Albinismus-znáte někoho?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ademe2
Stálice 89 příspěvků 15.10.14 20:50
Albinismus-znáte někoho?

Dobrý večer,
je tady mezi námi maminka, která má dítě/manžela/zná­mého trpící albinismem? Chtěla bych znát jak to bylo od narození až do doby kdy bylo jasné, že daná osoba touto nemocí „postižena“. Bylo od začátku jasné, že osoba je albín? Moc děkuji za zkušenosti :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Nicolink
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 20:59

A o co má jít? slyším poprvé v životě :think:…naše malá byla albínek jak se narodila ale to jen vzhledem k tomu, že měla bílé vlásky :lol: a má doted :lol:

Ademe2
Stálice 89 příspěvků 15.10.14 21:01
Duckula
Generální žvanilka 24950 příspěvků 15.10.14 21:02

@Ademe2 bohužel, znala sem holčinu, jestli měla kol 13 let?, už fakt přesně nevim, pamatuji si jen, že měla slaboučký zrak a měla našprtané Braillovo písmo a celkově připravená na slepotu, říkala, že to má nějakou souvislost s albinismem. Víc nevím.

Ademe2
Stálice 89 příspěvků 15.10.14 21:03

@Duckula aha děkuji. Mě právě zajímá jestli albín musí být člověk který krom té jeho světlé pleti a očí musí nutně trpit i oční vadou.

Takyjedna
Závislačka 4722 příspěvků 15.10.14 21:05

@Ademe2 Nevím, nač sháníš takový informace, a jestli ti to pomůže, ale jako dítě jsem měla kamarádku z kroužku a ta měla malého brášku s brýlema, červenýma očima a bílýma vlasama. Nic víc nevím, jenom si vybavuju, že jsem se na něj nemohla vynadívat, byl takový strašně zvláštní.

Nicolink
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 21:07

@Ademe2 aha věděla jsem, že ti jedinci jsou světlí ale že je to až takhle to mě nenapadlo…nikdy jsem o tom nic nezjištovala tak ted vypadám za debila :roll: :lol:

Petule030
Kelišová 5813 příspěvků 15.10.14 21:07

@Ademe2 Já znám jednoho albína. Je to pán kolem 50ky, má bílé vlasy a malinko to jde poznat i na očích, ale sama bych si toho asi ani nevšimla :think: NEvím, jestli to má nějakou spojitost, ale slepý není, nosí jen brýle. To jsem ti asi moc nepomohla… :?

Duckula
Generální žvanilka 24950 příspěvků 15.10.14 21:10

@Ademe2 no, ona tu vadu nějakou měla, jen si pamatuju, že měla oslepnout upně. Mě bylo jako jí, potkali sme se v nemocnici na hematologii.

Ademe2
Stálice 89 příspěvků 15.10.14 21:13

@Nicolink já o tom taky moc nevím a proto sháním informace. :)
@Petule030 děkuji :kytka:

Nasadily mě brouka do hlavy maminky na hřiši. Že je nás syn opravdu hodně světlý to vím, vlasy má uplně bílé, pleť taky ale oči má světlounce modré. Mezi dětma prostě svítí. A ty paní se mě ptaly jestli není albin :nevim: Když jsem se na něj zakoukala tak vážně poblednul mnohem víc.
Ale doktorka mi říkala, že je to takovej „albínek“ ale pravý albíni co mají problém s pigmentem a tak, vždy trpí oční chorobou. Ale řekla bych, že ona o tom věděla asi tolik jako já :roll: Proto se ptám jestli někdo třeba nemá takové děcko :mavam:

Takyjedna
Závislačka 4722 příspěvků 15.10.14 21:18

@Ademe2 Aha, tak to jo, maminkám na hřišti došla témata vhodná k probírání :mrgreen:.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 15.10.14 21:21

@Ademe2 já neznám, ale myslí si, že by snad doktorka toto poznat určitě měla, ne? A malý má nějaké problémy s očičkama? :think:
Máš podezření sama, nebo tě jen navrkala nějaká mamina?

Ademe2
Stálice 89 příspěvků 15.10.14 21:21

@Takyjedna no nejspíš :palec: každopádně i tak mě tohle téma zajímá ;)

Ademe2
Stálice 89 příspěvků 15.10.14 21:22

@WERISKA nene očí má naštěstí v pořádku. My si z toho dělali pořád srandu, že je albín ale když se mě začali ptát i lidi začala jsem nad tím přemýšlet. No i kdyby nic, alepson si rozšířím obzory :mrgreen:

Petule030
Kelišová 5813 příspěvků 15.10.14 21:24

@Ademe2 A má problém se v létě po pobytu na sluníčku opálit? Ono je dost malých dětí „bílých“, časem většinou vlásky ztmavnou. Však krevní testy by to mohly v nejhorším případě odhalit, ne?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >