Akutní zácpa!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 10:46
Akutní zácpa!!!

Ahoj všechny. Prosím vás…potřebuji poradit…dcerka má zácpu..je jí 17let..o Vánocích jedla hodně cukroví a moc se nehýbala, i když jsem ji to říkala..teď trpí zácpou 10-11 dni…nějak osmý den byla na velké…ale jak sama řekla, žádná sláva…tak jsme zkusily dát guttalax ( předtím jsme zkoušely podmáslí, švestky, dokonce odvar ze švestek a máslo k tomu, jablko, zeleninu, velký příjem vody, olej nalačno…snad vše)..no a guttalax jí vůbec nepomohl…tak jsme šly k doktorovi…ten ji ošetřil a střeva má v pořádku…nic tam nenahmatal..
Každopádně ji řekl, že ma vzit ráno nalačno šaratici…uz to ale nemohla vydržet, tak si dala senný list(vecer)…ten jí ráno pomohl…ale ne dostatečně…šaratici teda zkusila taky…ta nezabrala vubec…moje otázka zní…myslíte, že si ten senný list může vzít ještě jednou nebo ne? Vím, že se to s ním nemá přehánět, ale je to jedina věc, která ji pomohla…ale zase, aby ji to moc neublížilo…pro­sím..máte s tím nějaké zkušeností? Děkuji. :nevim:

Reakce:
Lucius08
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 11.01.19 10:50

Psyllium. Ráno lžíce oleje.

lucky one
Povídálka 37 příspěvků 11.01.19 10:51

Senny list si dělala moje babička pravidelně, tak to jistě neublíží. Jinak doporučuju lactulosu, mě zachraňovala v těhotenství. Je nestravitelná, projde, pomůže a neuškodí. Po vyřešení akutních problémů doporučuju každodenní vypití sklenice s psylliem nebo psyllicolem, je to čistá vláknina. Ať se děvče nedopracuje k nějaké fissuře :?

Příspěvek upraven 11.01.19 v 10:51

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33910 příspěvků 11.01.19 10:51

Lactalulozu

Marben
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 11.01.19 10:51

Zkuste Lactulosa

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 6197 příspěvků 11.01.19 10:52

Na me vzdy a spolehlive zabere magnezium. Mela by to byt chelatova forma, treba citrat, glycinat…a pri takove zacpe si vzit alespon gram :think: Je to ten nejsetrnejsi zpusob…

luci5
Závislačka 3808 příspěvků 11.01.19 10:52

Lactulose sirup, to mi doporučili pro syna 3 roky a pomáhá i dospělým.

jkra
Nadpozemská drbna 25805 příspěvků 11.01.19 11:03

ano, horcik. Me staci vypit 3 sumive a je to jasne.

svapi
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 11.01.19 11:04

Taky radím lactulosu :)

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 6197 příspěvků 11.01.19 11:14

Psylium bych ted rozhodne nedavala, to az jako prevenci. Je to vlaknina, ve strevech strasne nabere objem, to rozhodne neni to, co ted dcera potrebuje…

Anitramm
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 11.01.19 11:18

No a co třeba kromě výše zmíněného ještě např.glycerinové čípky..? Promažou, trošku to změkčí.. :nevim: Pokud se jí vyloženě už na WC chce, jakože cítí už potřebu a nejde to, tak bych zkusila ten čípek. Jinak tedy výše zmiňované rady.

micta
Generální žvanilka 24435 příspěvků 11.01.19 11:24

Na mě nezapůsobil ani ten utrejch,co musí pít lidí před vyšetřením střev.doktorka mi to dala na zácpu a nic.pomohlo až psyllium a hodně tekutin.

mumisek79
Extra třída :D 12064 příspěvků 11.01.19 11:50
@Anonymní píše:
Ahoj všechny. Prosím vás…potřebuji poradit…dcerka má zácpu..je jí 17let..o Vánocích jedla hodně cukroví a moc se nehýbala, i když jsem ji to říkala..teď trpí zácpou 10-11 dni…nějak osmý den byla na velké…ale jak sama řekla, žádná sláva…tak jsme zkusily dát guttalax ( předtím jsme zkoušely podmáslí, švestky, dokonce odvar ze švestek a máslo k tomu, jablko, zeleninu, velký příjem vody, olej nalačno…snad vše)..no a guttalax jí vůbec nepomohl…tak jsme šly k doktorovi…ten ji ošetřil a střeva má v pořádku…nic tam nenahmatal..
Každopádně ji řekl, že ma vzit ráno nalačno šaratici…uz to ale nemohla vydržet, tak si dala senný list(vecer)…ten jí ráno pomohl…ale ne dostatečně…šaratici teda zkusila taky…ta nezabrala vubec…moje otázka zní…myslíte, že si ten senný list může vzít ještě jednou nebo ne? Vím, že se to s ním nemá přehánět, ale je to jedina věc, která ji pomohla…ale zase, aby ji to moc neublížilo…pro­sím..máte s tím nějaké zkušeností? Děkuji. :nevim:

FORLAX u nás moc pomohl

Petra087
Nováček 1 příspěvek 11.01.19 12:09

Děkuji všem za odpověď…dneska to telo budeme trochu šetřit a zkusime ty magnezia…jinak si ještě stěžuje na občasne paleni zaludku a mezi žebry…jsem z toho už fakt na palici :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >