Porod v Anglii

34
20.7.19 12:27

Porod v anglii

Ahoj, maminky. Našla by se tu aspoň jedna maminka co rodila v Anglii? Chtěla bych jen slyšet jak to probíhalo jestli bylo vše v pořádku a tak.
Já už jedno miminko mám a těhotenství jsem si prošla v UK a rodit jsem byla v ČR a vše bylo super. Až tedy na sestřičky z dětského v porodnici.
Maminky které tady znám měli bohužel komplikace takže k tomu se moc přiklánět nechci.. jen mě zajímá jak to tu funguje.. vím to asi až do 8mesice těhotenství. Předem děkuji za jakékoliv informace :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
834
20.7.19 12:33

Ahoj, ja rodila na channel islands coz je vlastne pod UK a na porod mam krasny vzpominky. Mela sem teda prekotnej porod, ale hned mi dali rajsky plyn, rodily se mnou dve midwife a doktor byl jen v mistnosti kdyby neco, protoze malymu zacaly padat ozvy. Rikali ze nenastrihavaji, az kdyz je to absolutne nutne. Po porodu se me zeptali jestli chci injekci na vylouceni placenty, tak tu jsem dostala. Poraneni jsem nemela takze me nesili. No pak mam mlhu :lol: malyho zvazili rychle a hned mi ho dali, umyly ho asi az tak za hodinku. Nikam neodnaseli, mela sem ho celou dobu a to ikdyz mel pres 2kg. Jinak nevim, co by te jeste zajimalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
20.7.19 12:38

:D úplně všechno, sice už mám jeden porod za sebou ale cítím se jak prvorodičky :lol: mám docela strach. Předtím jsem měla rodinu okolo sebe, teď tu budu mít jen přítele a to ještě nevím stopro někdo bude muset hlídat malou. Jak to tu chodí, když cokoliv tak zavoláš midwife a ona ti kdyžtak pošle rychlou nebo si ji zavolas sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
20.7.19 12:50

Narodily se mi tu tri deti, nejstarsimu je sestnact, nejmladsimu dva a pul. Dve mladsi deti jsem rodila v porodnim dome, naprosto bez zasahu, v bazenu, zadny problem, po par hodinach jsme sli domu. Nevim, co presne te zajima. Zjistila bych si vsechna mozna zarizeni, ktere mas k dispozici, obesla to a pak se rozhodla, kde rodit chci. Muj prvni porod byl v porodnici a i kdyz to bylo take bezproblemove a bezzasahove, tak podruhe uz jsem to nechtela. Zvazovala jsem porod doma, ale nechtela jsem mit tydny v pokoji bazen a vlastne ani poustet domu cizi lidi, takze jsem to vyresila porodnim domem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
20.7.19 12:56

No já jsem citlivka, po 4h na,,hekarne" jsem si řekla o epidural.. je tu ta možnost taky, a pravděpodobnost že mi to dají na zeptani?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
20.7.19 13:07

@KačenkaNo tak vzhledem k tomu, ze ja uz pred sestnacti lety byla exot, protoze v porodnici rodilo tak 80% zen s epiduralem a zbytek s jinymi oblbovaky, a ja nic nechtela, tak bych rekla, ze je to bezne. V mem jsou spis preferovany prirozene porody, takze moc vypravenek o epiduralech jsem neslysela. Urcite take zalezi na spadovem zdravotnickem zarizeni, jak to tam maji a rozhodne je dobre to napsat do porodniho planu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6751
20.7.19 13:25

Narodilo se mi v UK treti dite a byl to muj nejkrasnejsi porod v zivote. Lidsky pristup, to je to, co je tu uplne nejkrasnejsi. Detaily, co by te asi zajimaly uz nepamatuju, je to devet let.
Ale urcite zalezi na aree, kde bydlis, myslim si, ze uroven nemocnic se tu proste lisi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
20.7.19 13:34
@ELIbeta píše:
@KačenkaNo tak vzhledem k tomu, ze ja uz pred sestnacti lety byla exot, protoze v porodnici rodilo tak 80% zen s epiduralem a zbytek s jinymi oblbovaky, a ja nic nechtela, tak bych rekla, ze je to bezne. V mem jsou spis preferovany prirozene porody, takze moc vypravenek o epiduralech jsem neslysela. Urcite take zalezi na spadovem zdravotnickem zarizeni, jak to tam maji a rozhodne je dobre to napsat do porodniho planu.

No já jsem patřila mezi ty kteří nechtějí nic že to zvládnu sama, než mě nechali 4h na té hekarne bez otevírání a ještě me chodili okrikovat ať se uklidním že vzbudím celé oddělení, a to si nemyslím že jsem tak moc rvala.. nevím nevím po té zkušenosti která nebyla špatná až na pár detailů bych radši ten epidural zase.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
20.7.19 13:40

@KačenkaNo tak hekarna tu neni, je porodni pokoj, kde jsi sama od zacatku do konce a nemocnice, ktere znam, maji dobre odhlucneni. Okrikovat si te nikdo nedovoli, za to by letel, to neni pripustne chovani (stalo se v nasi porodnici, sestry mluvily o zenske jako o hysterce, ne pred ni, ale v personalnim pokoji pri otevrenych dverich, nekdo je natocil a opravdu je vsechny vyhodili). Toho se neboj. Ale pokud chce epi, docela jiste to problem nebude, do porodniho planu si to napis. Nevim, jak vypadaji ty plany ted, ale kdyz jsem ho vyplnovala ja, tak tam kolonka na epi byla, oni si to pak zanesou do pocitace v porodnici a nebudes muset o nej zadat, sami nabidnou, to je moje zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1950
20.7.19 13:53

Ja rodila v UK 2×, jednou v porodnim dome, jednou vyvolavany porod v nemocnici (ale s PA), tak kdyby te neco zajimalo tak se ptej :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
20.7.19 14:15

Tak to ráda slyším že dostupnost toho je tu taky normální, v ČR mě upozornili že mají je 3 anesteziologi na celou nemocnici a že je dost možné že se ke mě v případu zájmu bez nutnosti nestihne dostat..

Jinak vím že budu nejspíš srozuměna jak to tu chodí a co dělat když se cokoliv stane jen bych to chtěla ještě slyšet od maminek co si tím prošly tady.. je to sice rok zpět když jsem si procházela stejnou situací ale můžu říct že si skoro nic nepamatuji :nevim: teď v úterý jdu k GPmu aby se přesvědčil že jsem,,v tom" a pak počítám s tím že mě pošle s telefonima cislama a informacemi o tom co mám a nemám jist domů..

Pak co mě tu mrzí že jsou jen dva ultrazvuky.. máte někdo zkušenosti s privat screeningem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
20.7.19 19:49

@kačenka a rajsky plyn nechces? To byla pecka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu