Reklama

Alergie na kočku/psa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amy_Farrah_Fowler
Stálice 95 příspěvků 30.07.18 21:13
Alergie na kočku/psa?

Ahoj holky a kluci, s přítelem žiju necelé tři roky a máme tři kočky a psa, jeho dcera (8) od začátku se zvířatama přichází do styku a podvakrát když u nás byla se jí objevil u pusy flek, který svědil. Pes ji občas olízne, ale kočky vůbec. Může se alergie objevit po takové době když k nám jezdí každý druhý víkend už třetím rokem? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 21:36

Ano, může. Synovi dělala test na alergie z krve dr. cca v pěti letech a nevyšlo nic. A v devíti začal mít kašel, takže alergologie a z krve potvrzená alergie na roztoče a kočky a astma. Vyvíjí se to s věkem. A kočky jsou alergen velkej. Dr.říkala, že úplně stačí, když člověk, co má kočky doma, přijde na návštěvu a rekaci to vyvolá. Ani nemusí přijít to dítě do styku s kočkou přímo, zůstává to na oblečení.
 AS

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 30.07.18 21:42

Bratrovi se alergie projevila az nekdy v 15 letech, skoro v dospelosti, na travy, se kterejma prichazel bezne do styku kazdej rok. Takze ano, alergie se muze projevit kdykoli a na cokoli.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 30.07.18 21:44

Ahoj, já mám také alergii na kočky a roztoče, kočku mám 8 let a alergie se začala projevovat teprve před rokem a půl. Byla jsem na alergologii, dělali mi kožní i krevní testy a alergie se potvrdila. Beru antihistaminika.

meduzza
Echt Kelišová 8706 příspěvků 30.07.18 21:47
@Amy_Farrah_Fow­ler píše:
Ahoj holky a kluci, s přítelem žiju necelé tři roky a máme tři kočky a psa, jeho dcera (8) od začátku se zvířatama přichází do styku a podvakrát když u nás byla se jí objevil u pusy flek, který svědil. Pes ji občas olízne, ale kočky vůbec. Může se alergie objevit po takové době když k nám jezdí každý druhý víkend už třetím rokem? :think:

Ano, kdykoliv během života může přijít.

Amy_Farrah_Fowler
Stálice 95 příspěvků 30.07.18 21:49

Uf to není moc pozitivní. Už posledně jsem si to myslela a nevím co budu dělat. Přítelova exmanželka už začala rýpat ať kočky holku neoblizují. Kočky pryč určitě nedám, ale asi budu muset jít s nimi. :(

anupati
Kelišová 5665 příspěvků 30.07.18 22:10

Ja jsem alergicka na kocky a psy.Psa mam,kockam se nevyhybam :nevim: Neradim to kazdemu,ale proste jsem to zkusila prekonat a vcelku se povedlo.Slysela jsem to od vic lidi. V detstvi jsem nemela vubec,projevila se mi az v dospelosti. Tezko radit,kdyz to neni tve vlastni ditko a nevim,jaka je domluva s maminkou. Jak.se na to tvari partner,ze pises,ze bys musela jit taky :think:

Amy_Farrah_Fowler
Stálice 95 příspěvků 30.07.18 22:15

@anupati maminka je lehce arogantní takže cokoliv uděláme pro dítě je stejně špatně. Partner samozřejmě o odchodu slyšet nechce, ale bojím se dne kdy za mnou přijde s tím, že bych musela kočky dát pryč. Jsem ten typ člověka, který se stresuje uz rok dopředu.

anupati
Kelišová 5665 příspěvků 30.07.18 22:22

@Amy_Farrah_Fow­ler Ja na nemoci, koukam vzdy i z psychosoma­tickeho hlediska. Nemyslim tim, ze bych nedala diteti pri horecce nurofen…ale zvlast u takovych typu alergie, ekzemy…ja jsem jela pres homeopatii, jedni zminovali nejakou ajurvedskou lecbu…atd. Proste nejake alternativnejsi zpusoby a shodne jsme se nevyhybali alergenu, i za cenu nejakeho docasneho diskomfortu…Ale takovy pristup se tezko „vnucuje“.Kaz­dopadne kdyby ji ta alergie neodstartovala u vas tak kdekoli jinde kocek a psu je kotel. Stejne by bylo fajn, aby si to poresila. Ale jistotu zatim nemate, na testech nebyla?

Amy_Farrah_Fowler
Stálice 95 příspěvků 30.07.18 22:27

@anupati zatím nikde nebyla. Nevím jestli má máma v plánu s ní jít na alergologii. Uvidím teď jak bude vypadat když je na prázdninách.

anupati
Kelišová 5665 příspěvků 30.07.18 22:31
@Amy_Farrah_Fow­ler píše:
@anupati zatím nikde nebyla. Nevím jestli má máma v plánu s ní jít na alergologii. Uvidím teď jak bude vypadat když je na prázdninách.

Neteri se treba delaji fleky,ale souvisi to se sklonem k atopii.Nepot­vrdila se alergie,taky se puvodne bali.Takze se nedes a nenervuj dopredu.Snad to bude dobre,drzim pesti.

Amy_Farrah_Fowler
Stálice 95 příspěvků 30.07.18 22:39

@anupati díky za podporu. Nechci se po takové době rozcházet s přítelem kór když se snažíme o dítě, ale nechci přijít ani o kočky.

anupati
Kelišová 5665 příspěvků 30.07.18 23:04

@Amy_Farrah_Fow­ler Prosim te,kam bys chodila.Kdyz uz budes tehotna,tak co?Musite to resit rozumne ze vsech stran.Vubec to alergie byt nemusi.Mym holkam se taky delaji porad nejake fleky,vyrazky..Taky vzdy koumam,co je jinak…staci jiny praci prasek,avivaz…a alergicka neni ani jedna. Nerikam,ze to nebude,jen ze nemusi.Pokud by se to objevovalo nejak pravidelneji,mel.by to.tatinek proste resit a domluvit vysetreni,at si potvrdite a rozhodnete se co dal.

Amy_Farrah_Fowler
Stálice 95 příspěvků 30.07.18 23:17

@anupati díky ti, budu sledovat jestli se jí bude tvořit flek, mám na to celý týden. Až by došlo na věc tak by museli pořešit rodiče testy.

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 31.07.18 06:16

Alergii na kočky a psy mi zjistili až hodně v dospělosti. Pokud nemám období, kdy kvetou pyly, tak mi psy a kočky moc nevadí, ale nesmím se dostat do kontaktu se slinami či drápky. Pokud mám období pylů, tak mi vadí i jen projít kolem shluku koček.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama