Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Ejdrinnka píše:
Ahojte holky, jak jsem se obavala 2císaře a tak moc chtěla porod přirozený, tak teď mám malinko strach. Jsem 38ukončený a ze zdravotních duvodu mi budou porod vyvolávat. Malá má docela hezké 3500g. Doktor mi řekl že né vždy se porod vyvolat podaří u žen po císaři. Tak se obracím na Vás zajimá mě komu se porod po prvním císaři povedl vyvolat, komu ne? A jak dlouho takové vyvoláváni muze trvat? Kazdý to ma jinak já vim ale ráda se dozvím neco novehodekuji
Podle mě se po císaři nevyvolává, a pokud to nevypadá dobře, volí se další císař.
@Russet píše:
Podle mě se po císaři nevyvolává, a pokud to nevypadá dobře, volí se další císař.
Vyvolava ceka me to
@Ejdrinnka píše:
Vyvolava ceka me to
Jestli jsi to špatně nepochopila.
@Russet píše:
Jestli jsi to špatně nepochopila.
No co ja vim tak se vyvoláva jen prirozeny porod a planovana sekce je planovana sekce ![]()
@Ejdrinnka píše:
No co ja vim tak se vyvoláva jen prirozeny porod a planovana sekce je planovana sekce
Takže ti řekl, jestli do termínu neporodíte, budeme vyvolávat?
Co vim, tak po sekci by se nemelo vyvolavat teda. Urcite to myslel tak? ![]()
@Kukacka123 píše:
Co vim, tak po sekci by se nemelo vyvolavat teda. Urcite to myslel tak?
Ono se to někde děje, ale rodička s tim musí souhlasit a musí být srozuměna, ze se ji zvyšuje riziko ruptury dělohy, riziko, že vykrvací, nebo jí bude odstraně a děloha a také riziko hypoxie plodu při ruptuře. Jak jsem psala, nešla bych do toho.
Na pokoji se mnou byla pani, ktere vyvolavali porod po cisari. Byla asi dva tydny pred terminem, vyvolavali kvuli jatrum. Ale pomaleji nez u me
nakonec porodila
@Russet píše:
Takže ti řekl, jestli do termínu neporodíte, budeme vyvolávat?
Ne ze zdravotních duvodu budu rodit po vikendu (vyvolavanim). Rikal ze se nekdy u zen po cisari vyvolani porodu nepodari a stejne je ta sekce ceka a tak hledam nekoho komu se to treba povedlo pripadne nepovedlo. Sekce by me na 100pro cekala kdyby mala mela vic jak 4kilca nebo kdyby me jizva bolela.
coz neni ani jedna varianta
@Anonymní píše:
Ono se to někde děje, ale rodička s tim musí souhlasit a musí být srozuměna, ze se ji zvyšuje riziko ruptury dělohy, riziko, že vykrvací, nebo jí bude odstraně a děloha a také riziko hypoxie plodu při ruptuře. Jak jsem psala, nešla bych do toho.
Aha to nevim ani ![]()
@Lekninka91 píše:
Na pokoji se mnou byla pani, ktere vyvolavali porod po cisari. Byla asi dva tydny pred terminem, vyvolavali kvuli jatrum. Ale pomaleji nez u menakonec porodila
Jooo takove pribehy me prave zajimaly jestli jo nebo ne.
takze jo povedlo se ![]()
@Ejdrinnka píše:
Ne ze zdravotních duvodu budu rodit po vikendu (vyvolavanim). Rikal ze se nekdy u zen po cisari vyvolani porodu nepodari a stejne je ta sekce ceka a tak hledam nekoho komu se to treba povedlo pripadne nepovedlo. Sekce by me na 100pro cekala kdyby mala mela vic jak 4kilca nebo kdyby me jizva bolela.coz neni ani jedna varianta
Některé poronice další porod po sekci vyvolávají (když je třeba), ale smí se používat jen méně razantní léky, ne třeba oxytocin
Měla to tak jedna příbuzná, dopadlo t dobře, rodila přirozeně
Tak at se zadaří ![]()
@Ejdrinnka jestli chces, muzu se vic rozepsat v sz
dost jsem to s ni prozivala
Příspěvek upraven 17.07.19 v 10:57
@Ejdrinnka píše:
Aha to nevim ani
Oni by Vám pak měli dat podepsat informovaný souhlas a tam by to mělo být.
Četla jsem, ze když se porod vyvolává po sekci, je vetsi riziko ruptury delohy. Zeptala bych se na to lékaře. Ja osobne bych sla radejo znovu do sekce, nez si porod nechat vyvolat. Ale ja mela sekci kvuli malym panevnim rozmerum. Z tohoto duvodu by uz i ten odhad 3500 byl na mě moc.