Alergie na lepek

berunka3
27.4.10 16:43

alergie na lepek

Ahojky, naše Terezka, 20 měsíců má poslední dobou bolesti bříška před kakáním, má stolici většinou řídkou, kašovitou, někdy i vyloženě průjem s hleny. Nejdříve jsme léčili jako střevní virozu, hylak smecta apod, jenže příznaky přetrvávají stále, je to malinko lepší, ale OK to tedy není. Před kakáním má jakoby křeč v bříšku, hodně „prdí“, jakmile se vykaká, vše je v pořádku, na bříško si nenaříká, je teď více plynatá. Také se jí objevila vyrážka na kůži, něco jako atopický ekzém, na ručičkách a na kolínkách. Naše Mudr teď projevila obavu z alergie na lepek, takže půjdeme na krev.
Chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo s touto nemocí zkušenosti, jaké jste třeba měli příznaky, jak se vlastně nemoc projevuje, co se smí a nesmí jíst.
Moc Vám děkuji, hodně mě to zaskočilo, nikdo z rodiny není ani na nic alergický, tak nemáme zkušenosti.

Díky Lenka

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4471
27.4.10 18:52

Tak nejedná se většinou o alergii, ale intoleranci. Příznaky mohou být takové, jak popisuješ.
Až půjdete na krev, tak pokud bude testovat lepek, asi moc nezjistí, to bývá většinou negativní. Průkaznější jsou testy na transglutaminázu a endomysium, ty jsou průkaznější, ale taky dražší. Zkus je vyžadovat. Pokud by byly pozitivní, šli byste asi na UZ střev a příp. na střevní biopsii.
Bezlepkové diety se neboj, je to o zvyku (a o penězích…). Vypisovat to nemá smysl, na netu najdeš mraky informací a v ordinaci jednoduchý přehled asi také. Hlavně pokud by byl na vině lepek, hrozně se malé uleví, takže ti bude stát zato dietu jí dávat.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
28.4.10 13:53

Luca má rozhodně pravdu s těmi testy. taky bych dodala nevynechávat lepek před odběrem, pak to můžeš zkusit. Můj syn je celiak (celoživotní intolerance lepku) a dalo by se říct, že ve věku 20měsíců se dal jeho stav zhodnotit přesně tak, jaks to tady popsala, ale PROTILÁTKY TEHDY NEMĚL. Říká se, že do 2 let bývají falešně negativní, ale určitě má cenu ten test udělat a udělat přitom i alergii na mléko, protože to může podobně působit, ale může být přítomna zároveň s celiakií - u nás tomu tak bylo.
Jinak je tu hned vedle ta toto téma obsáhlá diskuze, doporučuju přečíst.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama