Alergie na kočky a těhotenství

Anonymní
5.11.19 11:22

Alergici a těhotenství

Ahoj holky, jsem těhotná už nějakou dobu a s přítelem jsme oba alergici na kočky, on je teda ještě astmatik. Já mám dvě kočky v bytě a nějak jsme to doteď zvládali. Přítel je sice moc nemusí, ale akceptoval je. Problém teď je, ze přeci jen už jde o zdraví miminka a řekl mi, ze kočky půjdou z domu. Já tohle nějak nemůžu ustat, jsou jako moje děti, miluju je nadevse. Vím ze spousta mě teď odsoudí ale věřte ze to není jednoduché. Co byste dělali na mem místě? Já si nedovedu představit, ze se jich vzdam a nebudu je vídat. A najít milující domov o kterém nebudu pochybovat by byl taky nadlidský úkol. Jsem v koncích. Ale taky vím ze už nejde jen o mě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8298
5.11.19 11:28

Resila bych, az nastane problem. Dite vubec byt alergicke nemusi. Ja jsem atopik, dle lekare bych vubec nemela mit domaci zvirata a mam uz 24 let psy. Po celou tu dobu mam ekzem bud v klidovem stavu (tzn vubec neni) nebo v mirne forme. Jedine velke zhorseni ekzemu za tu dobu bylo v dobe, kdy jsem byla na vysoke a psa jsem u sebe dlouhodobe nemela. Toz tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
5.11.19 11:34

Tak alergie u malých děti se často projevuje úplně jinak, navíc ty alergie se v dětství různě mění a vyvíjí. Pokud už je máš a neexistuje možnost, že by jsi je dala třeba v rodině někomu na venkov, tak bych počkala, až kdyby byl problém. Třeba právě to, že dcera bude s alergenem od mala pro ni bude lepší, kdož ví :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
5.11.19 11:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem těhotná už nějakou dobu a s přítelem jsme oba alergici na kočky, on je teda ještě astmatik. Já mám dvě kočky v bytě a nějak jsme to doteď zvládali. Přítel je sice moc nemusí, ale akceptoval je. Problém teď je, ze přeci jen už jde o zdraví miminka a řekl mi, ze kočky půjdou z domu. Já tohle nějak nemůžu ustat, jsou jako moje děti, miluju je nadevse. Vím ze spousta mě teď odsoudí ale věřte ze to není jednoduché. Co byste dělali na mem místě? Já si nedovedu představit, ze se jich vzdam a nebudu je vídat. A najít milující domov o kterém nebudu pochybovat by byl taky nadlidský úkol. Jsem v koncích. Ale taky vím ze už nejde jen o mě.

Já taky kočky miluju a mám na ně alergii. Dokonce jsem si ji i přesto chtěla pořídit. Ale v těhotenství se mi to ještě několikanásobně zhoršilo. Takže jsem nakonec ráda, že jsem do toho nešla. Ty jsi zatím v pohodě? Žádné zhoršení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
5.11.19 11:53
@Tarinka píše:
Tak alergie u malých děti se často projevuje úplně jinak, navíc ty alergie se v dětství různě mění a vyvíjí. Pokud už je máš a neexistuje možnost, že by jsi je dala třeba v rodině někomu na venkov, tak bych počkala, až kdyby byl problém. Třeba právě to, že dcera bude s alergenem od mala pro ni bude lepší, kdož ví :nevim:

Hele já byla ve styku s alergenem od mala a jen se to zhoršovalo dál a dál. Osobně si myslím, že to je mýtus :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
5.11.19 11:58
@zuzikka píše:
Hele já byla ve styku s alergenem od mala a jen se to zhoršovalo dál a dál. Osobně si myslím, že to je mýtus :think:

Ale tak dá se to řešit, když bude problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
5.11.19 12:17
@Anonymní píše:

Už od mala se léčím s alergií na prach, pyl, jarní trávy trávy, roztoce a kočky. Brala jsem léky a když jsem se dozvěděla že jsem těhotná, začala jsem během jednoho týdne léky vysazovat. I na radu lékaře. Neříkám že rýmu nemám, ano dvakrát, třikrát za den kýchnu a vím že je to rýma alergická, ale úplně v pohodě zvládám. Je jasné že pokud jsi silnější alergik, můžeš to zvládnout hůř. Ale to nikdy nevíš. Samozřejmě pokud by to bylo nesnesitelné tak je rozhodně lepší léky brát než se trápit ty i malé.
Možná mám teď výhodu že není sezóna pylů a trav tak to u mě naštěstí probíhá úplně v klidu. A kočky mi problém nedělají. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat