měli nám říci co čekáme a taky byl pryč na cestách, musel…ale jel opravdu co mohl, aby se alespoň dostal do města, kde probíhalo vyšetření a tam jsem si ho vyzvedla a byl i rad. Chápu, řekl to skoro na poslední chvíli a proto šel teď prosit dřív a s tímhle přišel :nevim:

To si jako děláš srandu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
On dělá JENOM řidiče a takového humbuku kolem?
To mi jako netvrď, že auto, kamion, dodávku, ponorku, či vzducholoď, nebo čím to jezdí, za něj nemůže vzít někdo jinej :mrgreen: :mrgreen:

A pokud bude chlap radši v práci, aniž by si to pokusil nějak domluvit, tak bych mu řekla ať si tam už zůstane, když je mu to přednější :roll: :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 20:03

@Šmoulice Ano. Řidiče kamionu, ale jezdí zahraničí a stálé výrobky pro fabriky a bohužel ne každý řidič to odjede a kór týden, dva, když ani řidiče nemají (jezdí svou trasu) a tedy, zase by jim chyběl na jinou atd.. on třeba chce tu dovolenou, chce být doma a u porodu a právě proto si to šel zařídit teď, aby mu nemohlo říci, že na poslední chvíli to nejde, ale překvapilo mě, že se nechal odbít tím, že mu 14dni v kuse nedají a že otcovskou může mít až ten další týden po porodu nikoli ten co se vrátíme s malým. Holky já to taky nechápu, mě přijde hlavně, že mu ani zatím nedochází jak porod probíhá a vůbec, že mě nechá doma samotnou, protože šéf nemá lidi :nevim: popravdě jen doufám, že s rostoucím bříškem a poradnymi kopanci mu to brzy dojde, hádat se kvůli tomu nechci, spousta žen u porodu může neměla a také to zvládli, mě to jen děsí jsem prvorodička a vůbec nevím jak to vše zvládnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 20:05

V co nejbližší době chci nakoupit pomalu vybavičku, zatím doma nemáme nic tak třeba až to bude mít na očích :nevim:

Šmoulice
Kelišová 7417 příspěvků 21.07.19 20:17
@Anonymní píše:
@Šmoulice Ano. Řidiče kamionu, ale jezdí zahraničí a stálé výrobky pro fabriky a bohužel ne každý řidič to odjede a kór týden, dva, když ani řidiče nemají (jezdí svou trasu) a tedy, zase by jim chyběl na jinou atd.. on třeba chce tu dovolenou, chce být doma a u porodu a právě proto si to šel zařídit teď, aby mu nemohlo říci, že na poslední chvíli to nejde, ale překvapilo mě, že se nechal odbít tím, že mu 14dni v kuse nedají a že otcovskou může mít až ten další týden po porodu nikoli ten co se vrátíme s malým. Holky já to taky nechápu, mě přijde hlavně, že mu ani zatím nedochází jak porod probíhá a vůbec, že mě nechá doma samotnou, protože šéf nemá lidi :nevim: popravdě jen doufám, že s rostoucím bříškem a poradnymi kopanci mu to brzy dojde, hádat se kvůli tomu nechci, spousta žen u porodu může neměla a také to zvládli, mě to jen děsí jsem prvorodička a vůbec nevím jak to vše zvládnu.

A co je mu po tom, že šéf nemá lidi? :roll:
Je to dost do předu nahlášeno, tak ať si to vych. canej šéfík zařídí…
A i kdyby ho vyhodil, tak řidiče kamionů hledají všude a pořád. Druhej den má práci… Takže ať mu to prostě jen oznámí a hotovo.
Jako, kdyby se k tomu takto stavěl můj chlap, tak bych byla festovně nas. raná…

Any111
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 21.07.19 21:21

Tvůj chlap je idiot. nikdo není nenahraditelný a na dobré vztahy se nehraje. Kdyby měli tak dobré vztahy, tak nemají problém mu dát volno a za ty tři měsíce si najít náhradu. A když dělá chlap práci jako je řidič, tak se nemůže divit, že nestihne narození dítěte. Měli jste si to dobře rozmyslet a ne teď fňukat a doufat, že porodis na termín, což rodí fakt málokdo. Dovolená se řídí zákonem a pokud o ní žádá zaměstnanec několik měsíců dopředu, tak mu zaměstnavatel musí vyhovět. Jinak porušuje zákoník práce.

Šmoulice
Kelišová 7417 příspěvků 21.07.19 21:30
@Any111 píše:
Tvůj chlap je idiot. nikdo není nenahraditelný a na dobré vztahy se nehraje. Kdyby měli tak dobré vztahy, tak nemají problém mu dát volno a za ty tři měsíce si najít náhradu. A když dělá chlap práci jako je řidič, tak se nemůže divit, že nestihne narození dítěte. Měli jste si to dobře rozmyslet a ne teď fňukat a doufat, že porodis na termín, což rodí fakt málokdo. Dovolená se řídí zákonem a pokud o ní žádá zaměstnanec několik měsíců dopředu, tak mu zaměstnavatel musí vyhovět. Jinak porušuje zákoník práce.

Přijde mi, že ten její chlap o tu dovolenou ani nestojí :roll:
Jinak by se choval úplně jinak…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama